folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Doğalgaz Faturalarınız- Isınma İçin Tavsiyeleriniz (Asgari Ücret Faturalar Sonumuz Nereye Gidiyor)

Doğalgaz Faturalarınız- Isınma İçin Tavsiyeleriniz (Asgari Ücret Faturalar Sonumuz Nereye Gidiyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

öncelikle asgari ücreti nasıl buldunuz faturalarınız yeme içme giderleriniz ne alemde nasıl başa çıkmaya çalışıyorsunuz dışarda oturup yemek yemenin faturasının ne kadar arttığının farkındamıyız

341 tl gelen doğalgaz faturası üstüne gelen 160 tl elektrik faturası (ortalama 14 saat klima açık) perişan olduk neden böyle oldu peki

bina eski bina baba evi kentsel dönüşümden dolayı dış cephe de yapamıyoruz ne olacağı belli değil

(dış cephe işi ile uğraşan varsa fiyat alırım armutda baktım  6 bin tl çıktı amorti etmesi uzun sürecek)

bebe oldu ağustosda zaten asıl sebep o birde odada klima açıyoz mecburen nasıl ısınacağımızı daha doğrusu bebeği ısıtacağımızı bilmiyoruz çocuk hasta olmasın dye köklüyoruz

ilk aklıma gelen çözümlerden biri katalitik sobaya doğalgazı bağlayacam verecem ayarı ondada zehirlenme muhabbeti var ama havalandırırsam sorun olmaz

doğalgaz obası çekmek de çözüm aklıma gelen iki yol hali hazırda denediğiniz en uygun fiyata ısınma yolları varsa anlatıverin

sunyy2003 tarafından 25/Ara/18 20:13 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

doğalgaz sobasına ruhsat almak zormuş ama yağlı radyator deneyebilirsin hocam, elektrikle çalışıyor yine

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ne yaparsan yap adam gibi tasarruf zor. 

oda sayısını düşür. yatak odası  çocuk odası hol mutfak  gerisini kapa  . 

giriş blakon vs oda kapılarının altına sünger koy.

camların etrafına sünger dön

yinede en kral %10 15 farkeder .  

alt üst boş oldummu . bina eski oldummu iş çok zor . 

İZALASYON DEİKLERİDE SAHTE MQ MEMLEKETTE SAHTE OLMAYAN HİÇ BİR ŞEY YOK .  EN DANDİK STAFORU KOYUP ÜSTÜNE İNCE BİR SIVA VE BOYA KOYUNCA İZALASYON OLMUYOR . GÖZ BOYAMA OLUYOR 

EN temizi haftada 2 gün fazla mesai yapmaya çalışın :( 

samaccc tarafından 25/Ara/18 20:26 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Konuyla ilgili olarak benim tuvalet cami acayip derecede esiyor. PVC pencerenin etrafını nasıl kapatırım da bu ruzgari keserim ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Konuyla ilgili olarak benim tuvalet cami acayip derecede esiyor. PVC pencerenin etrafını nasıl kapatırım da bu ruzgari keserim ? 

ss atarsan . daha iyi 

https://www.hepsiburada.com/hauser-poliuretan-dolgu-kopugu-p-HBV000009ZC67?magaza=Badem10&wt_gl=cpc.nelk.6822.yapi-market-pla&gclid=CjwKCAiAx4fhBRB6EiwA3cV4KlwusFcPRU3JVBzV-TbuYN7D7XJG6l_kaUQRnnFmz2HysWcqsvp3RRoChkEQAvD_BwE

bu işini görür + bunu sakın dışa kusamıyacağı fazlalığını atamayacağı yere sıkmayın . bu şişer  sert strafor gibi olur 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ne yaparsan yap adam gibi tasarruf zor. 

oda sayısını düşür. yatak odası  çocuk odası hol mutfak  gerisini kapa  . 

giriş blakon vs oda kapılarının altına sünger koy.

camların etrafına sünger dön

yinede en kral %10 15 farkeder .  

alt üst boş oldummu . bina eski oldummu iş çok zor . 

İZALASYON DEİKLERİDE SAHTE MQ MEMLEKETTE SAHTE OLMAYAN HİÇ BİR ŞEY YOK .  EN DANDİK STAFORU KOYUP ÜSTÜNE İNCE BİR SIVA VE BOYA KOYUNCA İZALASYON OLMUYOR . GÖZ BOYAMA OLUYOR 

EN temizi haftada 2 gün fazla mesai yapmaya çalışın :( 

Fazla mesai oldukca yapiyoz zaten bebek bezi benim bebe dogdugunda en kucuk olani 72 li paketi 22 tldi en kucuk boyu biraktigimizde içindeki miktarı 52ye fiyatında 32 TL yükselttiler mamaya başladığımızda büyük boy mama 65 70 TL idi şu anda ise 90 TL her geçen gün her şeye zam var bizde Elimizden geldiği kadar tedbirler alıp en az harcama yaparak bu işlerden kurtulmaya çalışıyoruz ama gelgelelim ki ısınma ve elektrik bedelleri çok yüksek

Ayrıca katalitik soba işine ne diyorsunuz direk doğalgaz borusundan hat çekip katalitik soba ya bağlıyım diyorum Tabii ufak bir meme ayarından sonra

sunyy2003 tarafından 25/Ara/18 21:23 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gecen yila oranla %31 artmis metrekup fiyati :) Neyseki reyisimiz sagolsun asgari ucrete iyi zamn geldi %26 :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

silikon abi 15 lira gibi bişey bi tüp 3-5 tane tuvalet penceresine yeter. sıkma zımbırtısını sağdan soldan bulursan boşa para bayılmazsın 1 kerelik bişey için.

hocam katalitik olarak bildiğimiz bu klasiklerimi diyorsun ?

katalitik soba ile ilgili görsel sonucu

bunlar ise leş gibi koku yapıyor ya oldum olası rahatsız etmiştir beni ayrıca yeteri ısınmayı sağlar mı oda için bilemedim. 14 saat klimaya 160 lira elektrik iyi gelmiş. 1 ay tam olmayan(yaklaşık 15-18gün) ve günde ortalama 6-7 saat açık olan radyatöre o civarda ödedim bu ay ne gelecek bilmiyorum ama eşantiyon olarak ufak bi kalp krizi gelecek ondan eminim.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

silikon abi 15 lira gibi bişey bi tüp 3-5 tane tuvalet penceresine yeter. sıkma zımbırtısını sağdan soldan bulursan boşa para bayılmazsın 1 kerelik bişey için.

hocam katalitik olarak bildiğimiz bu klasiklerimi diyorsun ?

katalitik soba ile ilgili görsel sonucu

bunlar ise leş gibi koku yapıyor ya oldum olası rahatsız etmiştir beni ayrıca yeteri ısınmayı sağlar mı oda için bilemedim. 14 saat klimaya 160 lira elektrik iyi gelmiş. 1 ay tam olmayan(yaklaşık 15-18gün) ve günde ortalama 6-7 saat açık olan radyatöre o civarda ödedim bu ay ne gelecek bilmiyorum ama eşantiyon olarak ufak bi kalp krizi gelecek ondan eminim.

ayne bundan ben elektrilk çok derken zaten burada açılan elektrik konusundan sonra çok az geldiğini farkettim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

işimiz zor hocalar bende cok dusundumde yok yani yapılacak en iyi şey izolasyon yoksa ısıtma yontemlerı farketmıo pek, ayrıca 14 saat klimaya o fatura cok cok iyi ilginc kacak elektrıkmı kullanıosun napıosun :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Hocam benim evin sağı solu kapalı sadece ön cephesi açık etraftaki insanlar da yakınca ev ideal ısıda kalıyor

ama gel gör ki gece uyuduğum odanın kapısını açık bırakmama rağmen camlarda çok fena terleme yapıyor o yoğuşma olduğu gibi camdan parkenin üzerine akıyor

Buna ne çözüm bulabilirim 

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
Toplam Hit: 1796 Toplam Mesaj: 15
doğalgaz elektrik faturaları asgari ücret