folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

YANLIŞ: Öldükten sonra saç ve tırnak uzar

DOĞRU: Bu düşünce sadece bir illüzyondan ibarettir. Siz öldükten sonra vücudunuz kuruyor, deriniz kuruyor ve küçülüyor, buna saç ve tırnak da dahil. Hormonların karışımına ihtiyacı olan saç ve tırnak, beden öldükten sonra yaşayamaz yani uzayamaz.

Yanlışın var Atatürk mesela anıtkabire konulmak için lahti açıldığında olmayan sakalı kirli haldeydi.

//Gerçi formaldehit türü bir koruma içindeydi. Artık o koruma maddesi sakalı nasıl uzatıyor tartışılır ama öyle bir inanış var.

2) YANLIŞ: Einstein matematik dersinde başarısızdı.

DOĞRU: Bu, hemen herkesin inandığı yanlış bir bilgidir. Kaynağı ise 1935 yılında yayımlanan bir makaleye dayanır. Matematik derslerinde başarısız olan pek çok öğrenci bu hikâyeden cesaret alarak kendileri için de bir umut olduğunu düşünseler de, işin aslı Einstein henüz daha çok küçükken dehasını kanıtlamıştı.

Bunu politeknik okuluna kabul edilmemesiyle bağdaştırıyorlar. Çünkü o sınavı kazanamadı. Sebebi Dil ve Botanik sınavlarını geçememesiydi. 

Kendide ifade ediyor matematik ve fizikte okuldan daha ileride felsefede müfredatında ilerisinde bir bilgiye sahipti.

Hocam atatürkle ilgili söylediğin şeyin imkanı yok ya var mı bilgi belge bişey ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    otocu bunu yazdı

Hadi uyduralım.
    Yanlış : Balıkların hafızası 3 saniyedir.

Doğru : Balıkların hafızası 2 saniye 99 milisaniyedir. Bu rakam 2'dir

Konuyu bok edicez şimdik :D

Hocam evimde Japon baligi var, havyan her gun ben evden cikarken akvaryumun onunden geciyorum, deli gibi saga sola yuzmeye basliyor.

Akvaryumun onunde durdugumda hemen sol ust koseye dogru cikiyor. Cunku her zaman akvaryumun sol kosesinden yem veriyorum.

Yanlis : Turk milleti zekidir.

Dogru : Halt etmis.

Yanlis : Turk milleti caliskandir.

Dogru : hahahahhaha

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    otocu bunu yazdı

Hadi uyduralım.
    Yanlış : Balıkların hafızası 3 saniyedir.

Doğru : Balıkların hafızası 2 saniye 99 milisaniyedir. Bu rakam 2'dir

Konuyu bok edicez şimdik :D

Hocam evimde Japon baligi var, havyan her gun ben evden cikarken akvaryumun onunden geciyorum, deli gibi saga sola yuzmeye basliyor.

Akvaryumun onunde durdugumda hemen sol ust koseye dogru cikiyor. Cunku her zaman akvaryumun sol kosesinden yem veriyorum.

Yanlis : Turk milleti zekidir.

Dogru : Halt etmis.

Yanlis : Turk milleti caliskandir.

Dogru : hahahahhaha

Japon balıklarının  3 aylık bir hafızası var hocam.

bu konuda araştırma vardı. 3 saniyelik değil yani.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

YANLIŞ: Öldükten sonra saç ve tırnak uzar

DOĞRU: Bu düşünce sadece bir illüzyondan ibarettir. Siz öldükten sonra vücudunuz kuruyor, deriniz kuruyor ve küçülüyor, buna saç ve tırnak da dahil. Hormonların karışımına ihtiyacı olan saç ve tırnak, beden öldükten sonra yaşayamaz yani uzayamaz.

Yanlışın var Atatürk mesela anıtkabire konulmak için lahti açıldığında olmayan sakalı kirli haldeydi.

//Gerçi formaldehit türü bir koruma içindeydi. Artık o koruma maddesi sakalı nasıl uzatıyor tartışılır ama öyle bir inanış var.

2) YANLIŞ: Einstein matematik dersinde başarısızdı.

DOĞRU: Bu, hemen herkesin inandığı yanlış bir bilgidir. Kaynağı ise 1935 yılında yayımlanan bir makaleye dayanır. Matematik derslerinde başarısız olan pek çok öğrenci bu hikâyeden cesaret alarak kendileri için de bir umut olduğunu düşünseler de, işin aslı Einstein henüz daha çok küçükken dehasını kanıtlamıştı.

Bunu politeknik okuluna kabul edilmemesiyle bağdaştırıyorlar. Çünkü o sınavı kazanamadı. Sebebi Dil ve Botanik sınavlarını geçememesiydi. 

Kendide ifade ediyor matematik ve fizikte okuldan daha ileride felsefede müfredatında ilerisinde bir bilgiye sahipti.

Hocam atatürkle ilgili söylediğin şeyin imkanı yok ya var mı bilgi belge bişey ?

İmkanı olmamı ya :)

1)     NK: İlk gördüğünüz şey?

LÖ: Atatürk ün kafası ve yüzü belirdi.    

Sakalı biraz uzamıştı. Sanki 2-3 günlük tıraş olmamış gibi…Elimle talaşları temizledim. Talaşlar yeterince ilaçlanmış nemliydi. Çenesi bizim geleneklerimize uygun bir bez bantla bağlanmıştı. Hoca çöz dedi çözdüm. Kafasının yanından gelip kulağının hemen yanından giden ve kulağa takılı bir hortumla, koltuk altına doğru bir küçük ilaç vardı. Önce onu çıkardım. Ben bu hortumla şişeyi anı olarak almak istiyordum, ama alamadım.

2)  OSMAN ERSOY: "Sağlığında görmemiştim Atatürk'ü... Korkunç heyecanlıydım. Biz çalışanlar, asistanlar, memurlar sıra ile katafalka çıktık. Oldukça sararmış ve küçülmüş bir çehre... 1 - 2 günlük sakalı vardı. Kaşları fevkalade iyi şekilde fark ediliyordu."

3)  HALİDE İNTEPE: "Tabut kapanmadan en son gittim baktım. Başı yana doğru eğikti. Yüzü hiç bozulmamıştı. Azıcık sakalları çıkmıştı. Hani insan hasret giderek ölürse, gözleri aralık kalırmış ya, öyle aralıktı gözleri... Ama bir ölü yüzü yoktu. Uyuyor gibiydi."

http://www.rehberim.net/forum/ataturk-kosesi-490/89062-ataturkun-tabutu-15-yil-sonra-ilk-ve-son-defa-acildi.html

http://www.sallamasyon.com/haber/ataturk-cenaze-namazi/ataturkun-yanagini-oksadim.html

zeybekustasi tarafından 31/Oca/13 15:40 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zeybek sıfır metabolizmayla böyle bişey olmaz rahmetli belki de traş olmamıştır 2-3 gün önceden o yüzden sakallı kalmıştır yoksa öldükten sonra sakal tırnak uzaması felan yok böyle birşey abi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

zeybek sıfır metabolizmayla böyle bişey olmaz rahmetli belki de traş olmamıştır 2-3 gün önceden o yüzden sakallı kalmıştır yoksa öldükten sonra sakal tırnak uzaması felan yok böyle birşey abi.

Aslında Atatürk ölmedi felan dermişim.

Güzel komplo teorisi olurdu.

Belkide dediğin gibidir. Sakalı vardır öldüğünde ancak okuduğum yazılardan bu anlam çıkıyor :)

zeybekustasi tarafından 31/Oca/13 15:54 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

la olm hemen geyiğe bağlamışsınız ya olayı..

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Belkide dediğin gibidir. Sakalı vardır öldüğünde ancak okuduğum yazılardan bu anlam çıkıyor :)

Hacı o anda orda olsan belki de sen kalbi atıyodu benimle konuştu felan dersin :D heyecan ve maneviyat olayı var orda sonuçta onun da etkisi var tabiki

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gidin başka biri hakkında daşşak geçin AMK!!! ATATÜRK'ten bahsediyoruz.

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Hacı o anda orda olsan belki de sen kalbi atıyodu benimle konuştu felan dersin :D heyecan ve maneviyat olayı var orda sonuçta onun da etkisi var tabiki

O kadar da değil ya :D Demek istediğim aslında ölürken sakalı yoktu belki lahte konulurken hala yaşıyordu ondan 2 günlük sakalı uzadı açıldığında farkedildi gibiydi komplo teorim. Yoksa 15 yıl sonra açılan tabuttan kalbi atıyor felan demezdim. 

// Atatürk ile ilgili kötü bir şey söyleyen yok. Sakin olun yav. 

zeybekustasi tarafından 31/Oca/13 16:01 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 4092 Toplam Mesaj: 37