folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğu İllerinden Arkdaşlar Bir Bakarmısınız.

Doğu İllerinden Arkdaşlar Bir Bakarmısınız.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorbaa
    zorbaa's avatar
    Erkek
    cagatay09 bunu yazdı

tatvan denk getirirsen güzeldir. malatya ve mardin.

tatvanı çok övüyorlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    haci kendini yakma. hangi il ilce neresi olursa olsun okulu bizzat ara sor. yol durumu okulun durumu ogretmen sayisi. ozellikle tam merkezde degilse servisi mutlaka sor. 5 6 sene lanet edecegin biyere gitme. 15 bin maas ceken arkadasim vardi. koy yolu 6 ayda bi aciliyo maasi cekemiyom diyodu bingolde vanda. iyi arastir usenme ara tek tek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorbaa
    zorbaa's avatar
    Erkek

oyle yapacam hocam.Daha gideceğim yere bir karar veremedim ki.daha klavuz açıklanmadı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

konuya takipteyim sınıf öğretmenliğinden 2504 kişi alırsa bende gidiyorum inşallh.

fakat sınıf öğretmenligi branşa benzemiyor daha cok köy okullarını tercih etmek zorunda kalacagız. o yüzden sizlere daha çok ihtiyacım olacak arkadaşlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    haci kendini yakma. hangi il ilce neresi olursa olsun okulu bizzat ara sor. yol durumu okulun durumu ogretmen sayisi. ozellikle tam merkezde degilse servisi mutlaka sor. 5 6 sene lanet edecegin biyere gitme. 15 bin maas ceken arkadasim vardi. koy yolu 6 ayda bi aciliyo maasi cekemiyom diyodu bingolde vanda. iyi arastir usenme ara tek tek

höh amk 15 bin'e kadar birikmişmi çekmeye çekmeye, nasıl yaşıyomuş peki? yıl 2014 amk hala şartlara bak

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    zorbaa bunu yazdı

Öğretmen olarak büyük ihtimal doğuya atancam.fikir almak istediğim iller  diyarbakır,malatya,elazığ,van,urfa,mardin tavsiye ettiğiniz il veya ilçeler hangileri.Özellikle diyarbakırlı arkadaş varsa ilçeler konusunda bilgilendirebilirmi? Şimdiden teşekkur ederim

İlk üçü hakkında elimden geldiğince yardımcı olayım :

Malatya : Merkez tam bir beton yığını. İlçeleri yeşil açısından oldukça zengindir. Doğu illerinden fevkalade göç almıştır, almaktadır. Yerli Malatyalılar iyidir ama geri kalanları için aynısını söylemek çok zor. Özellikle esnafın büyük çoğunluğu iş bilmez, kazık yollusu, insanı yolma heveslisi şerefsizlerden müteşekkildir. Bir memur olarak bunlara işin düşerse naneyi yersin. Hele sanayiye düşeni Allah kurtarsın. Sakin bir memlekettir. Kimse kimseye karışmaz kolay kolay. Ekonomik hayat hem alım hem satım adına ortalama düzeydedir. Kiralar ortalama 400-750 arasıdır.

Elazığ : On numara insanları olan bir memlekettir. Psikopatı,uçuk kaçık adamı çoktur ama üçkağıtçılık yok adamlarda. Malatya ile yaklaşık 1 saat mesafe var. Çok rahat araba bulunur.Ekseriyeti milliyetçi,muhafazakar insanlardır. Malatya'da ise her görüş,cinsiyet,ırk ve dinden adam vardır. Severlerse iyidir işin özü.

Diyarbakır : Sanılanın aksine oldukça rahat ve yaşanabilir bir ildir. Seyrantepe ve Bağlar'a uğramazsan kafan rahat eder. İlçe ve köylerdeki halk fevkalade eğitimsiz ama sıcak insanlar. Kendini sevdirir,insanlığını ortaya koyarsan de facto bir aşiret mensubu bile olabilirsin. Malatya için Doğu'nun Paris'i denir ama yanlış. Bu sıfat esas Diyarbakır'ın hakkıdır. Sosyal ve ekonomik anlamda da rahat ettirir. Tabi bu merkez için geçerli.

İlçe ve köyler hakkında pek bir şey diyemem ama merkezlere ilişkin aorularına cevap vermeye çalışırım.

literatur tarafından 05/Eyl/14 01:29 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Diyarbakırda merkezde yani şehirde öğretmen olursan aa öretmen bey muamelesi görmezsin kalabalıkta kaynar gidersin.. 2 tane adam akıllı avm var ninova ve ceylan karavil  adında.. şehir güzel.. ofis diye bi semt var güya taksim.. bide dağkapı var cbeyazıt eminönü gibi düşün..

Saraykapı ve fiskaya muhitlerinde pek takılma..fiskayada ne bok yiceksen artık.. bağlar falan derler falan bağlar te ınısının ımı kadar büyük bi yer.. d,bakır merkez bağlar kadar a,q d.d.d.d

Ayrıca fiskayada öğretmen olan bi mürit vardı mahalleli fiber internet kanlolarını söktü sattı diye burdan dert yanıyordu..

bişi sorcaksan bilgi anlamında yardımcı olırum 4 yıldır dbakırdaydım..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

hocam şanlıurfayı düşünüyorsan burda ev kiraları uçmuş durumda. ev kiraları dışında herşey güzel

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    sirri bunu yazdı

konuya takipteyim sınıf öğretmenliğinden 2504 kişi alırsa bende gidiyorum inşallh.

fakat sınıf öğretmenligi branşa benzemiyor daha cok köy okullarını tercih etmek zorunda kalacagız. o yüzden sizlere daha çok ihtiyacım olacak arkadaşlar

ben de sınıfcıyım hocam. sıralaman iyiymiş ben 2200-3000 arası bekliyorum. hayırlısı olsun :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkcell
    turkcell's avatar
    Erkek

malatya hepsinden güzel

char ılkUnluyuBul(char a[10]) { char Unluler[] = { 'a', 'ı', 'o', 'u', 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 9;i++) for (int j = 0, j < 7; j++){//7 olmasının sebebebi 6 harfli bir sözcük girmişti yanlış hatırlamıyorsam if (a[i] == Unluler[j]){ return a[i]; } } bool UnluIncemi(char a){ char InceUnlu[] = { 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 4;i++) if (a == InceUnlu[i]) return true;
Toplam Hit: 2862 Toplam Mesaj: 29