folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dolandırıcılık Şüphesi

Dolandırıcılık Şüphesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Bir iki gün önce ttnet ten aradıklarını söyleyen bir telefon aldım dsmarttan ttnete geçmem karşılığında 150 tl cayma bedeli ve  telefon ile interneti bize 16gb + ev interneti 75 gp kota 63 liraya vereceklerini söylediler. Mantıklı geldi onayladım. İşlemlerin sonrasında kimlik fotokopisi istediğini fax çekebileceğimizi mail atabileceğimizi ya da whatsapptan fotograf gönderebileceğimizi söylediler. Bende bugün whatsapptan fotografı gönderdim 3 saat sonra bi ampul yandı. şüphelendim. Aranan numaradan geri aradım malesef kimseye bağlanmadı 5 6 dk bekledim kimseye bağlanamadım.  Bu konuda bi tecrübesi olan var mıdır? 

Telefon numaraları bunlar ve kurumsal müşteri hizmetleri diye bi ses kaydından sonra beklemeye alıyor. Geçen salı gündüz aradığımda açan olmuştu ama bugün akşam 7 den sonra aradım açan olmadı ve içime bir kurt düştü. Kimlik bilgilerini çaldırmış olabilirim.

0212 945 3818

0505 569 9493

http://yanduvar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ttnet 5055699493

ttnet oalrka kayıtlı  cia vb.. de 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    Iruretta bunu yazdı

Bir iki gün önce ttnet ten aradıklarını söyleyen bir telefon aldım dsmarttan ttnete geçmem karşılığında 150 tl cayma bedeli ve  telefon ile interneti bize 16gb + ev interneti 75 gp kota 63 liraya vereceklerini söylediler. Mantıklı geldi onayladım. İşlemlerin sonrasında kimlik fotokopisi istediğini fax çekebileceğimizi mail atabileceğimizi ya da whatsapptan fotograf gönderebileceğimizi söylediler. Bende bugün whatsapptan fotografı gönderdim 3 saat sonra bi ampul yandı. şüphelendim. Aranan numaradan geri aradım malesef kimseye bağlanmadı 5 6 dk bekledim kimseye bağlanamadım.  Bu konuda bi tecrübesi olan var mıdır? 

Telefon numaraları bunlar ve kurumsal müşteri hizmetleri diye bi ses kaydından sonra beklemeye alıyor. Geçen salı gündüz aradığımda açan olmuştu ama bugün akşam 7 den sonra aradım açan olmadı ve içime bir kurt düştü. Kimlik bilgilerini çaldırmış olabilirim.

0212 945 3818

0505 569 9493

Türknet varken, ayıp etmişsin hocam.

Bu özellikler hiç hoş değil :ı 

Bir de taahhüt yapar şimdi bunlar.

Bir de Whatsapp'tan gönderebilirsiniz nedir?

Sa falan deseydin göndermeden önce... 

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

tatildeydim o an öyle boşuma geldi attım. Kimlik ile ilgili emniyete gidip rapor tutturmayı planlıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

ttnet adına satış yapan ufak çaplı bayi falan olabilir. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Nasıl bir cesarettir arkadaş kimlik bilgilerinin resmimi gönderme, bence ttneti ara durumu anlat,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

ttneti aradım evet geçiş işlemi başlatılmış bizim için. Söyledikleri gibi bir geçiş sağlıyor gibiler ama ttnet whatsapp hattımız filan yok diyor. Harici çalışan bir firma olabilir bu bende pek anlamadım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kimlik fotokopisiyle dolandırıcılık yapma olayı eskide kaldı. Islak imzanız yoksa o belge geçersiz sayılıyor direk. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

Bizde Süperonlinedayken yapardik hocam doğrudur oranin bayisidir

Memento Mori
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

kimliğin renkli çıktısını alıp kaplatırsa gerçek kimlikten farkı olmaz. her türlü işlemde kullanabilir.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Olay sanırım kısmen aydınlandı.

Dün akşam ttneti aradığımda bir geçiş başvurusu alındığını iletmişlerdi. Olayın detayını araştırdım ve avcı center lar olduğunu öğrendim. Cazip kampanyalar ile müşterileri ikna edip başka hizmet sağlayıcılarından ttnet e taşıma karşılığı primli çalışıyorlarmış. Bunlar ttnete çalışan ama harici kurumlar olduğu için ttnet ile direk bir bağlantısı yok. İşlemleri hızlandırmak için gayriresmi olasada kimlik fotokopisi işlemlerini bu şekilde hallediyorlar. 

Turem bilişim isimde bursa menşeili bir firmaya bağlı olduklarını söylediler avcı kodunu filan verdi ama arayamadan elektirikler kesildi. Sanırım endişelenmekte haklı olsam da dolandırılmadan tecrübe ettiğim bi olay yaşadım. 

Toplam Hit: 2870 Toplam Mesaj: 18
dolandırıcı