Domain Nerden Alayım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Benim de godaddy de domain var en ucuz transfer hangi sitedeyse benimde 120 günüm kalmış bir an evvel transfer edeyim 

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı

Gerçekten uzatırken fena geçiriyor godaddy. Geçen sene iki isim hakkını 130-140 arası bişeye yeniledim, oda telefonla arayıp sözde özel indirim yaptırdım. Hersene Bi dahaki seneye taşıyacağım diyorum ama unutuyorum veya savsaklıyorum. Kullandığınız sağlam tavsiye edeceğiniz yerler varsa paylaşın bizde kullanalım. 

ya nasıl geçiriyo size birader cidden anlamıyorum.

3 senedir domainim var godaddy de, her sene 30 küsür odüyorum. napıyonuz masaya cons mu çağırıyonuz :D 

Hacı şimdi baktım iki domain için 1 yıllık yenileme ücreti olarak 260 tl yazıyor. Şu 30 küsürlük fiyatın nasıl çıktığını Bi anlat da 2-3 yıllık birden yenileyelim

domainde otomatik yenileme açık yazıyo sadece şimdi uzatma seçeneğini bulamadım ama sipariş geçmişini buldum. bu sene 53 lira olmuş. kur yüzünden fırladı heralde diyodum ama sonra biraz hesap yapayım dedim.

nisan 2018teki kurla odediğim meblağı hesaplayınca 12 dolar yapıyo

2017 dekini de o günün kuruyla hesapladım : 8,90 dolar yapıyo

sadece kurdan değil, domainlerin fiyatlarını da arttırıyomuş adamlar. ben kur yüzünden uçuyor sanıyodum. şimdi senden istediği para da 20 dolar yapıyo, baya baya piyasanın iki katı. ortalama domain 10 dolar falan çünkü her yerde.

ben de taşıyayım artık, sikerler godaddy sini.

50 lira filan yine idare eder baksana benden Bi isim hakkı için 130 istiyor.

Tekrar ediyorum güvenilir kullanışlı uygun tavsiyelere açığım . 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı

Gerçekten uzatırken fena geçiriyor godaddy. Geçen sene iki isim hakkını 130-140 arası bişeye yeniledim, oda telefonla arayıp sözde özel indirim yaptırdım. Hersene Bi dahaki seneye taşıyacağım diyorum ama unutuyorum veya savsaklıyorum. Kullandığınız sağlam tavsiye edeceğiniz yerler varsa paylaşın bizde kullanalım. 

ya nasıl geçiriyo size birader cidden anlamıyorum.

3 senedir domainim var godaddy de, her sene 30 küsür odüyorum. napıyonuz masaya cons mu çağırıyonuz :D 

Hacı şimdi baktım iki domain için 1 yıllık yenileme ücreti olarak 260 tl yazıyor. Şu 30 küsürlük fiyatın nasıl çıktığını Bi anlat da 2-3 yıllık birden yenileyelim

domainde otomatik yenileme açık yazıyo sadece şimdi uzatma seçeneğini bulamadım ama sipariş geçmişini buldum. bu sene 53 lira olmuş. kur yüzünden fırladı heralde diyodum ama sonra biraz hesap yapayım dedim.

nisan 2018teki kurla odediğim meblağı hesaplayınca 12 dolar yapıyo

2017 dekini de o günün kuruyla hesapladım : 8,90 dolar yapıyo

sadece kurdan değil, domainlerin fiyatlarını da arttırıyomuş adamlar. ben kur yüzünden uçuyor sanıyodum. şimdi senden istediği para da 20 dolar yapıyo, baya baya piyasanın iki katı. ortalama domain 10 dolar falan çünkü her yerde.

ben de taşıyayım artık, sikerler godaddy sini.

50 lira filan yine idare eder baksana benden Bi isim hakkı için 130 istiyor.

Tekrar ediyorum güvenilir kullanışlı uygun tavsiyelere açığım . 

İhs öneririm 2012den beri 0 sıkıntı

Fakat domain olmuş 50 kağıt proje değil arkadaşın çenesinden blog açıcam en ucuza gelsin o yüzden godaddy bakıcam 2 yıllık 37 alalım diyoz

Sonra eğer sıkıntı yapmaz ise ihsye çekerim yine

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

netinternet yeni bir kampanya yapmış https://www.netinternet.com.tr/ domain 25 lira civarına geliyor sanırım $5.25 şu an

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Hocam domain alırken alışkanlığın olsun. https://tld-list.com/ bu siteye girip aradığın tld hangisinde en ucuzsa ondan alıyorsun. ICANN kuralları gereği domain maliyetleri her firmaya aynıdır, bazen bazı firmalar kampanya yapar. Marketing bütçesinden yer yeni müşteri çekmek için. O yüzden bunu değerlendirirsin. Her yenilemende de en ucuz transfer nerede bakarsın, gider domaini taşırsın. Domain konusunda şu firma iyidir bu firma iyidir mevzusu olmaz. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Hocalar Selam; Domain alacağım, .com uzatnılı, ilerleyen aylarda site olarak kullanacağım ama öncelikle alınmaması için domianini alıyorum. Hosting almama gerek var mı? ben ğek anlamıyorum bu işlerden ilk etapta hosting almasam olur mu sadece isim kaçmasın yeter

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek

İHS'de 15 domainim bulunuyor, hiç sıkıntı yaşamadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    g3da bunu yazdı

İHS'de 15 domainim bulunuyor, hiç sıkıntı yaşamadım.

Hocam konu firmadan sıkıntı yaşama değil ki, sorun fiyatlar...

IHS'de 10-12 domainim var, yenileme ücretinin bütçede yarattığı sorunlar haricinde başka sorun yaşamıyorum bende :)

Her sene oradan oraya taşı, kucaktan kucağa domain gezdirmemiz mi lazım ilaki..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Turhost'a hayran kaldım hosting konusunda. Domain konusunda da güvenebilirsin diye düşünüyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

Bende geçenlerde senin gibi arayışa geçtim tr de en ucuzu turhost oldu. Memnunum tavsiye ederim

Evrim içi mürit..laugh is live..
Toplam Hit: 4411 Toplam Mesaj: 34
godaddy