folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Dosya İçeriğinde Anlık Arama Yapan Program

Dosya İçeriğinde Anlık Arama Yapan Program

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar , ihtiyacıma göre birşey bulamadım belki aranızda bilen vardır.

Klasörde 1-2 text,docx dosyası düşünün ve bu klasör seçili. aradığım ifadeyi arama bölümüne yazmamla arama sonuçlarının önizlemesi kısa şablonu ekrana gelecek. Program bir şekilde dosyayı hafızasına alıp instant search yapacak. arama sonucuna tıkladığımda o dosyada hangi satırdaysa oraya gidecek detay gösterecek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

https://www.voidtools.com/tr-tr/  bununla karşılaşmadığını sanmıyorum

bütün işlerini görecek programdır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

https://www.voidtools.com/tr-tr/  bununla karşılaşmadığını sanmıyorum

bütün işlerini görecek programdır

Ransack ile işimi kısmen olsa da çözdüm ,teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bende everything ile dosya içeriği arama özelliğini nasıl aktif ederim ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

aradığınız cevap grepWin

Search

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

notepad++ çok basit :)

dosyalarda bul diyip klasör belirtiyorsun. bul değiştir içinde kullanabilrsn. yıllardır kullanıyorum

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

dosyalarda bul diyip klasör belirtiyorsun. bul değiştir içinde kullanabilrsn. yıllardır kullanıyorum

word? excel?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

word? excel?

yada okunmayan bitişik karakterlerden oluşan içeriklerde, belirli bir dizi'yi ve tekrâr'larını nasıl buluruz?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

word? excel?

yada okunmayan bitişik karakterlerden oluşan içeriklerde, belirli bir dizi'yi ve tekrâr'larını nasıl buluruz?

benim demek istediğim notepad++ word ve excel içeriğine bakamıyor malesef.

Word'ler içinde arama yaparken windows'un kendi aramasını kullanıyorum, görünümden içeriği seçince biraz fikir veriyor. başka yöntemi varsa diye konuda pusudayım :D

--

@RitmFarbRacourci

Sana da 2 kutu regex yazıyorum

NoktaliVirgul tarafından 15/May/20 12:09 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

word? excel?

Word'ler içinde arama yaparken windows'un kendi aramasını kullanıyorum, görünümden içeriği seçince biraz fikir veriyor. başka yöntemi varsa diye konuda pusu'dayım :D

--

@RitmFarbRacourci

^^D` haaaa.

Regular Expression.(düzenli ifadeler)

'da, AlfaNumerik karakter tanımlaması en uzun olacak şekilde nasıl alacağız? büyük ihtimalle, bütün insan yapımı dilleri ve bu dillerdeki işaretleri de tanımlamak lâzım her'âlde. Bütün yerel dillere de inmek lâzım. Çince, Sanskritçe, Afrika, Güney Amerika, vs. pffffff.

bir'de ararken Sınırlayıcı yok her'âlde, o da sorun. 

kutu ? ^^D` (kutu'nu acıyorum şimdi diyormuş'sun ^^` )

RitmFarbRacourci tarafından 15/May/20 12:21 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

word? excel?

Word'ler içinde arama yaparken windows'un kendi aramasını kullanıyorum, görünümden içeriği seçince biraz fikir veriyor. başka yöntemi varsa diye konuda pusudayım :D

--

@RitmFarbRacourci

^^D` haaaa.

Regular Expression.(düzenli ifadeler)

'da, AlfaNumerik karakter tanımlaması en uzun olacak şekilde nasıl alacağız?

kutu ? ^^D` (kutu'nu acıyorum şimdi diyormuş'sun ^^` )

Senin aradığın şey regex'deki spesifik bir ifade.....eski kadim yazıtlarda "racourci ifadesi" diye geçer. uzun yıllardır kullanan olmadı bu topraklarda. ama senin için yanıma hobbit arkadaşlarımı ve gözleri neler neler görmüş elf yeğenlerimi alıp çorak topraklardan bulup çıkarıp getirdiğim tüm düzenli ifadelere hükmeden o tek ifadeyi buraya bırakıyorum. akıllıca kullan.

http://refiddle.com/refiddles/5ebe5e9275622d50a1140000

Toplam Hit: 1921 Toplam Mesaj: 20
instant search dosya içerik arama