folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dövüş Sanatları İçin Öneri

Dövüş Sanatları İçin Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

sana taktik vermedimmi  üstüne bide dj alper abimin http://www.djalper.net/beton-gibi-yumruklar-fukara-kumtorbasi-yapimi-hic-bir-yerde-bulamazsiniz bu taktiğini uyguluyosun sna terso hareket yok kocum :D

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

birçok arkadaş bilerek veya bilmeyerek birşeyler anlatmış

ben de sallayayım biraz =P

herşeyden önce tam olarak beklediğin şeyin ne olduğunu söylemelisin. senin beklentilerine ve yaşına göre birçok farklı cevap verebilirim. bana göre doğru olan da bu. amacı biraz da eğlenmek taklı atmak olan birine boks, güreş, aikido... yap diyemezsin mesela değil mi?

önce sen biraz anlat sonra ben biraz anlatayım =)

CipriX wing tsun wushunun bir versiyonu veya bir dalı değildir. aralarında da oldukça fark vardır ikisi de kung fu olmasına rağmen.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Taek Wondo.... Etkilidir, Tavsiye ederim. Bide Hareketli ve Tehlikeli Materyallere Karşı Judo.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

birçok arkadaş bilerek veya bilmeyerek birşeyler anlatmış

ben de sallayayım biraz =P

herşeyden önce tam olarak beklediğin şeyin ne olduğunu söylemelisin. senin beklentilerine ve yaşına göre birçok farklı cevap verebilirim. bana göre doğru olan da bu. amacı biraz da eğlenmek taklı atmak olan birine boks, güreş, aikido... yap diyemezsin mesela değil mi?

önce sen biraz anlat sonra ben biraz anlatayım =)

CipriX wing tsun wushunun bir versiyonu veya bir dalı değildir. aralarında da oldukça fark vardır ikisi de kung fu olmasına rağmen.

Ne kadar wushu biliyorsun? Ne kadar Wing Chun? Wushuda turna ve yılan teknikleri vardır.Wing Chunda Chi sao çalışırken ellerinin girdiği şekillere dikkat et.Wushuda blok,refleks ve saldırı çalışmaları vardır Wing Chundaki chi saoya yine dikkat et derim.Wing Chun bu teknikleri daha yoğun çalışır.Unutma ki Wing Chun Shaolin tapınağında Ng Mui tarafından Turna ve yılanın kavgasından esinlenerek oluşturulmuş bir stildir.Wushunun içinde 100lerce teknik vardır.Dünya federasyonu bunlardan sadece bazılarını kabul eder..Nan Quan,Chan Quan,Tai Chi Quan gibi.. Wing Chun Kung Fu'dur.Wushu şu anda dünyada Kung Fu'nun genelini oluşturan isim olarak geçer.Kung Funun içinde ayrım yapmayın hepsi birliktedir hepsi kardeştir..Biraz araştırmanı dilerim senden kulaktan bilgilerle hareket etme benim hayatım Kung Fu olmuş (:

if else while vs.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    sonu 'do ' olan sporlara gitmede.. D:

NesTo | same shit diffirent asshole
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    taekwondo ile başla tai box ve wushu ile olayı tamamla  gerisi tırı vırı bana göre ama sonuçta spor spordur hangini yaparsan yap karar sende

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek
    taekwondo yaptım zamanında 1.5 sene kadar uğraştım.. bacak konusunda harbiden iidir çünkü %90u tekmelerden oluşur bu dövüş sanatının.. ben derimki tüm savaş sanatlarının karışımı toplamı temeli sonu başı wushu yapman yeterlidir (: bir boxör gibi yumruk atabilirsin veya bir wing chuncu gibi yakın dövüş ve savunmaların olabilir veya bi muay thaici gibi taekwondocu gibi tekmelerin olabilir capoeiracılar gibi görsel tekniklerin olabilir veya güzel sopa kılıc ve bilimum aleti kullanabilirsin.. yani Wushu bir okyanustur...

if else while vs.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

CipriX bunu yazdı:
    Prometheus bunu yazdı:

Ne kadar wushu biliyorsun? Ne kadar Wing Chun? Wushuda turna ve yılan teknikleri vardır.Wing Chunda Chi sao çalışırken ellerinin girdiği şekillere dikkat et.Wushuda blok,refleks ve saldırı çalışmaları vardır Wing Chundaki chi saoya yine dikkat et derim.Wing Chun bu teknikleri daha yoğun çalışır.Unutma ki Wing Chun Shaolin tapınağında Ng Mui tarafından Turna ve yılanın kavgasından esinlenerek oluşturulmuş bir stildir.Wushunun içinde 100lerce teknik vardır.Dünya federasyonu bunlardan sadece bazılarını kabul eder..Nan Quan,Chan Quan,Tai Chi Quan gibi.. Wing Chun Kung Fu'dur.Wushu şu anda dünyada Kung Fu'nun genelini oluşturan isim olarak geçer.Kung Funun içinde ayrım yapmayın hepsi birliktedir hepsi kardeştir..Biraz araştırmanı dilerim senden kulaktan bilgilerle hareket etme benim hayatım Kung Fu olmuş (:

CipriX'edir, diğer arkadaşlar okuyarak zaman kaybetmeyebilir gerek yoktur.

Amacım tartışmak değildi

ilk cümlen şık durmamış

Sonuçta benim ne bildiğimi bilmiyorsun. "ben ömrümü bununla geçirdim senden iyi bilirim" mantığı da yanlıştır. nitekim kungfu tarihi çok karışıktır ve birbirine hiç uymayan senaryolar cirit atmaktadır yani birçok konu  çelişkilidir.

Bilgilerime gelirsek sadece 3 haftadır wt yapıyorum ancak si-hing Muhammed Açık yani kendi hocam uzun yıllardır tanıdığım ve wt hakkında da bilgi aldığım biridir. Milli wushu sporcumuz olan bir arkadaşım da var. wt üzerine okuduğum 10larca sayfayı da ekler ve yıllardır savaş sanatlarıyla ilgilendiğimi düşünürsek en azından "biraz" denecek kadar bilgim var wt ve wushu hakkında. Hiç kim kimin dalı muhabbetini sormadım açıkçası ancak bilgilerim bana kesinlikle wtnin bir wushu dalı olmadığını söylüyor.

sen wushuyu tüm kungfuyu kapsayacak kadar genişletiyorsan bana göre hata yapıyorsun. 300 kadar kung fu çeşidi varsa eğer, bunlardan en büyüğü wushu olsa bile (öyle mi bilmiyorum) kung fu = wushu demek hata değil midir Ya da birbirinden çok farklılaşmış stillere hepsi kardeştir diyerek aynı muameleyi yapmak ne kadar sağlıklıdır? Ben 4 yıldır capoeira yapıyorum, onun da içinde çeşitler var, 5 kadar yaklaşık ama bu 5 tane bile birbiriyle önemli ölçüde farklılık gösterebiliyor. kaldı ki kung fu 300 küsür çeşit-stil içeriyor.

WTnin tarihçesini de en az senin kadar bildiğime inanıyorum.

Sonuç olarak yine de  Si-hing Muhammed hocama ve wushu yapan arkadaşıma özellikle bunu sorar, farklı birşey söylerlerse hatamı düzeltirim.

edit : chi sao yapmaya başlamadım daha ama bloklardan da bahsetmişsin wushuda. wtde önemli bir fark olarak kesinlikle blok yoktur. Bunu sık sık tekrarlayan hocamdan biliyorum. 

beni bilmeden ve kaynaklarımı sormadan bilgilerimi "kulaktan dolma" olarak yorumlaman senin büyük bir hatan ve ayıbın.

baris_ekin dediğim gibi amacını ne istediğini tam oalrak söylersen ona göre bir öneride bulunabilirim, kör atış yapmak binlerce stil ve spor içinden tutturmaya çalışmak anlamsız bana göre.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:
    CipriX bunu yazdı:
    Prometheus bunu yazdı:

CipriX'edir, diğer arkadaşlar okuyarak zaman kaybetmeyebilir gerek yoktur.

Amacım tartışmak değildi

ilk cümlen şık durmamış

Sonuçta benim ne bildiğimi bilmiyorsun. "ben ömrümü bununla geçirdim senden iyi bilirim" mantığı da yanlıştır. nitekim kungfu tarihi çok karışıktır ve birbirine hiç uymayan senaryolar cirit atmaktadır yani birçok konu  çelişkilidir.

Bilgilerime gelirsek sadece 3 haftadır wt yapıyorum ancak si-hing Muhammed Açık yani kendi hocam uzun yıllardır tanıdığım ve wt hakkında da bilgi aldığım biridir. Milli wushu sporcumuz olan bir arkadaşım da var. wt üzerine okuduğum 10larca sayfayı da ekler ve yıllardır savaş sanatlarıyla ilgilendiğimi düşünürsek en azından "biraz" denecek kadar bilgim var wt ve wushu hakkında. Hiç kim kimin dalı muhabbetini sormadım açıkçası ancak bilgilerim bana kesinlikle wtnin bir wushu dalı olmadığını söylüyor.

sen wushuyu tüm kungfuyu kapsayacak kadar genişletiyorsan bana göre hata yapıyorsun. 300 kadar kung fu çeşidi varsa eğer, bunlardan en büyüğü wushu olsa bile (öyle mi bilmiyorum) kung fu = wushu demek hata değil midir Ya da birbirinden çok farklılaşmış stillere hepsi kardeştir diyerek aynı muameleyi yapmak ne kadar sağlıklıdır? Ben 4 yıldır capoeira yapıyorum, onun da içinde çeşitler var, 5 kadar yaklaşık ama bu 5 tane bile birbiriyle önemli ölçüde farklılık gösterebiliyor. kaldı ki kung fu 300 küsür çeşit-stil içeriyor.

WTnin tarihçesini de en az senin kadar bildiğime inanıyorum.

Sonuç olarak yine de  Si-hing Muhammed hocama ve wushu yapan arkadaşıma özellikle bunu sorar, farklı birşey söylerlerse hatamı düzeltirim.

edit : chi sao yapmaya başlamadım daha ama bloklardan da bahsetmişsin wushuda. wtde önemli bir fark olarak kesinlikle blok yoktur. Bunu sık sık tekrarlayan hocamdan biliyorum. 

beni bilmeden ve kaynaklarımı sormadan bilgilerimi "kulaktan dolma" olarak yorumlaman senin büyük bir hatan ve ayıbın.

baris_ekin dediğim gibi amacını ne istediğini tam oalrak söylersen ona göre bir öneride bulunabilirim, kör atış yapmak binlerce stil ve spor içinden tutturmaya çalışmak anlamsız bana göre.

hocam yanlış anlıyorsun hala beni.. amacım benimde tartışmak değil sakın lafı çevirdiğimi felan sanma lafımı çevirmiyorum konuşma stilim böyle.. seni ezmek veya senin bilgini ufağa almak değil amacım.. benim anlatmak istediğim şu.. bende gerçekten çok iyi bir araştırıcıyım ve türkiyede sözü geçen sayılı kung fu sifularını tanıyorum.. şu anki hocam türkiyeye wushuyu getiren ve çinde adı büyük harflerle geçen kaşgarlı muhammed hocanın öğrencisi.. Türkiye Wushu fedarasyonu kurucularındandır.. Çinde yaşamaktaydı Türkiyeye davet edildi geldi burda büyük çalışmaları oldu ve Kung Fu konusunda dünyada geçerli insanlardan biridir.. Mesela Kung Funun içindeki bir kaç stilden bahsedelim.. Praying Mantis Kung Fu = Çekirgenin yumruğu bu bi stil olarak geçer ama aslında shaolinin hayvan stillerinden birisidir.Bilirsin ki shaolinin binlerce yıllık tarihi vardır.Bunu şimdi başka bir stil diye ayırmak doğrumudur? Shaolin Kungfunun içindedir bunu ayıramayız.. White Crane Kung Fu mesela = Beyaz Turna tekniği(Wing Chunun içinde oldukça mevcuttur bu stil) yine Shaolinin hayvan stillerinden biridir Turna tekniği oldukça duymuşuzdur filmlerden bile.. ama bunu ayrı bi stil olarak göstermek shaolinden ayırmak çıkarmak mümkünmüdür? ki ona bakarsak Tai Chi Quan normalde bakarsak wushu dediğimiz şeyle alakası bile yok.. gerçekten farklı bi stil yaklaşık 250 yıl Chan ailesi üstlenmiş bu stilin öğretmenliğini ama dünya Wushu fedarasyonu Tai Chi Quanı kendi stilleri içinde kabul eder ve tao yarışmalarında geçerli bi stildir.Wushu kelimesinin içinde yani.Shaolin Kung Fu da wushunun içersindedir geleneksel olarak geçer ismi.Demek istediğim Wushu bir stilin adı değildir.Wushu bu stillerin toplamının dünyadaki adıdır.içinde binlerce stil barındıran bi isim.. Kuzey yumruk stili güney yumruk stili tai chi stili turna stili kaplan stili dragon stili leopar stili sanshou sanda stili sopa stili kılıç stili şemşir stili.. bu yüzden bir sayıyorum bunları.. bilmişlik taslamıyorum benimde hatalarım olabilir olmayacak diye bişey yok.. benim öğrendiklerim araştırdıklarımbunlar.. eyvallah..

if else while vs.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    Taek Wondo.... Etkilidir, Tavsiye ederim. Bide Hareketli ve Tehlikeli Materyallere Karşı Judo.
    Ayrılışı

Tae + Kwon + Do

5 Ay yaptım ama 4 senedirde takip ediyorum.Okul nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştım.İleri bir kuşakta kendini güzel savunacak kıvama gelirsin.Sürekli zinde kalırsın bacakların acayip esner vs... vs... !

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
Toplam Hit: 7566 Toplam Mesaj: 50