folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünyanın Altın Oran Noktası

Dünyanın Altın Oran Noktası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:
    -----------------------------

InterestingMAN bunu yazdı:

Devlet bahçeli nin 2009 teorisi ile buradaki video nun bir farkı yok; http://www.youtube.com/watch?v=wxaA4bVzbRw

bro bahçelininki daha mantıklı, dereden tepeden geçse de akla yatkın bi yolunu buluyo eninde sonunda. bu kabe meselesi komple traş:D

bakın biz bunu daha önce açıklamıştık, aramaya inanın:

http://www.tahribat.com/Forum-Altin-Oran-Ve-Kabe-Mucizesi-84211/3/

pardon da.. siz kimsiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

konu nereye gitmiş la :)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

buna daha inananlar yok dimi?

cevaplar

http://suphecimelek.wordpress.com/2009/04/28/kutsal-gizemler-ve-altin-oran-mucizesi/

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hesaplama sadece Google Earth üzerinden değil farklı yazılımlarla da yapılmıştı. Hatta anlatan kişi bizzat nasıl yapılacağını da gayet makul bir şekilde anlattı. O videoyu bulamadım. Allah nelere kadir. Hadi altın oran hikaye diyelim. Daha ne altın oran gibi mucizeler var evrende. Onlar da hikaye değil mi? Gözü görmeyenler biz haklı çıkarsak çok şey kaybedecek. Fakat bizim kaybedecek hiçbirşeyimiz yok.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InterestingMAN
    InterestingMAN's avatar
    Erkek

Bahçeli nin örneğini verdim çünkü buradaki video ile bahçelinin ki arasında bir fark bulamadım. Tek fark birisi siyasi, diğeri ise din ile alakalı olduğudur. Video yu ilk defa izledim ve bu konu ile ilgili bir bilgin olmasa bile şu video yu izledikten sonra saçma olduğunu anlarsın. İnandığınız şeyleri görüyorsunuz, düşünmüyorsunuz, direk ön yargılı oluyorsunuz. Benim okul ile aramda 666 metre fark diyelim, bende şeytanım o halde.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Siz bunlara inanmıyorsunuz neye inanıyosunuz anlamıyorum.Herşey bir düzen içinde yaratılmış işte, daha ötesi var mı ?

Senin(sizin) - nasıl algılarsanız - ağzın burnun herhangi bir yerin yamuk veya başka türlü değilse Şükür et !

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

Bahçeli nin örneğini verdim çünkü buradaki video ile bahçelinin ki arasında bir fark bulamadım. Tek fark birisi siyasi, diğeri ise din ile alakalı olduğudur. Video yu ilk defa izledim ve bu konu ile ilgili bir bilgin olmasa bile şu video yu izledikten sonra saçma olduğunu anlarsın. İnandığınız şeyleri görüyorsunuz, düşünmüyorsunuz, direk ön yargılı oluyorsunuz. Benim okul ile aramda 666 metre fark diyelim, bende şeytanım o halde.

hocam bahcelide ordan burdan sayı atıp toplayıp bir sonuca varıyor. burda ise bir çok ölçümün oranının sabitini sölüyor. hani tamam bunun dine baglanmasından dogal olarak bir önyargı olusmus olabilir eywallah. Ama az daha adaletli düşünürsen ne demeye getirdiğimi anlarsın. kısacası böle bir sayı var böyle önemli noktalarda veya konularda bu sayı bulunuyor diyo. tamam hadi tesadüf olsun diyelim. ama bahceliyle imkanı yok kıyaslayamam :) o acıdan değindim.

he bide bu videodan dini alanları silelim. biraz modifiye edip modernleştirip isviçreli bilim adamları veya ingiliz bilim adamları böle bir sayı oranı buldular. ve bununla ilgili bir çok arastırma içinde olduklarını yazalım. üzerine bide bu sayı dünyanın kaderini değiştirebilir. anlamı ve ifadesi cözülürse iş cok farklı bir hale bürünür dersek

hani bakış açılarına ne olur daha merak edici olurdu benim için :)

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mmrich
    mmrich's avatar
    Erkek

chaigg bunu yazdı:

hocam bahcelide ordan burdan sayı atıp toplayıp bir sonuca varıyor. burda ise bir çok ölçümün oranının sabitini sölüyor. hani tamam bunun dine baglanmasından dogal olarak bir önyargı olusmus olabilir eywallah. Ama az daha adaletli düşünürsen ne demeye getirdiğimi anlarsın. kısacası böle bir sayı var böyle önemli noktalarda veya konularda bu sayı bulunuyor diyo. tamam hadi tesadüf olsun diyelim. ama bahceliyle imkanı yok kıyaslayamam :) o acıdan değindim.

he bide bu videodan dini alanları silelim. biraz modifiye edip modernleştirip isviçreli bilim adamları veya ingiliz bilim adamları böle bir sayı oranı buldular. ve bununla ilgili bir çok arastırma içinde olduklarını yazalım. üzerine bide bu sayı dünyanın kaderini değiştirebilir. anlamı ve ifadesi cözülürse iş cok farklı bir hale bürünür dersek

hani bakış açılarına ne olur daha merak edici olurdu benim için :)

boşuna uğraşmayın arkadaşlar birisi inanmak istemezse hiçbir şeye inanmaz...

http://www.karikaturdunyasi.com/uploads/extgallery/public-photo/medium/2000_07_20_3df40b.gif
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

alıntı:

Hamdolsun Allah'i bulmak icin mucize aramaya gerek yoktur.

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:

Devlet bahçeli nin 2009 teorisi ile buradaki video nun bir farkı yok; http://www.youtube.com/watch?v=wxaA4bVzbRw

bro bahçelininki daha mantıklı, dereden tepeden geçse de akla yatkın bi yolunu buluyo eninde sonunda. bu kabe meselesi komple traş:D

bakın biz bunu daha önce açıklamıştık, aramaya inanın:

http://www.tahribat.com/Forum-Altin-Oran-Ve-Kabe-Mucizesi-84211/3/

islam öyle bişeydir ki, tüm milletlere tam gerektiği zamanda ulaşmıştır.

1- örneğin oruç, güneş doğduktan güneş batıncaya kadar bişey yememektir. e peki eskimolar ne yapıcak aylarca bişey yemiyecekler mi?elbette öyle olmucak. barizdir ki saatin bulunuşu kitle iletişim araçlarından öncedir. yani eskimoların islamdan haberi olduğunda saat çoktan bulunmuştu, ve bu yüzden bu tartışılmaz.

2- Şimdi bu örneğe gelelim. diyosun ki yok kordinatlar yaklaşık değerlerdir vs.. tam bi saçmalık. aç oku önce 1 metre neden 1 metredir. Mart 1790 da Pariste Academy of Scientists Dunkirk-Barcelona üzerinden geçen meridyenin 1/40.000.000 u referans uzunluk olarak kabul etmeye karar vermişleridr ve bu şu anki bizim kullandığımız 1 metreye tekabul etmektedir. üstelik bu kontroller şu an tübitak tarafından He-Ne Lazerler kullanılarak ışığın dalga boyu cinsinden nanometre hassasiyetinde yapılabilmekte ve doğrulanmaktadır. Artık diyecek bişeyin kalmamıştır heralde.

3- Şimdi bu bahsedilen iki örneği birleştirip sonuca varalım. Dünyanın altın oranının kabe olduğu ne zaman keşfedildi? cevap: yakın zaman içinde. Peki biz bu süreden önce kordinat sistemimizi oturtmuş ve altın oranı keşfetmiş miydik? cevap: evet aynen öyle.

Sonuç: zamanı geldiğinde çözdük, ya böyle olsaydı ya şöyle olsaydı gibi Sherlock Holmes'çülük oynamaya gerek yok.

Toplam Hit: 4802 Toplam Mesaj: 31