folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünyanın Altın Oran Noktası

Dünyanın Altın Oran Noktası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

ToR5 bunu yazdı:
    -----------------------------

Da Vinci Şifresi kitabında Dan Brown bu orandan bahsediyordu. Rönesans mimarlarının , heykeltraşlarının bu oranı kullandığından bahseder. Estetiğin oranı

bende kullanıyom evet :D

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

TrKomando89 bunu yazdı:

n2n2 bunu yazdı:

InterestingMAN bunu yazdı:

Devlet bahçeli nin 2009 teorisi ile buradaki video nun bir farkı yok; http://www.youtube.com/watch?v=wxaA4bVzbRw

bro bahçelininki daha mantıklı, dereden tepeden geçse de akla yatkın bi yolunu buluyo eninde sonunda. bu kabe meselesi komple traş:D

bakın biz bunu daha önce açıklamıştık, aramaya inanın:

http://www.tahribat.com/Forum-Altin-Oran-Ve-Kabe-Mucizesi-84211/3/

islam öyle bişeydir ki, tüm milletlere tam gerektiği zamanda ulaşmıştır.

1- örneğin oruç, güneş doğduktan güneş batıncaya kadar bişey yememektir. e peki eskimolar ne yapıcak aylarca bişey yemiyecekler mi?elbette öyle olmucak. barizdir ki saatin bulunuşu kitle iletişim araçlarından öncedir. yani eskimoların islamdan haberi olduğunda saat çoktan bulunmuştu, ve bu yüzden bu tartışılmaz.

2- Şimdi bu örneğe gelelim. diyosun ki yok kordinatlar yaklaşık değerlerdir vs.. tam bi saçmalık. aç oku önce 1 metre neden 1 metredir. Mart 1790 da Pariste Academy of Scientists Dunkirk-Barcelona üzerinden geçen meridyenin 1/40.000.000 u referans uzunluk olarak kabul etmeye karar vermişleridr ve bu şu anki bizim kullandığımız 1 metreye tekabul etmektedir. üstelik bu kontroller şu an tübitak tarafından He-Ne Lazerler kullanılarak ışığın dalga boyu cinsinden nanometre hassasiyetinde yapılabilmekte ve doğrulanmaktadır. Artık diyecek bişeyin kalmamıştır heralde.

3- Şimdi bu bahsedilen iki örneği birleştirip sonuca varalım. Dünyanın altın oranının kabe olduğu ne zaman keşfedildi? cevap: yakın zaman içinde. Peki biz bu süreden önce kordinat sistemimizi oturtmuş ve altın oranı keşfetmiş miydik? cevap: evet aynen öyle.

Sonuç: zamanı geldiğinde çözdük, ya böyle olsaydı ya şöyle olsaydı gibi Sherlock Holmes'çülük oynamaya gerek yok.

her postun ayrı bir öğretici HALO

senle aynı forumda olmak şans işidir :)

Yapay zeka, zeka değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Bahçeli nin örneğini verdim çünkü buradaki video ile bahçelinin ki arasında bir fark bulamadım. Tek fark birisi siyasi, diğeri ise din ile alakalı olduğudur. Video yu ilk defa izledim ve bu konu ile ilgili bir bilgin olmasa bile şu video yu izledikten sonra saçma olduğunu anlarsın. İnandığınız şeyleri görüyorsunuz, düşünmüyorsunuz, direk ön yargılı oluyorsunuz. Benim okul ile aramda 666 metre fark diyelim, bende şeytanım o halde.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1n_oran ;)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fibonacci_dizisi xD

anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az ...

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

Bahçeli nin örneğini verdim çünkü buradaki video ile bahçelinin ki arasında bir fark bulamadım. Tek fark birisi siyasi, diğeri ise din ile alakalı olduğudur. Video yu ilk defa izledim ve bu konu ile ilgili bir bilgin olmasa bile şu video yu izledikten sonra saçma olduğunu anlarsın. İnandığınız şeyleri görüyorsunuz, düşünmüyorsunuz, direk ön yargılı oluyorsunuz. Benim okul ile aramda 666 metre fark diyelim, bende şeytanım o halde.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1n_oran ;)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fibonacci_dizisi xD

anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az ...

acaba pi sayısı ve e sayısınada inanıyorlar mı :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Gene allaha bağlamışsınız

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

TrKomando89 bunu yazdı:

islam öyle bişeydir ki, tüm milletlere tam gerektiği zamanda ulaşmıştır.

1- örneğin oruç, güneş doğduktan güneş batıncaya kadar bişey yememektir. e peki eskimolar ne yapıcak aylarca bişey yemiyecekler mi?elbette öyle olmucak. barizdir ki saatin bulunuşu kitle iletişim araçlarından öncedir. yani eskimoların islamdan haberi olduğunda saat çoktan bulunmuştu, ve bu yüzden bu tartışılmaz.

2- Şimdi bu örneğe gelelim. diyosun ki yok kordinatlar yaklaşık değerlerdir vs.. tam bi saçmalık. aç oku önce 1 metre neden 1 metredir. Mart 1790 da Pariste Academy of Scientists Dunkirk-Barcelona üzerinden geçen meridyenin 1/40.000.000 u referans uzunluk olarak kabul etmeye karar vermişleridr ve bu şu anki bizim kullandığımız 1 metreye tekabul etmektedir. üstelik bu kontroller şu an tübitak tarafından He-Ne Lazerler kullanılarak ışığın dalga boyu cinsinden nanometre hassasiyetinde yapılabilmekte ve doğrulanmaktadır. Artık diyecek bişeyin kalmamıştır heralde.

3- Şimdi bu bahsedilen iki örneği birleştirip sonuca varalım. Dünyanın altın oranının kabe olduğu ne zaman keşfedildi? cevap: yakın zaman içinde. Peki biz bu süreden önce kordinat sistemimizi oturtmuş ve altın oranı keşfetmiş miydik? cevap: evet aynen öyle.

Sonuç: zamanı geldiğinde çözdük, ya böyle olsaydı ya şöyle olsaydı gibi Sherlock Holmes'çülük oynamaya gerek yok.

Hocam anlıyorum bir an önce dinini kurtarma aşkıyla dalmışsın konuya da bi sakince okusaydın keşke, çünkü söylediklerinin benim açıklamamla hiçbi alakası yok.

Mesele metrenin ne olduğu ya da ne zaman ortaya çıktığı değil, koordinat ya da metre gibi ölçümlerle dünyanın gerçek boyutta değil ancak yaklaşık olarak yansıtılabileceğidir (ki bu yaklaşıklık payı bile binlerce metreden oluştuğundan küçümsenemeyecek kadar büyük bir boşluk bu). Diyoruz ki sen sonradan bulunmuş ve hatalı bu ölçümlerle dünyayı kafana göre öyle bölümlere ayıramazsın, bu gerçekten farklı olur, sadece kağıt üstünde geçerli birşey olur. Senin açıklamaların da beni destekler nitelikte olmuş yani sonradan bulundu bunlar falan, e demekki Allahınız da metre bulunduktan sonra hesaplamış altın oran olayını masa başında, çünkü dünyanın gerçek ebatları haritadaki gibi değil.

Yani hatayı Nil Nehrinden getirmiyoruz, videonun söylemlerinden getiriyoruz. Onlar demişler şu koordinatları bölüyorsun şu kadar km düşüyor bölüm başına falan, onlara anlat yani metrenin Pariste hangi yıl referans olarak kabul edildiğini, bana değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spitfire_1905
    spitfire_1905's avatar
    Erkek

vay be bakalım daha neler görücez :D

null
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Fragmanda ki film cikmis mi nereden indirilebilir. biraz baktim bulamadim..

Parlayan bizi paylar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:

Hocam anlıyorum bir an önce dinini kurtarma aşkıyla dalmışsın konuya da bi sakince okusaydın keşke, çünkü söylediklerinin benim açıklamamla hiçbi alakası yok.

Mesele metrenin ne olduğu ya da ne zaman ortaya çıktığı değil, koordinat ya da metre gibi ölçümlerle dünyanın gerçek boyutta değil ancak yaklaşık olarak yansıtılabileceğidir (ki bu yaklaşıklık payı bile binlerce metreden oluştuğundan küçümsenemeyecek kadar büyük bir boşluk bu). Diyoruz ki sen sonradan bulunmuş ve hatalı bu ölçümlerle dünyayı kafana göre öyle bölümlere ayıramazsın, bu gerçekten farklı olur, sadece kağıt üstünde geçerli birşey olur. Senin açıklamaların da beni destekler nitelikte olmuş yani sonradan bulundu bunlar falan, e demekki Allahınız da metre bulunduktan sonra hesaplamış altın oran olayını masa başında, çünkü dünyanın gerçek ebatları haritadaki gibi değil.

Yani hatayı Nil Nehrinden getirmiyoruz, videonun söylemlerinden getiriyoruz. Onlar demişler şu koordinatları bölüyorsun şu kadar km düşüyor bölüm başına falan, onlara anlat yani metrenin Pariste hangi yıl referans olarak kabul edildiğini, bana değil.

yazdıklarımdan hiç bişey anlamamışsın. benim kasteddiklerimi bana yöneltip daha yeni bulundu diyosun. eskimo örneğini bi tekrar oku bak ne kasteddiğimi anlarsın. evet kuran indiği zaman metre diye bişey yoktu ama sonuçta biz bu altın oranı keşfettiğimiz zaman metre bulunmuştu.Hepsini geç, altın oranın bi uzunluk birimine ihtiyacı yoktur zaten. Fibinoacci sayılarından çıkar altın oran en basit yolla. ve sadece bir katsayıdır. 1 e 1,618.. şeklinde bi orandır. Biz sonuçta kader inancına inanan insanlarız. ama kader nedir iyi anlamak lazım. Kader, allahın üstün ilmiyle geleceği bilmesidir. yani biz onun yazdıklarını oynamıyoruz, sadece o olucakları hesaplayabiliyo.

olasılıksızda bi örnek vardı okuduysan. 1 bozuk parayı havaya attığımızda tura gelme ihtimali kaçtır? %50 mi? hayır değil. Eğer bozuk paranın alaşımını, yoğunluğunu, aerodinamik özelliklerini, havayla sürtünme katsayısını, yerin kinetik ve dinamik sürtünmelerini, elastilite modülünü, paraya etkiyen kuvveti ve yerini vs.. tam olarak bilebilirsek. Paranın yazı yada tura gelme olasılığını %100 olarak bilebiliriz. kaldı ki dünyayı yaratabilecek bi gücün bunları bilebilmesi tuhaf gelmese gerek?

Bende çok sorguladım kardeş hemde yıllarca, nasıl olur dedim, madem yarattı neden yasaklıyo dedim. Ama hepsini geçip bi insan suretine baktığın zaman, dünyadaki hassas dengelere, canlılardaki simetriye baktığın zaman, abiyogenezmiş, evrimmiş vs. hiç bi teorinin bi dayanak olmadığını görüyosun. doğru doğal seleksiyona dayalı evrim vardır ama bu isterse milyar yıl geçsin 1 bakteri oluşmasını, hadi oluştu diyelim ondan, yumurtlayabilen yada doğurabilen, doğurduktan sonra annelik hissi oluşturacak hormon salgılatabilecek, kordonla göbeklerini bağlayıp doğduktan sonra kurutucak  vs. bi canlının oluşmasının imkansızlığını  farkedersin sende bigün.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

hocam teşekkürler güzel paylaşım (: dikkatine , araştırmana sağlık

Toplam Hit: 4803 Toplam Mesaj: 31