folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dünyanın İkizi Gibi Gezegen :|

Dünyanın İkizi Gibi Gezegen :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek

Avrupalı gökbilimciler, Dünya’dan 20.5 ışıkyılı uzakta olduğu halde en yakın yıldızlardan birinin yörüngesinde, üzerinde su bulunmaya müsait sıcaklıkta Dünya benzeri bir gezegen keşfettiler.

Gliese 581 adlı küçük kırmızı bir yıldızın yörüngesinde döndüğü için Gliese 581c adı verilen gezegenin dünyamız gibi taşlı bir yüzeyi ve okyanuslarla kaplı olma olasılığı yüksek.

Gliese 581c hem büyüklük hem iklim hem de atmosfer bakımından Dünyamıza en çok benzeyen gezegen. Bilim adamlarına göre bir gezegende yaşam olabilmesi için Goldilocks Kuşağı adı verilen "suyun donacak kadar soğuk, kaynayacak kadar sıcak olmadığı ve yüzeyde sıvı olarak kalabildiği" bir yer olması gerekiyor.

193 Trilyon kilometre uzaklıkta

Dünya’dan 20.5 ışıkyılı veya 193 trilyon km uzaklıkta Çapı Dünyamızın bir buçuk katı kadar Sıcaklıklar 0 ile 40 santigrat derece arasında değişiyor Kütlesi Dünya’dan 5 kat fazla Yerçekimi Dünyada’kinden 2.2 kat fazla Kırmızı, cüce cinsinden olan yıldızı güneşimizin üçte biri kadar Kendi güneşinin yörüngesinde Dünya’nın Güneş’e uzaklığının 14’te biri mesafede seyrediyor Güneşinin etrafında 13 günde dönüyor Gliese 581’in Güneş’ten 50 kat daha soğuk olması sayesinde gezegen aşırı radyasyona maruz kalmıyor.
    ------------------------
    Bakalım daha neleri göreceğiz...

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    bir an aklımdan geçirdim ulan zaman gelecek oraya bilmemne jetleriyle gidilecek diye.. dünyayı özlerdim var ya..

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeForce
    GeForce's avatar
    Erkek

Şuanki teknoloji ile 2 milyon yılda falan gideriz herhalde öle hesapladım:D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    olsun be yalnız bu süre insan ömründen uzun olduğu için yeni nesiller yetiştirmek lazım uzay gemisinin içinde değişik faaliyetler için bi oda lazım

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nothing
    nothing's avatar
    Erkek

ışık olsak bile 20.5 yılda gidebiliriz.

:) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek
    ulan bıktım bu dünyadan biri beni oraya sürse ne güzel olur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    iptal007 bunu yazdı:
    -----------------------------
    ulan bıktım bu dünyadan biri beni oraya sürse ne güzel olur
    Hariben +1 yanii...

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dunyahali
    dunyahali's avatar
    Erkek
    The_Barbar bunu yazdı:
    olsun be yalnız bu süre insan ömründen uzun olduğu için yeni nesiller yetiştirmek lazım uzay gemisinin içinde değişik faaliyetler için bi oda lazım
    tebrikler arkadaş aklımdan geçenleri yazmış :w

DiBe VuRmAyA bİrAz DaHa Az KaLdI..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    ben nerdeyim abi bu resimde ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AgiL3
    AgiL3's avatar
    Erkek
    abü olsa nolur olmasa nolur neticede ulaşamayız. ulaşsak da aya nası ulaşıosak öle ulaşırız. bikaç astronot veya makine gider falam. dünya gibi olsa nolur biz gidip yaşayamadıktan sora..

"bir gün öldürmediğim her bir yahudi için bana sitem edeceksiniz." GosteResim.Net kullanın hocalar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    ben dünyaya dünya demem dünya benim olmadıkça
Toplam Hit: 3136 Toplam Mesaj: 20