folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Düşüncelerim

Düşüncelerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:
    -----------------------------

@Frank

Hocam sadece namaz ibadeti ile harcadığın zamanı hesaplama, eğer bir allaha içten inanıyorsan yaptığın her işte, aldığın her kararda onun emrettiklerinden bir parça olacaktır. Dolayısıyla 24'te 1'ine tekabül ediyor demek doğru olmaz.

Ayrıca demişsinki iyiliği emrediyor bunda kötü olan nedir ? Sonuçta iyiliği emretmesi onun kutsallığını kanıtlamaz. Kutsallığın doğruluğu, emrettiği iyiliğe göre ölçülemez.Misal eğer öyle olsaydı insan hakları beyannamesi kutsal sayan ve kutsallığının yüzde yüz doğru olduğunu yazdığı iyi maddelerden gelmiş olduğunu belirten ve buna inanan insanlar olurdu. 

( Hocam eksik cevaplar vermiş olabilirim tüm arkadaşa cevap verebilmek için hızlı ve kısa yazmaya gayret ediyorum, atladığımı düşündüğün bir nokta varsa tekrar belirtirsen cevap veririm. )

----------------------------

Hocam ben senin vakitten kastının çalışmakla kıyasladıgında aynı şeye tekabul etmedigini yani bir tutulmaması gerektigni söylemek istedim.

Ben onun iyiligi kutsallıgını kanıtlar demiyorum tabii ki. Söyledigim şeylerde bu ifade yoktur. Yani bu iyilik ve dogrulugu diyor o zaman kutsaldır diyemeyiz tabi. Ama benim icin bir külfeti olmadıgından ben kutsal olarak alıp kabul ederim. Sende veyahut başka bi vatandaş aynılarını yapar iyi güzel yaşar fakat kutsal kabul etmez.

Senin demek istedigini şimdi anlıyorum senin tartıştıgın olup olmadıgıdır. Fakat kutsal bir şeyin olup olmadıgı veya tanrının olup olmadıgı eger mantıklı bi şekilde araştırılacak ise, bu birisinin uydurmasımıdır diye düşünmeden önce araştırmacı bi tavırla görmek isteyerek bakmak önemlidir.  Yani sen iyice herşeyi araştırırsın ve derskinki bütün bunların hepsi tesadüf ve doğanın eseridir. O zaman dersin ki madem herşey tesadüf ve bir şekilde kendisi olmuş bu din nerden cıktı acaba diye bu konulara haklı olarak girmen doğaldır. Fakat orasını çözmeden biri uydurmuş gibi düşünüp ona göre araştırma yapmak bildigin tek taraflı okumaktır. Ve hangi yönde olursa olsun.(ister din taraflı ister ataist taraflı) tek taraflı ve tek vizyondan okumak ve araştırmak sapkınlık yapar, doğruyla yanlış kolay ayırt edilemez.

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

mortyr bunu yazdı:

Hocam;

Bugün çoğu insan dünyada yaptığı iyiliklerin öldükten sonra hediyeye dönüşeceğine, kötülüklerin ise öldükten sonra en adaletli bir şekilde cezalandıralacağına inanıyor. İnanmalı da...

İnanmalı Çünkü;

-İnsanları onları diğer canlılara karşı saygılı, sevgi dolu ve hoşgörülü olmaya zorlayacak bir varlık olmalı.

-İnsanları sapıklıktan, vurdumduymazlıktan, bencillikten ve birçok kötü duygu ve düşüncelerden uzaklaştırıcı bir varlık olmalı..

-En önemlisi: İnsanların bir umudu olmalı. Bu hayat bittiğinde başka bir hayatın olmayacağını bilmek insana vurulan en büyük darbelerden biridir..

Diğer dediklerine katılıyorum. Biz burda dindarcılık oynarken bazıları da "dini" kullanarak bize hükmediyor.

- Saygı, sevgi ve hoşgörüye yönelmek, sapıklıktan, vurdumduymazlıktan, bencillikten ve kötü duygulardan uzak olmak için bir hayali bir varlık fikrine ihtiyaç yok hocam. Sadece akıl-mantık terazisini dengelemiş her insan bunu başarabilir.

- Bu hayat bittiğinde başka bir hayatın olmayacağını bilmediğinde en büyük darbeyi yediğini düşünmek ve bu yüzden dine,tanrıya inanmak, bana göre bir türlü doymak bilmeyen, illaki sonsuzluk arayan bir açgözlülükten başka birşey değildir.

Ek olarak yani en son dediğin cümleye karşılık olarak, din zaten üst yöneticilerin halkı uyuşturmak, yönetmek, kendi işlerine burunlarına sokmamaları için dünya hayatından kesebildiğince elini ayağını kesmek için icat edildi. İcat diyorum çünkü din ilahi olup bu şekilde kötüye kullanılan değil yalnız saydığım işler için var olan bir müessesedir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

mortyr bunu yazdı:

Hocam;

Bugün çoğu insan dünyada yaptığı iyiliklerin öldükten sonra hediyeye dönüşeceğine, kötülüklerin ise öldükten sonra en adaletli bir şekilde cezalandıralacağına inanıyor. İnanmalı da...

İnanmalı Çünkü;

-İnsanları onları diğer canlılara karşı saygılı, sevgi dolu ve hoşgörülü olmaya zorlayacak bir varlık olmalı.

-İnsanları sapıklıktan, vurdumduymazlıktan, bencillikten ve birçok kötü duygu ve düşüncelerden uzaklaştırıcı bir varlık olmalı..

-En önemlisi: İnsanların bir umudu olmalı. Bu hayat bittiğinde başka bir hayatın olmayacağını bilmek insana vurulan en büyük darbelerden biridir..

Diğer dediklerine katılıyorum. Biz burda dindarcılık oynarken bazıları da "dini" kullanarak bize hükmediyor.

- Saygı, sevgi ve hoşgörüye yönelmek, sapıklıktan, vurdumduymazlıktan, bencillikten ve kötü duygulardan uzak olmak için bir hayali bir varlık fikrine ihtiyaç yok hocam. Sadece akıl-mantık terazisini dengelemiş her insan bunu başarabilir.

- Bu hayat bittiğinde başka bir hayatın olmayacağını bilmediğinde en büyük darbeyi yediğini düşünmek ve bu yüzden dine,tanrıya inanmak, bana göre bir türlü doymak bilmeyen, illaki sonsuzluk arayan bir açgözlülükten başka birşey değildir.

Ek olarak yani en son dediğin cümleye karşılık olarak, din zaten üst yöneticilerin halkı uyuşturmak, yönetmek, kendi işlerine burunlarına sokmamaları için dünya hayatından kesebildiğince elini ayağını kesmek için icat edildi. İcat diyorum çünkü din ilahi olup bu şekilde kötüye kullanılan değil yalnız saydığım işler için var olan bir müessesedir.

-İnsana hiçbir zaman akıl ve mantık yön vermez; duygu ve hisleri yön verir hocam. Ve biliyoruz ki bizim hoşumuza giden birçok şey saydığımız kötü şeyler arasına giriyor. Ayrıca insan aklını ve mantığını kullanarak; "nasıl olsa kimseye karşı sorumlu değilim, istediğimi yaparım ben." de diyebilir. bu da bir düşüncedir..

-Hepimiz biliyoruz ki bu dünyada insanoğluundan acgözlü başka bir canlı yok. Kaçınılamaz ve önlenemez bir gerçektir bu. Bu açgözlülüğü de onu üstü kılan akıl ve nefis sağlıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek
    pascal demiş ki : "eger tanrı yoksa ona inanmakla hiçbirşey kaybetmem. Ama eger tanrı varsa ona inanmamakla çok şey kaybederim"

validen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Blitz bunu yazdı:
    pascal demiş ki : "eger tanrı yoksa ona inanmakla hiçbirşey kaybetmem. Ama eger tanrı varsa ona inanmamakla çok şey kaybederim"

Alıntı sözüne alıntı video ile cevap vereyim.

http://www.youtube.com/watch?v=-uswy7r9KfA

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı:

"1 saniye düşünsenize hayatınızın tamamını kapsayan bir iş yapıyorsunuz ve maaşınızın öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağı söyleniyor"

Herkes inancı doğrultusunda bu cümleyi inceler,kurcalar ve anlam çıkartır hocam 

Mesela ben şöyle açıkliyim sana . 

Yardıma ihtiyacı olan birisini gördüm ve ona elimden geldiği kadar yardım ettim.Bunun sonucunu bahsettiğin gibi bir zamanda almıyorum ben.İnan ki samimi olarak söylüyorum,mutlaka ama mutlaka bana zor anımda ya da yardıma ihtiyacım olduğu bir anda  her neyse karşıma çıkıyor,geri dönüş yapıyor.1 ay ya da 1 yıl sonra zamanın önemi yok.

Kısacası şu - Karşılığı , öldükten sonraya bırakılmıyor 

kapitalist beyin işte hocam. anlayamazki.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Samimi olarak soruyorum. İslam dininde bir insanın imanına vesile olmak dünyadaki herşeyden daha hayırlı olarak değerlendiriliyor. Bu yüzden bir müslümanın , yada hristiyanın herneyse birini kendi dinine çekmek için bir nedeni var. Ancak inanmayanlar neden diğer insanların da inanmamasını istiyor. Bunun onlara ne yararı var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

Allah tüm her şeyi bir sebeple cari kılmıştır. Her sebebe bir açıklama, her açıklamaya bir ilim ve her ilme bir kapı karar kılmıştır. O kapıyı tanıyan Allah’ı tanımış ve o kapıyı inkar eden de Allah’ı inkar etmiştir ve bizler o kapıyız  (hz.Ali)

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    @CasTeaL; Senin gelecegin bu gecmisi temizlemez hocam.. Birak ugrasma.. (A.D)

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Allahın yok olduğunu benimsemiş kendince fikir sahibi olduysan seni caydırmanın yolu birazcık zor. Fakat şunu unutma şeytanın var olduğuna inanıyorsan yada kendinin var olduğuna inanıyorsan o halde Allah vardır. Hocam pekala Allah yoksa kuranda gösterilenin gibi domatesin üstünde yazan Allah adı sence nedir? yineliyorum sen Allah yoktur die kendince fikir sahibi olup benimsemişsen bu resmede photoshop dersin.

Tez zamanda fikirlerinin sabitlenmesi dileği ile. Çelişki gerçekten de zordur. '' Neye inanıyorsun bilmiyorum ama mutlaka inandığın şeyin bir sahibi vardır. İşte o inandığın şey yardımcın olsun. ''

the man who gets tired after eating a ban
Toplam Hit: 4612 Toplam Mesaj: 34