folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder E-Sigara (Vaporizer) Kullanımı

E-Sigara (Vaporizer) Kullanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

Baya merakli olup nasil birsey oldugunu anlamaya calisanlar var.

reklam gibi olmasin siteyle falan alakam yoktur googlede aradim cikti cok güzel anlatim yapmislar burdan.

http://www.esigara.us/konu/elektronik-sigara-nedir-nas%C4%B1l-%C3%87al%C4%B1%C5%9F%C4%B1r.3669/

kisisel gözlemlerim ise:

2.5 3 yildir sigara kullanmiyorum.

arti yönleri:

-Balgam malgam yok

-Etrafa koku yaymak yok

-sagi solu sarartmak yok

-sabah uyanildiginda agizdaki kültablasi tadi yok

-kültablasinin pisligi yok

-güne zinde basliyorsun cünkü sigaranin icindeki birsürü pis kimyasaldan kurtulundugu icin

-koku ve tad alma duyusu normallesiyor

-sigaraya nazaran daha az nikotin tüketiliyor

-sigaradan daha keyifli cünkü istedigin tadi aroma olarak ekleyebiliyorsun.

-sigaradan kat kat daha ucuz cebinizde para kaliyo aq daha ne olsun :D

Gelelim eksi yönlerine:

En bastan söylemeliyimki bazi angutlar zararsiz diye sagda solda salliyo. Bu tamamen tras en nihayetinde nikotin tüketiyorsun bilincinde olmalisin.

icindekiler:

Glycol; VG, E 422    

PG; 1,2-Propandiol; E 1520

Aroma

Nikotin

Bazi angutlarda oooo O kanser yapiyormus abicim aman aman diyor buna benzer laflarda tamamen tras. Bilgisizligin ve önyargilarin verdigi sonuclar.

sadece avrupada 2014 yilinda 120 ayri üniversite ve devlet kurumlarinin yaptiklari birbirinden bagimsiz testler gösteriyorki hem sivi hemde gaz halinde sigaradan 3000 kat daha az kimyasal zehir ve kanser riski iceriyor. ama kanser riski iceriyor yani.

bir kac kaynak:

ingilizce http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0122544#sec015

ingilizce  http://www.healthnz.co.nz/RuyanCartridgeReport30-Oct-08.pdf

almanca  http://www.smok-e.de/Gutachten-Uni-Graz.pdf

Almanca http://www.smok-e.de/bfr.pdf

ingilizce http://www.mdpi.com/1660-4601/12/4/3915/htm

ingilizce http://www.mdpi.com/1660-4601/12/4/3439/htm

Simdi burdan su düsünceye kapilmayin hemen ooo ne güzelmis zararsiz nerdeyse. Evet ama Eger birakabiliyorsan komple birakmak en iyisi tabiiki.

Eksileri demistim :D

-Ilk cihaza iyi para vermek gerekiyor saglam cihazlar biraz pahali ama 2 aya amorti ediyor kesinlikle.

-Agzinizda affiniza siginarak söylüyorum ya..ak  varmis gibi bakiyo millet disarda (ona alismak biraz zaman aldi :D)

-likite ve cartmizere para eger sariyosaniz tele ve silikata para :D pilde var tabi :D

-Nikotin zarari 

Cok teferruatli konu dilim döndügünce kisisel deneyimlerim böyle iste.

piskopatix tarafından 08/May/15 18:38 tarihinde düzenlenmiştir

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    karatahta bunu yazdı
    pesimistzombie bunu yazdı

nikotin kafası yapıyor mu? sadece duman mı üretiyor yani? ne alaka öyleyse sigarayla sigarayı dumanı için içmiyoruzki nikotini için içiyoruz :/

Tabii ki nikotinli, dilersen sıfır niktoinli de var. Nikotin miktarını sen seçiyorsun. Duman üretmiyor, buhar üretiyor. Yani bağımlılığımızı nikotinle giderirken, zifir-katran ve diğer binlerce kimyasalı vücuda almamış oluyoruz.

baba nikotin kafasi nedemek öyle bir ayarlarsinki tek cekimde sigara istegin yok olur gider :D

yani demem oki cok sigara icen adam bile olsa keser kesinlikle. hosuna giden kombi ve likiti buldunmu tamamdir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı

bence vaporizer'lar türkiye'de her üründe olduğu gibi çok ama çok pahalı,en popüler marka trippy stix diye biliyorum dünya genelinde..yani bununla mj içiliyor tütünü bilmiyorum ama ebay'de OCB'nin vaporizer'ını gördüm 30 40 dolar gibi bir fiyatı vardı 

haci o mj dedigin mariuana ise o alet bambaska bir alet calisma mantigida baska burda konusu gecen sivinin buharlastirilmasini saglayan bir nevi kettle. o otlu versiyonu baska türlü calisiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı
    frq23 bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı

hocalar nedir bu bir anlatabilir misiniz? 

sarjlı minik nargile

Bende sigarayı bırakmak için kullanılan birşey sandım, umutlandım.

Eger birakamiyosan al birtane ego-t ilk nikotinli kullan sonra haftadan haftaya nikotini azalt ve en son nikotinsiz kullan bu sekilde birakanlar var ama yinede sende bitiyo is.

Alternatif Champix al sigaradan igrendiriyo istegi öldürüyo  2 aya birakirsin ama cok pahali hap aq :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    piskopatix bunu yazdı
    Lemuria bunu yazdı

bence vaporizer'lar türkiye'de her üründe olduğu gibi çok ama çok pahalı,en popüler marka trippy stix diye biliyorum dünya genelinde..yani bununla mj içiliyor tütünü bilmiyorum ama ebay'de OCB'nin vaporizer'ını gördüm 30 40 dolar gibi bir fiyatı vardı 

haci o mj dedigin mariuana ise o alet bambaska bir alet calisma mantigida baska burda konusu gecen sivinin buharlastirilmasini saglayan bir nevi kettle. o otlu versiyonu baska türlü calisiyor.

şimdi araştırdım, eğer herb halde tüketmek istersen atomizeri ve kartuşu kuru bitkiyle çalışacak şekilde değiştiriyorsun ama onda buharlaştırma yerine yakma işlemi uygulanıyor yani içinize duman çekiyorsunuz. 

Öte yandan, likid mj da üretebiliyorsunuz 5-6g bitkiyle. onun içinde de pg var aynı şekilde. 

ay ben bundan alıcam. 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    piskopatix bunu yazdı
    Lemuria bunu yazdı

şimdi araştırdım, eğer herb halde tüketmek istersen atomizeri ve kartuşu kuru bitkiyle çalışacak şekilde değiştiriyorsun ama onda buharlaştırma yerine yakma işlemi uygulanıyor yani içinize duman çekiyorsunuz. 

Öte yandan, likid mj da üretebiliyorsunuz 5-6g bitkiyle. onun içinde de pg var aynı şekilde. 

ay ben bundan alıcam. 

haci abi ot iceceksen nediye cihazla falan ugrascanki sar ic :D ne gibi artisi varki madem duman oluyosa yine ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şu anda cloupor mini ve eleaf lemo 2 kullanıyoruym yeni dizdim seti fiyatları;

eleaf lemo 2 yi sağlam pazarlıkla merakdan bir sefer kullanılmış halde kargo dahil 100 tl, herşeyi sıfırdı. (atomizer)

Cloupor mini sıfır 110 tl kargo dahil, (Mod yani pilin konulduğu düzenek)

Likit ise herkesin çok aşırı övdüğü Efkar Mango aromalı, 12 mg nikotinli ama keşke 6 mg alsaydım boğazımı yakıyor hafifden bu.

ve efkar kısrak 2 Likidi kullanıyorum, ama mango aroması harbiden çokzel. Kesinlikle tavsiye ederim,

Likitler 50 mllik, Adedi 40 tl. 2 adet almıştım +6 tl kargosu var,

totalde kaç para verdim bilmiyorum ama iyiki de vermişim,

elimdeki sistemin bi benzeri sadece atomizer v1 bendeki v2

Cidden herkese tavsiye ederim, siggarayı bırakma isteğiniz varsa kolay, Ben bir paket sigara içiyordum 2 gün oldu seti dizeli bugun sadece yemeklerden sonra toplamda 3 adet sigara içtim :) mutluyum.

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

param olunca alıp deneyeyim ama hala bana para tuzağı gibi geliyor. Nikotinli zamazingo kullanınca sararma ve koku bırakıyor mu etrafta? şöyle bir peçeteyi dayayıp üç beş kaç fırt çekip baksanıza sararma var mı diye.

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

param olunca alıp deneyeyim ama hala bana para tuzağı gibi geliyor. Nikotinli zamazingo kullanınca sararma ve koku bırakıyor mu etrafta? şöyle bir peçeteyi dayayıp üç beş kaç fırt çekip baksanıza sararma var mı diye.

yok hocam herhangi bir pis koku söz konusu değil, bildiğin buhar.

denedim sonuç tertemiz peçete :) zaten saarı rengi veren nikotinden ziyade katran zifir ve yanmış tütün işte. ben şu anda mangolu içiyorum oda mango kokuyor :) 

bu arada bi set diz bence dene olmazsa 300 liralık set dizdiysen 250 275 tl ye ikinci el olarak satarsın. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

peki starbuzz'ın elektronik nargileler hakkında yorumu olan var mı?

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
Toplam Hit: 12167 Toplam Mesaj: 107