Ebebek Hacklenmiş?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

outsource destek almaları gerekiyor. Tüm firmalar neredeyse IT birimlerini outsource çevirdi. Yoksa işin içinden çıkamazsın böyle

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

outsource destek almaları gerekiyor. Tüm firmalar neredeyse IT birimlerini outsource çevirdi. Yoksa işin içinden çıkamazsın böyle

kimler mesela?

outsource'a nasıl güveneceksin?

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

kimler mesela?

outsource'a nasıl güveneceksin?

Kimler derken hocam. TR'nin en büyük holdingleri, a.ş'leri, Group şirketleri. Tabiki Kardeşler Bilişim Kundura LTD ŞTİ 'e vermiceksin. Bu hizmeti yapan hem Global markalar hem TR çok sağlam markalar var. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

O değil de şu şartlarda bile "bebeveyn" gibi saçma hitaplarla duyuru yazan kafa da ilginçmiş. Sonu nereye varacak merak ediyorum.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı

O değil de şu şartlarda bile "bebeveyn" gibi saçma hitaplarla duyuru yazan kafa da ilginçmiş. Sonu nereye varacak merak ediyorum.

bence fidyeyi öderler sonra devamke.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı
    FireX bunu yazdı

Şu anda göründüğü kadarıyla bunun olma olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Bunun devamında Bebebeyin adında offline backup sistemini sisteme artık dahil ederler sanırım.

anonim6918524 tarafından 10/Tem/20 11:02 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    FireX bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı
    FireX bunu yazdı

Şu anda göründüğü kadarıyla bunun olma olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Bunun devamında Bebebeyin adında offline backup sistemini sisteme artık dahil ederler sanırım.

sen hacklemedin di mi ? joni naş gibi,  ismail yk şarkılarındaki şifreleri çözüp bu şifrelerin emrettiği üzere ebebeki falan hackleme potansiyeli görüyorum sende  :p 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Yav ben mi anlamıyorum şu yedek olayını , amk ben bile foto arşivimi 2 cloud 1 disk 1 de USB diskte tutuyorum sırf hatıra dolu içi bu mallar çoğu IT birimi yapamıyorum? Kapalı devre yedek almak 1 haftalık vb.. zormu ?

DB yedegi hadi geçtim tüm sistemin yedegini almak ne kadar zor olabilir yahu saatlik bile yedek alınır ama şirketler

IT birimine gereksiz bakıyor illa hacklenecek veya veri kaybı yaşayacaklarki anlasınlar, zaten sistem güvenlik test olayı çoğu firmada yok.. üzülmedim versinler parayı açtırsınlar.

Bir önceki hastanemde yedek namına hiç bir şey yoktu, server makinasının kapağı falan açıktı. Bir önceki IT, DB'yi şifrelemiş ve hastaneye geri satmış. Makinayı ve alt yapıyı upgrade etmemiz gerektiğini söylediğimde o kadar defans yedim ki, lan ben mi yanlış yapıyorum acaba dedim. Şu an ki hastanemde HPE Simplivity makina kullanıyoruz, 10 dakikada bir fark yedek, günde 3 tam yedek alıyoruz. Birşeyler yolunda gitmezse 10 dakika öncesine kadar dönebiliyoruz ve gerçekten şirketler için o kadar yüksek fiyatlara sahip değil Simplivity tarzı makinalar ama hala bize zam yok :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

mesela zaten veeam ile backup almak değil mesele gerekiyorsa 3 4 farklı yere backup almak. bi şirkete danışmaklık veriyordum hasta 1tane it müdürü vardı elemanın tam 5 tane farklı backup yeri vardı dedim bu ruh hastası mı amk hani backup alınırda 2 yere alırsın 3 yere alırsın falan sonrasında çözdük işi yaşamış adam götüne girmiş zamanında.
    eski müdürümün bir sözü var backup failed vermiş aradı gece beni 2 mi 3 mü ne farkında mısın backup failed vermiş dedi bende uyuyorum hallederim gibi bi sey dedim inanamıyorum sana nasıl gönül rahatlıgı ile yatabiliyorsun demişti cok zikti zamanında ama onunda o sözü çıkmaz aklımda. aklıma gelmişken bunuda paylaşayım dedim :)

he hep backup dedik bu işin security tarafını falan da hiç saymıyorum her şirkete siem yada log management ürünü olup kaç şirket bunu aktif olarak kullanıyor oda ayrı konudur.

türkiye piyasasının gelişmesine gerçekten çok var bence ama e bebek iyi oldu belki başka firmalara ders çıkartır bundan.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
Toplam Hit: 65707 Toplam Mesaj: 120
ebebek ebebek hacklendi mi