Ece'ye Umut Ol

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

"İlaç kutusu 140 bin dolar" ya arkadaş ben anlamıyorum gerçekten bazı ilaçlar neden bu kadar pahalı oluyor? kutusu 140K ney la uranyumdan mı yapıolar ilacı :S

adamlar ilacı bulup patentini aldıkları için bu ilacı belli bir süre hiçbir firma üretemiyor.(tam hatırlamıyorum ama 15-20 sene gibi) Bu yüzden tekel oldukları için böyle çok yüksek fiyata satabiliyorlar.

Şimdi 1-2 tl aldığımız aspirin eğer ilk kalp ilacı olarak bulunsaydı bunu 100-200 kat fazla fiyata satarlardı derdi bir hocamız.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Geçenlerde haberi vardı. Dünyanın en pahalı ilacı satılmadığı için satıştan çekilmiş diye. 1 milyon doların üstünde bir fiyatı vardı. Sadee 1 kişi almış şimdiye kadar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Duyarlılığınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum herkese. :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1 kutu ilaca 140k dolar istemek = boşver ölsün milyarlarca var zaten  demekle aynı şey . 

Mq 140k dolar nedir ya .

Gerçi özel hastanede kan tahlillerine 750 tl verdiler geçen bu işlerde çakalların eline düşmüş . . . . . .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Hocam Tahribat böyle bir kardeşimize yardım edecek bilgi birikimine, olgunluğa ve maddi güce sahip değil. Anca bireysel anlamda yardim yapan cikarsa cikar.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Hocam Tahribat böyle bir kardeşimize yardım edecek bilgi birikimine, olgunluğa ve maddi güce sahip değil. Anca bireysel anlamda yardim yapan cikarsa cikar.

Bireysel edecekler için açtım zaten hocam konuyu. Şu konudan 5 kişinin bile para göndermesi güzel birşey. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Bireysel edecekler için açtım zaten hocam konuyu. Şu konudan 5 kişinin bile para göndermesi güzel birşey. :)

Niye, ben 700 bin takipçiye paylaştım bu haberi. Biriside DM atıp vesile olduğum adına teşekkür etti. Böyle söylemeyip bağış yapanlarda olmuştur mutlaka. Bu kadar karamsar olmayın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Niye, ben 700 bin takipçiye paylaştım bu haberi. Biriside DM atıp vesile olduğum adına teşekkür etti. Böyle söylemeyip bağış yapanlarda olmuştur mutlaka. Bu kadar karamsar olmayın.

Teşekkür ederim vesile olduğunuz için hocam, fakat yanlış anlaşıldım. 5'i orada 5 kişi para gönderdi diye yazmadım, kimin kaç kişinin gönderdiğini bilmiyorum. Yani ekstra 1 kişinin bile yardım etmesine vesile olduysak ne mutlu anlamında yazdım. Tekrardan teşekkür ediyorum size de.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ulan çok zor durum Allah yardım etsin. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

@tolgasen ben lafı sana değil, florenzi'ye ithafen söylemiştim. Yani demek istedim ki: böyle şeyler zincirleme reaksiyonunu tetikler. Sen konuyu açtın ben ve benim gibileri tetikledin. Ben de gittim sosyal hesabımdaki insanları tetikledim.

Toplam Hit: 3298 Toplam Mesaj: 22
sosyal sorumluluk ece