Efsanevi Film Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    CyberAngel bunu yazdı

Bu gece izlemem için önerebileceğiniz sağlam bilim kurgu filmi var mı ? Fantastik olmasın ama.

Moon ya da eskilerden Dark City olabilir.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Müritler kusura bakmayın birkaç büyük yappım dışında burada 2000 öncesi film paylaşılmıyor, bende inadına öncesine dair öneriler yapıyorum, zira çok önemli filmler var öncesinde.

Spielberg' in Güneş İmparatorluğu ve Always filmlerini izleyin mutlaka sinemaseverseniz. Amcamın Oscar akademisine yenilipte artık propagande filmi çekmediği, tüm yeteneklerini sergilediği olağanüstü yapımlar onlar.

Tarihe ilgi duyuyorsanız Lawrence of Arabia, Ghandi, Benhur ve Patton mutlaka izlenmesi gerekenlerden.

Anthony Quiin Viva Zapata, Lawrence of Arabia, Zorba, daha sayamadığım bir sürü filmi.

Robert Redford' un tüm filmleri önerimdir...

Bu arada kimse yazmamış ama Terminatör serisi de bilim kurgu sineması ve Matrix' in öncülü olması açılarından çok önemli filmlerdir bana göre, özellikle Terminator 2 tabii.

Roman okuyorum tadında filmler istiyorsanız, müthiş tat vereceğine emin olduğum Smoke ve Bar Fly filmlerini bulun( ne saplantı diyeceksiniz ya Bar Fly' ı Bukowski' nin romanında çekildiği duyduktan sonra 11 yıl boyunca aramıştım:) sonunda buldum.. Bukowski okumamış onu tanımayan kişilerde etkisi daha az olur bu arada filmin bilginize.)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    Paradaisu
    Paradaisu's avatar
    Erkek

Çizik 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Exael
    Exael's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

benim soylediklerimde illimunatilik bir durum yok kardesim oraya kendin baglamissin olayi. 

benim soylemek istedigim fight clupin son sahnesinde jackle kadin binalarin yikilmasini izlerlerken bir saliselik bir zaman diliminde acilip kapanan penisin oraya hangi amacla koyuldugu.

bana bunun aciklamasini yap amk birak simdi illimunatiyi falan.

şabanoğlu şaban filminin jeneriğine yatağa yatmış yarı çıplak halde dergi okuyan kadın var dostum.yıl olmuş 2014 hala illuminati tartışıyorsun :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

...

Ortalamanın üzerinde bir film geçmişim olduğunu düşünüyorum. Silmek zorunda kaldığım, cd ye yazdığım filmler de mevcut ama 

her tarza hitap edecek şey mevcut.

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

God father 1i (söylemeye utanıyorum ama) beğenemedim çok sıkıldım yoksa iyiydi. 

Er ryanı kurtarmak

Operasyon valkyrie

Goon

Bunlar da çok iyiydi.

Diğerlerini izliyorum yavaştan.

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Lord of the Flies diyeyim ben de, okuyabiliyorsanız kitabını okuyun. Yok uğraşamam diyorsanız da filmini izleyin.

Edit büdüt: Efsanevi filmler denmiş ama büyük miktarda sikimsonik gişe filmleri var listelerde, hevesim kaçtı.

NigraSilva tarafından 26/May/14 11:27 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı

Lord of the Flies diyeyim ben de, okuyabiliyorsanız kitabını okuyun. Yok uğraşamam diyorsanız da filmini izleyin.

Edit büdüt: Efsanevi filmler denmiş ama büyük miktarda sikimsonik gişe filmleri var listelerde, hevesim kaçtı.

Kaçmasın yav, biz bize yeteriz, evet sağlam filmdir sineklerin tanrısı, sen bunu yazınca aklıma geldi bak River Phoenix' li, Harrison Ford' lu Sivrisinek sahili var birde buda roman uyarlamasıdır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @zeyrekli , robert biseydi soy adi filmin adi kale, fortrees miydi neydi
    sahaneydi film.olmasina ragmen. am. propagandaasi. ama guzel.
    gunesli ortamdada yazilmiyor yahu

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    5Agustos1921 bunu yazdı
    @zeyrekli , robert biseydi soy adi filmin adi kale, fortrees miydi neydi
    sahaneydi film.olmasina ragmen. am. propagandaasi. ama guzel.
    gunesli ortamdada yazilmiyor yahu

Evet Robert Redford' ın Son Kale, müthiş filmdir oda..

Toplam Hit: 11570 Toplam Mesaj: 88