folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Eğitimdeki 'Çıktı' Çılgınlığı

Eğitimdeki 'Çıktı' Çılgınlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    TeLeVoLe bunu yazdı

kat görevlimizin kızı geldi bize ilkokul 4 e gidiyor.  Matematik sorusunu çözememiş. Soruyu çözmemi istemiyor ona anlatmamı istiyor. 
    evde 3 Üniversiteli İnsan kuluyuz. soruyu okuyup yan odaya götürdüm. girişim  çıkışım bir  oldu.
    oturdum aldım karşıma öğretmene sövmeye başladım böyle soru mu olur diye. 
    Neyse öğrencimizin şevkini kırmak istemedim. aldım karşıma. İlkokul 4 öğrencisi. 
    Yüzlük sistem nedir Onluk sistem nedir. Yuvarlama Sayı nedir öğretiyorum tek tek.
    10 dk özetten sonra öğrencimiz anladı. Yuvarlama yakınlama yakın 10 Luk sayı yakın 100 Lük sayı. Sayı yuvarlama yakınlık uzaklık büyüklük  küçüklük.

1 gün sonra babası kapıyı çaldı  selam felan derken direk konuya girdi ben bu kızı ilkokula gönderiyorum ödevlerini yapamıyorum dedi.
    Lise mezunuyum annesi ilkokul.. çocuk yapamıyor bizde yardımcı olamıyoruz. 
    bizim zamanımızda  böyle şeylerde yoktu diye.
    Okula gidip öğretmeni ile konuşacam bu kadar ödevi sadece benim kızıma mı veriyor yoksa herkese mi veriyor. Bu kadar zor ödev verilir mi diye..

Yeni sistemde apartmana veriliyor hocam sdhjagkfgsdfj :D

Gelecek yıl uygulanmaya başlanacak eğitim sisteminde de mahalle ödevleri olacakmış :D

İşin gerçeğine dönecek olursak ülkemizin okulları artık arkadaş edinme ve sosyalleşme dışında başka bir boka yaramaz oldu, yakında kız erkek diye ayırınca iyice bok olacak. Bok boktur, birşey nasıl daha bok olabilir, daha nasıl iğrenç olabilir bu da ayrı tartışma konusu. Sanırım bir şeyin daha bok olması demek; az boklu çok boklu olması ile orantılı olsa gerek. Artık derecelendirme sistemi de değişmeli, kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 3331 Toplam Mesaj: 22
ödev çıktı