folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ek Gelir İhtiyacı Olan Tüm TBT Üyelerine Ve Çevresine Ücretsiz Eğitim Ve Danışmanlık

Ek Gelir İhtiyacı Olan Tüm TBT Üyelerine Ve Çevresine Ücretsiz Eğitim Ve Danışmanlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Burada uzun zamandır konu açmamışım :) Bir süredir, pm ile birçok arkadaştan " yazarak para kazanılır mı?, nasıl para kazanırız? " tarzında birçok soru geldi. Ayrıca, buradan birçok arkadaşımızın içerik işlerini de elimizde geldiğince kaliteli biçimde teslim etmeye çalıştık. Şimdi sıra TBT'ye gönül borcumuzu bir başka şekilde ödemeye geldi. Buradaki tüm arkadaşlarımıza, onların ek gelire ihtiyaç duyan yakınlarına sadece içerik konusunda ücretsiz eğitim ve ekip desteği vereceğiz. 

Nasıl?

* Biliyorsunuz ki, ilk konusunu yine buradan açtığım bir platformum var. ( makaleyaz.net ) 4. yılı bitti. Şükür, kendi alanında ilk 3'te adı sıklıkla anılıyor artık. 2019 'un sonuna doğru, en iyilerden oluşan bir ekip oluşturdum. Şuan 20+ kişiden oluşmakta. Ekibe dahil olmadan önce, platformda dikkat çeken her yazarı önce izliyor, sonra onları eğitime davet ediyoruz. ( Detaylara buradan göz atabilirsiniz: https://www.makaleyaz.net/duyuru/179/takim-arkadaslari-ariyoruz/ ) 

TBT'den ise, direkt benle ön görüşme yapabilmelerini isterim arkadaşların. O yüzden, 0850 305 26 90
    numaralı WhatsApp hattından bana direkt ulaşabilirler. 

Nasıl Başlayacağız?

* İlk olarak sizlerden ricam, siteye bir kayıt açmanız ve yazarlık başvurusu yapmış olmanız. Sonrasında, site üzerinden profilinizi nitelikli biçimde doldurmanızdır. Platformda her ay sonu pasif olan tüm yazarların hesabı, standart üyeye düşürülür. O yüzden, ay sonu öncesi en az 1 hazır içeriği sistemde satışa sunmuş olmanız gerekiyor.  

Yazı Tekniği ve Standartları Nasıl Olmalı?

Bu konuda ön bilgilendirme amaçlı bir sayfa oluşturduk : https://www.makaleyaz.net/sayfa/26/en-uygun-makale-yapisi/ Burada yer alan şartları içeriklerde uyguladığınız takdirde, hem alıcı olasılığınız artacak hem de yakın zamanda satışlarda olumlu bir ivme yakalayacaksınız. 

Ayrıca, blog ve forum alanlarında birçok destek konusu mevcut. Merak ettiğiniz konularda buradan araştırma yapabilirsiniz. ( https://www.makaleyaz.net/blog/ - https://www.makaleyaz.net/forum/index.php?p=/ )

Eğitim Nasıl Oluyor?

Öncelikle sizden birer örnek yazı istiyoruz. Sıfırdan bir başlangıç yapılıyor her eğitim üyesine.  Ekip standartlarına ulaşmanız için her konuda ince ince detaylarla anlatım oluyor. Sonrasında da hazır olduğunuzda, ana ekibe dahil ediliyorsunuz. Eğitim tamamen WP üzerinden. Yani tamamen isteğe bağlı bir eğitim. Özel hayatlarınızı kısıtlayacak hiçbir ekstra şart istenmez. Hatta, isteyene editörlük eğitimi de veriyoruz. Wordpress üzerinde içerik girişinde dikkat edilecek her konu hakkında uygulamalı eğitim verilir. 

Siz ve bu işe meraklı / istekli / ihtiyaç sahibi olan herkes için biz hazırız. Yeterki karşımızdaki buna inansın :)

Hepinize sevgilerimle.

C_e_Z_a tarafından 03/Şub/22 13:22 tarihinde düzenlenmiştir

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Şuraya tek bir mesaj bile gelmemiş, harbi üzüldüm :( 

Gerçekten tek amacım bu konuda ihtiyacı olanlara yardımcı olmak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    C_e_Z_a bunu yazdı

Üzülme hocam niye üzülüyorsun :)

Kendi adıma konuşayım ara ara ufak tefek makale olsun çizim vb olsun girişeyim diyorum sonra bakıyorum attığım taş ürküttüğüm kurbayağa değmeyecek diye vazgeçiyorum.

Tebrik eder başarılarının devamını dilerim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    C_e_Z_a bunu yazdı

Üzülme hocam niye üzülüyorsun :)

Kendi adıma konuşayım ara ara ufak tefek makale olsun çizim vb olsun girişeyim diyorum sonra bakıyorum attığım taş ürküttüğüm kurbayağa değmeyecek diye vazgeçiyorum.

Tebrik eder başarılarının devamını dilerim

Eyvallah hocam. Ama böyle düşünme, çünkü her işin başından ciddi olarak o işin potansiyelini yakalamayazsın. Misal, bize her yeni gelen arkadaş ücretleri görünce resmen dalga geçiyor. Sonra eğitim ile satışlarını hızlandırdığında, neredeyse rutin hayatının bir parçası haline getiriyor. Hani, herkesi bir tutamam bu konularda tabi, ama bir öğrenci için ayda 1K gibi ücretler cidden şu zamanda fena değil.

Amacım da, bu ve bu tip durumda olan arkadaşlara yardımcı olmak. Sen yine de, ürküttüğün kuşu düşünme .d Zamanla taşın kaya olur, ortalığın anasını ağlatırsın .d

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hocam ileride halka arz düşünürsen yatırımcı olmak isterim.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Hocam ileride halka arz düşünürsen yatırımcı olmak isterim.

Eyvallah hocam, ilgine çok teşekkür ederim. Lakin, hiç anlamadığım bir durum bu. He ilerde işin rengi değişir, böyle böyle dediydin derim :d

Sağolasın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bu siteye yazı yazan kişilerin aylık geliri ne kadar oluyor acaba? Zor iş çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bu siteye yazı yazan kişilerin aylık geliri ne kadar oluyor acaba? Zor iş çünkü.

Hocam işin aslı, büyük çoğunluk bir anlık hevesle gelerek geri dönüyor. Fakat, işi biraz ciddiye alıp sonradan ekibe dahil olan arkadaşlarımız ciddi anlamda ek gelire ulaşıyor. Şuan muhtemelen en düşüğü 500 TL, en yükseği 2.5 K kadar aylık kazanç sağlıyordur. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

ne kadar kazandıklarının yanında ne kadar zaman ile kazandıkları da önemli :) örn. 0.5k ve 2.5k lira kazanan kaç saat harcıyor? veya kaç adet makale yazması gerekiyor?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

ne kadar kazandıklarının yanında ne kadar zaman ile kazandıkları da önemli :) örn. 0.5k ve 2.5k lira kazanan kaç saat harcıyor? veya kaç adet makale yazması gerekiyor?

İşte en doğru soru!

Araştırmayı seven, içerik üretimi konusunda teknik bilgiye sahip olan bir kişi ortalama 700 kelime ve üzeri bir içeriği 40-45 dakikada yazabilir.
    ( Google, 700 kelime ve üzeri olan içerikleri sever. Aynı şekilde, bunun farkında olan içerik ihtiyacı olanlarda. )

Örneğin, günde bu şekilde 2-3 içerik ürettiğinizi düşünürsek, 100 kelime fiyatını 4TL olarak baz alırsak; 56 TL ila 84 TL arası bir tutara ulaşırsınız. Bizde komisyon %20. Bunun geri kalanı da yazara, 45 - 68 arası olarak geçiyor.
    Yani en iyi ihtimalle günde 50 TL'lik bir performanstır bu. Satış hacmine gelince, yine platformu örnek gösterecek olursam, 2-3 günde bir bu tip kalitede içerikler satılabiliyor. Hatta 1 saat içinde satışta yapabilirsiniz. İşin handikabı ise bu sürenin 1 yıla kadar artmasıdır. O yüzden, hem konuda hem de site içerisinde yazarlara yardımcı olacak bir çok destek içeriği oluşturdum. Buraları araştırarak, belki herkes için değil ama ihtiyacı olanlar için tatmin edici oranlara ulaşmak mümkün.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Ben müridin siteye daha önce kayıt olup göz gezdirmiştim. Kazançlar çok düşüktü. Vermeden almak Allaha mahsus hocam. Sonunda bir yerde takılıyor insan. Eee sonuçta emek isteyen bir iş. İnsan verdiği emeğin karşılığını almak istiyor. 

alektamovikmovik
Toplam Hit: 1411 Toplam Mesaj: 18
içerik yazarlığı eğitimi