folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartını Montaj Yaparken Vida İçeri Düştü

Ekran Kartını Montaj Yaparken Vida İçeri Düştü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam,

Geçen ekran kartı montajı yaparken hatırlarsanız vida deliğe oturmuyor diye bi başlık açmıştım sonrasında montaj yaparken vida içeri düştü anakartın üzerine mi ekran kartı içine mi derken kafayı yememek için ve içim rahatlasın diye ekran kartını aldım gittim alışveriş merkezine, dedim abi böyle böyle içine vida düştü şuna bi bakalım sağolsun zorluk çıkartmadı resim ekte;

Ekte işaretlediğim yerde olma ihtimali nedir ekran kartını salladım , hava tuttum , yan yatırdım hoplattım zıplattım ama yok içinden en ufak ses bile gelmedi.

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hocam çok zor bşi değil hatta zor değil sök kartı videyı çıkart geri tak. 

https://www.youtube.com/watch?v=BvvjpqqJ3yc

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İçin açarda garanti gider orası sıkıntı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Plâstik kapak sokmenin sıkıntı olacağını sanmıyorum..

Sıkışmış mı oraya.

Hafif kanırt plastiği . düşer..

ltcelik tarafından 02/Ara/19 18:10 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

hocam böyle anlamak zor ordaki vida ekran kartının üstündeki plastiği tutturmak için kullanılıyor olabilir içine vida girmemiş halinin xray'i olsa karşılaştırabilirdik :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Abooo ne kadar evham yapmışsın usta yalnız :)))

O xray görüntüsünde ki vida degil aşırı derece simetrik duruyor ve ekran kartına ait bir parça olma olasılığı çok yüksek. O kasanın içindedir büyük ihtimal... Bu kadar zahmete gireceğine ana kartı sök altından yada etrafında biryere sıkılmıştır büyük ihtimal. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bence aranan vida odur, orada sıkışmış duruyor, üstünde ne varsa söküp onu almanızda fayda var.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

hocalar yorumlar için sağolun xray görüntüsünde gözüken vidanın karşısı boş bi taraf oraya girme şansı yok vida neredeyse 3cm civarında.

Kartı açamam daha 10günlük kart.Hava falan tuttum biraz salladım ama nafile tık yok.

Ignorance is bliss.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

hocalar yorumlar için sağolun xray görüntüsünde gözüken vidanın karşısı boş bi taraf oraya girme şansı yok vida neredeyse 3cm civarında.

Kartı açamam daha 10günlük kart.Hava falan tuttum biraz salladım ama nafile tık yok.

Yemek kürdanı sok, bir zarar vermez, sanırım sıkıştığı yerden düşürür onu.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Yemek kürdanı sok, bir zarar vermez, sanırım sıkıştığı yerden düşürür onu.

hocam o gösterilen yere karşlılık gelen bi yer yok kartın block resmi bu şekilde işaretledim o kısımda bişey yok boş o taraf

Ignorance is bliss.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Soğutucu petek ızgaraları arasına sıkışmış zannımca, sökmen şart oldu. Vidaların üstüne balon plastiği koyarak çizmeden açabilirsin.

Ya da elleme oradan kolay kolay çıkmaz o, böyle bu şekilde kullan.

ShockMan tarafından 02/Ara/19 20:51 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 3194 Toplam Mesaj: 27
ekran kartı