folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elektrik Faturası İnceleme Fotoğraflı

Elektrik Faturası İnceleme Fotoğraflı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

bulaşık makinası çamaşır makinası dolap tv pc yani normal ev bileşenleri var evde her ay minimum 120 lira geliyor çözemedim gitti

+1234567890 da benden mürit. Özellikle evde Ketıl(nasıl yazılıyorsa o la işte, çaycı vs var ya ha onlar), ütü, çamaşır makinesi vs çok yazar. Öyle TV ve PC'nin getirisi çok olmaz diye düşünüyorum A+ ise tabi... ama ilk saydıklarım özellikle ütü ve ketıl anasını beller. 70 Tl bence gayet normal, bu kadar vergi içinde 50 Tl altında bekliyorsan ya 50-60 yaş arasında olman lazım ya da 10-15 yaş arasında.. Tek tek yazabilirim istersen nelerin bu kadar çok etkileyeceğini + klimada varsa evde ooooo. :) Vay haline!

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Abi bizim eve niye 200 üstü geliyor ben onu anlamadım..

Halı saha işletiyoruz da benim mi haberim yok.. 

darkroques61 tarafından 11/May/13 04:47 tarihinde düzenlenmiştir

Kendine İyi Bak ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

PSHSycoku ne lan ? sayac okuma bedelimi onun parasınıda bizden alın tabi canım yoksa haksızlık olur. hatta ewdeki kablolara ve uzunluklarınada vergi alınmalı. TRT az gelmiş diğer kanal kuruulşlarada gitmeli enerji fonu + belediyeye giden vergi de az hacım onuda arttırmak lazım. 800 tl yi kullanmasını bilene çok iyi para elektirik yakmayın mum kullanın amk ewde falan milletvekillerinin yemek listesi ve fiyatlarıda göz önüne alınınca + maaşları saten yetmiyor adamlara gerisini kendin düşün. "..." bunu türkçeye kazandıran adamın ellerinden öperim.

hea benim bir tanıdığa geçen ay 1350 tl elektrik faturaası gelmiş baraj işletiyolar ewde :<

ArmadA tarafından 11/May/13 04:50 tarihinde düzenlenmiştir

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

bizim evde şantiye gibi a.k 150 TL den aşağı gelmiyor.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

müridler yapcak bişi yok adamları dava etsen bi halt olmuyo, bu kaçak kullanım bedelinin ismini kaldırmışlar faturadan o yüzden başka bir yerine montelemişlerdir kesin, devlet böyle işte boşverin.emniyet kemeri hayata bağlar :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

emniyet kemeri hayata bağlar hacım unutma :R

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

5 kişilik evde aylık 70 iyi bile denebilir. :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkstar
    turkstar's avatar
    Erkek

ufak küsürlerde sürekli zam gelmekte  ha  düşme özelliği otomatik değil doğalgaz artinca zam otomatik 

sağlik ve zaman kıymeti çok önemlidir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar evde 1000W power supplyli, 32 inc ekranlı bir PC, bir adet Televizyon PCsi,bir tane 55 inc TV, anfi, Bir adet kobay PC ve buzdolabi camasir bulasik makinasi gibi standart şeyler var.  ev 4+1.

Bunların çoğu evde olduğum sürece sürekli açık. + bazen açtığım 2 tane de büyük klima var.

Öyle pek fazla ışıklar açıkmı kapalımı dikkat etmiyorum, 110 TLnin üstüne çıkmıyor pek.

Sanırım sebebi tüm cihazların en çok 3 senelik olması. Bütün ekranlar LED, bütün camasir bulasik makinası ve klimalar A+, ışıklarda ise led fazla radyasyon yapior dediler biraz daha çok elektrik yakanını aldım.

Bir daha eve tadilat yapılırsa herşeyi kendini kapatacağı şekilde akıllı tasarliycam, en basidinden her odada 2 fiş olacak. evde kimse olmadığında sensorler bunu bilecek ve ben yokken gerekli olmayan (tost makinası, ışıklar, anfi ) gibi cihazları kapatacak. Bilgisayar, şarj aletleri gibi cihazlar ise öbür fişe takılı olduğundan onlar kapanmayacak.

Bu arada elektronikçi arkadaslardan da yardım bekliorum bir kişinin evde olup olmadığını tam nasıl anlarım bilmiyorum, hareket sensörü falan demeyin mesela tv izlerken falan hiç kıpırdamıyoruz nerdeyse, daha hassas ama az enerji tüketen bir ölçüm arıyorum.

HolyOne tarafından 11/May/13 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

her ay 55-60 arası geliyor bize bu ay kaç gelir bilmem elektrikli soba açtık :D otomatik ödemede faturada gelmedi amk

su genelde 15-25 lira arası geliyor en fazla 28 lira ödedim

internet 62 lira TTnet amk 

hanımla bana kontör yükleme 40 lira (20 tl 500 dk her yöne)

2 ay sonra bebek bezleri felanda  giderlere dahil olacak :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 8057 Toplam Mesaj: 39