folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Elektrikli Scooter Ve Yeni Nesil Kurye Terörü

Elektrikli Scooter Ve Yeni Nesil Kurye Terörü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

bir kaç zamandır bir kaç tanesiyle yaşadıklarım, allahtan durduk yere tadımız kaçmadı efenim.

okadar çoğaldılar ki bilinçsiz, trafik nedir nerden girilir, nerden çıkılır bilmeyen çoluk çocuk hepsi scooter üstünde.

yıllardır motor kullanırım, kazalarım da oldu yalnız arkadaş bunlar başka bişey ne yaptıklarının farkında bile değiller, bir yandanda iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum ekmek peşindeler iki teker üstünde filan ama.

3-4 hafta olmuştur iki motorlu gençten çocuk biri arabanın sağında diğeri solunda ama 3 vasıta bitişik gidiyoruz yani o derece kafalarda kask yok, üstlerinde motorla alakalı hiç bir ensturman yok, sola dönücem sinyal verdim ama bakmıyor ki görsün kurye kardeş. vel hasıl kornayla filan uzaklaştırdım ama bu seferde küfürü yedik sen nasıl korna çalarsın, lan a.q malı gebercen işte hem solda gidiyon hem yavaş gidiyon, sinyali de görmüyon, kaskın yok kafanda gözlerin belermiş, beynin uyuşmuş rüzgardan. yakalasam dalaşsak kuryelere rrörörörö yaptık olacak.

pazartesi de lalelideyiz iş için gündüz trafiğe kapalı bilenler vardır. yürüyoruz yukarı doğru andavalın biri yolunda giden dayının birine bir çarptı kaldırımda o elektrikli scooterlardan, kafa göz dağıldı adamcağızın yardım ettik filan, ambulans geldi gelecek, dayıyla ilgileniyoruz derken bu veledi zina arkadaş aldı voltasını kaçtı gitti. lan hem yol trafiğe kapalı bomboş s.git işte kaldırım nedir a.q.

sabah sabah bu arkadaşlardan biri kayaşehirden ikitelliye doğru giderkene terse girmiş benim sol şeridimde karşımdan yardıra yardıra geliyo gördüğüm yer tam rampanın bittiği yer düze çıkınca farketmesem girecek altına arabanın. kazayı filan siktiret çocuk kurtulamaz yani 60-70 o geliyo karşıdan 90-100 ben. tabi kafada kast filan yok yani öyle bişey. içimden mi geçip gidicen kurye kardeş değermi lan.

bunu atlattık neyse az ilerde durduk ışıklarda 1-2 dakkadırda bekliyoruz öğrenci ordusu karşıdan karşıya geçiyo bir fren sesi kaptırmış gelmiş yanımızdan nasıl geçti ama trafiğin arasından anası belli babası belirsiz kurye arkadaşın biri frenin şiddetinden motorun arka havalandı geri düştü. dedim bugün hayırlısıyla bi gitsek işe.

yav hocalar hep bana denk gelmemiştir heralde bunlar sadece yaşadıklarım birde gün içinde sadece yanımızdan geçen kuryeler var ne kask ne ekipman, hep çocuk yaştalar. elektriklilerde ayrı bi dert heryerden çıkabiliyolar kaldırımda yürüyon arkandalar, köşeyi dönecen karşındalar bide zilleri var cırt cırt.

yok mu bu işi düzgün yapan çok var onlara lafımız yok yolda görür görmez anlıyon zaten adamın kalitesini ful + ful geziyo adamlar hem ekmeğinin hem canının derdindeki işinin hakkını veren kuryelere de selam olsun tekeriniz düz bassın, belli olmaz bi kaç aya ben de katılabilirim aranıza.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

muhtemelen istanbuldan bahsediyorsun. istanbul kadar yaşanmaz leş bir memleket görnedim.

antalyaya gelin hayat görün. 

geniş ormanlar piknik alanları. bisiklet yolları. yollarına zaten uçak bile indirebilirsiniz. 

istanbula gittim. taksici bi yandan tokatladı peçete satan çocukların hırsızlık yapmasımı dersin travestilerin ulu orta yerde küfürlü konuşması mı dersin.

amk antalyaya döndüm sevinçten ağlayacaktım.

en azından herşeyin iyi kötü düzeni var. kimse yaşam mücadelesi diye trafikte 2 saat geçirmiyor herkes kendi halinde.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Malesef 

Yakınımız da yemekz3pheti ve g33tir  var 

Şöyle söylim . Nerden çıkacakları kesinlikle belli değil çok çok dikkat etmek lazım . Hem yaya hem araç için tehlike liler 

Yetmedi m4r+ı  naleti  evin girişine bile korkmadan park ediyor . Sahilde bunlara denk gelmeden  yürüme şansın  0

Şimdi buda yetmedi nerde 1az büyük market tren yol. Kuryeleri  tüm market kaldırımı + çevresini işgal ediyor üstüne günde 14 15 saat bunların kapıda durması gürültüsü sigarası pisliği eklendi 

Amk ben dükkanın önüne şemsiye koydum  belediye koşarak geldi işgaliye parası istiyor . Bunlar dağı taşı istila etti . Ses çıkaran yok .

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

abi bu scooterli zinalar cogaldi. adam scooter ile benim seridime dahil oluyor bir sekilde, hafif sağa kırsam yandaki park veya yürüyen araç ile aramızda tost olacak. yeri geliyor önüme geçiyor, sola kıracağım derken yandaki araçların birisiyle papaz olucaz.

her bisikletli vs. gördüğümde şeridim de olsa onlara boşluk yaratıyorum çünkü ben de bisiklet kullanıcısıydım. çok uzun yıllar sürdüm empati yapabiliyorum fakat bisiklet sürerken de empati yapabiliyordum. darısı scooter ve bisiklet süren arkadaşların başına.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

muhtemelen istanbuldan bahsediyorsun. istanbul kadar yaşanmaz leş bir memleket görnedim.

geniş ormanlar piknik alanları. bisiklet yolları. yollarına zaten uçak bile indirebilirsiniz. 

istanbula gittim. taksici bi yandan tokatladı peçete satan çocukların hırsızlık yapmasımı dersin travestilerin ulu orta yerde küfürlü konuşması mı dersin.

en azından herşeyin iyi kötü düzeni var. kimse yaşam mücadelesi diye trafikte 2 saat geçirmiyor herkes kendi halinde.

hocam biraz almancı gibi konuşmuş olacam ama çocukların okulu, kurulu düzen, iş güç filan emeklilikte anca geliriz gibi duruyo. ama hakkaten sevdiğimiz yerler oralar.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

dunyada genel bir sorun bu kimsenin tam bir cozum urettigide yok sanirim.

Londrada bir genc kizimiz bunlarla otobuse cakildi, ya da otobus ona cakildi bilmiyorum. kiz mefta oldu gitti. sonrasinda sonra komple banladilar sanirim.

aslinda konu, kaldirimda mi gidecek bu meret yolda mi gidecek nasil olarak konusu.......

2 ucu boklu deynek.

update;

Londan news; https://www.standard.co.uk/news/uk/e-scooters-london-rules-launch-what-can-cant-do-where-rent-b939101.html

burdanda legality kismina gidersan, hangi milletin konu hakkinda ne dedigini gorebilirsin; https://en.wikipedia.org/wiki/Motorized_scooter

Mesela;

Turkey -> E-scooters can be used on cycle paths, and on urban roads without cycle paths where the speed limit is below 50 kph.

Netherlands -> The use of e-scooters remains illegal after a fatal electric cart incident in 2018.

garga tarafından 22/Eki/21 11:04 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

genel olarak ülkede motor kültürü yok. motor kullanmayı seviyoruz evet ama o kadar. motor nasıl kullanılır nerede gidilmesi gerek ne giyinmeli bilen duyan yok.

insana cinnet geçirtiyorlar ve vursan vurdu oluyor maalesef.

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ticari amaçlı işletmede kullanılacak motor ehliyetine psikoteknik şartı ve yaş kısıtlaması getirilmeli.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bunlardan birine arabayla çarpıp öldürsen, 100% haklı olsan bile devlet baba "ölen kişinin akrabaları seni öldürebilir" diye güvenliğin için seni tutuklayıp hapse atabiliyor. derdini anlatana kadar 3-4 ay içerde kalıyosun. ilk karşına çıkan hakim seni salacak olsa bile mahkemeye çıkman en az 1,5 ayı falan buluyo

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

çok zalımsın hocam. inş 2 3 seneye ben de kurtulcam istanbuldan akacam oraya.

sözümü unutmadım hala antalyaya varınca uğrayacam yanına mutlaka:D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 1927 Toplam Mesaj: 21
motorlukurye