folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Elektrikli Scooter Ve Yeni Nesil Kurye Terörü

Elektrikli Scooter Ve Yeni Nesil Kurye Terörü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam biz bunu motor kullanırken defalarca yaşadık. bilinçsiz araç sahibi aynaya bakmadan kapıyı açar, yola atlar, durduk yerde frene basar. burdaki suçun çoğunu kime yükleyeceksin hocam, kapısını açan araca mı, fren mesafesini kollamayan otobüs şöförünü mü, yoksa yolda mı gitmesi gerekir, kaldırımda mı gitmesi gerekir tartışılır scootera mı?

allah rahmet eylesin bu arada yaşadığım kazalar aklıma geldi.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Trafik kuralı olarak bilmiyorum ancak şahsi görüşüm %100 maalesef kız hatalı.

Ufak yeğenin daha göt cebinde kartı yok. Abi papara hesabı açtım oraya para yükler misin diyor. Dedim napıcan kızla martıya binecekmiş.

Bir yerden bi yere çok pahalı bir ulaşım aracı bu martı denen meret. İlk kez 2 yıl önce Pariste Lime 'ı kullandım o ara tr de yoktu. Dedim bu alet sıkıntılı. Acayip seri gidiyor çünkü. Durması da Allah a emanet.

Eğitimini alırsın kaskın ve dizliğin filan olur o zaman tamam.

Her köşe başında her yeri çöplüğe çevirmiş durumda.

Belediye artık istese de kaldıramaz. Z kuşağı denen veletler tiktok ta ortalığı birbirine katar. En baştan durdurmalıydılar.

İsteyen parasını versin alsın. Ama çocuk çocuk hava atıcam derken öbür dünyaya gidiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek

Özellikle ters yönde gidenlerde baya sıkıntı oluyor. Yürüyüş yaparken tek yönlü yollarda sağa soldan daha dikkat eder olduk nereden çıkacakları belli olmuyor.

Yaptıklarını değil Yapacaklarını düşün
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu elektrikli scooterlar ilk çıktığı zaman demiştim Türkiye'de uygulanabilir bir sistem değil diye. Ülkede kaldırımda arabalardan yürünemiyor ne scooterı? Yoldan gitseniz arabaların çarpma tehlikesi var. 

Bu ülkede motosiklet bile araçtan sayılmıyor. Motorcuların kask, dizlik vs koruma ekipmanı var scooterda hiç bir koruma yok. Arabayla çarpsanız suçlu olursunuz bir sürü dert çıkar başınıza. Birde çarptığınız öldüyse hadi geçmiş olsun. 

Bizim ülkede adam öldürmedikten sonra bir şey olmuyor. Polis yakaladığına şöyle 4-5 bin lira ceza kesecek bak bakalım bir daha yapabiliyorlar mı ? Şu anda 200-300 lira bir ceza kesiyorlar oda para değil. Millet öder geçeriz kafasında. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=_0hB5bb84G4

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zeybekustasi bunu yazdı

Ufak yeğenin daha göt cebinde kartı yok. Abi papara hesabı açtım oraya para yükler misin diyor. Dedim napıcan kızla martıya binecekmiş.

Bir yerden bi yere çok pahalı bir ulaşım aracı bu martı denen meret. İlk kez 2 yıl önce Pariste Lime 'ı kullandım o ara tr de yoktu. Dedim bu alet sıkıntılı. Acayip seri gidiyor çünkü. Durması da Allah a emanet.

Belediye artık istese de kaldıramaz. Z kuşağı denen veletler tiktok ta ortalığı birbirine katar. En baştan durdurmalıydılar.

İsteyen parasını versin alsın. Ama çocuk çocuk hava atıcam derken öbür dünyaya gidiyor.

gitsin baba doğal seçilim. martı kullanmayı beceremiyosa bi çocuk ölsün zaten. 2-3 gerizekalı öldü diye martı gibi bişey yasaklanır mı? bu boku herkes almak ister ama herkes apartmanda, herkesin asansörü yok. al scooterı her seferinde yukarı çıkar falan büyük iş. adam kiralıyo bunu. taksiye binsen açılıi 15 lira. kısa mesafeye atlıyon martıyla gidiyon.çok güzel bişey, allah razı olsun yapandan. taksi bulma çilesini saymıyorum bile. gültepeden leventteki işyerime giderken hayatımı kurtardı martı. yol pis ve tozlu, yürümek istemiyodum martıyla 5-6 liraya gidiyodum. taksiye binsem 15lira taksiye verip en az 10dk taksi bekliyodum.

kar tanesi gibi mi yetiştirelim çocukları? yok martıya binme ona binme buna binme. tayyipten farkınız ne? kim neye istiyosa binsin birader, serbest bırakın insanları.gavurun lisedeki çocuğu okula arabayla gidiyo bizim çocuklar martıya binemiyo :D sikim öyle adaleti.

ayrıca scooterlar nereyi çöplüğe çevirmiş ya ? yıllardır esnaf yolun kaldırımın anasını sikiyo, gidin onlara ses çıkarın. amına koduumun scooterının kaplayacağı alan belli.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

gitsin baba doğal seçilim. martı kullanmayı beceremiyosa bi çocuk ölsün zaten. 2-3 gerizekalı öldü diye martı gibi bişey yasaklanır mı? bu boku herkes almak ister ama herkes apartmanda, herkesin asansörü yok. al scooterı her seferinde yukarı çıkar falan büyük iş. adam kiralıyo bunu. taksiye binsen açılıi 15 lira. kısa mesafeye atlıyon martıyla gidiyon.çok güzel bişey, allah razı olsun yapandan. taksi bulma çilesini saymıyorum bile. gültepeden leventteki işyerime giderken hayatımı kurtardı martı. yol pis ve tozlu, yürümek istemiyodum martıyla 5-6 liraya gidiyodum. taksiye binsem 15lira taksiye verip en az 10dk taksi bekliyodum.

kar tanesi gibi mi yetiştirelim çocukları? yok martıya binme ona binme buna binme. tayyipten farkınız ne? kim neye istiyosa binsin birader, serbest bırakın insanları.gavurun lisedeki çocuğu okula arabayla gidiyo bizim çocuklar martıya binemiyo :D sikim öyle adaleti.

ayrıca scooterlar nereyi çöplüğe çevirmiş ya ? yıllardır esnaf yolun kaldırımın anasını sikiyo, gidin onlara ses çıkarın. amına koduumun scooterının kaplayacağı alan belli.

Geçen biri kodumun şeyini pendik anayolda refüye bağlamış millet vurmamak için arabayı kaçırıyordu. 

Yine biri sitenin otoparkının girişine bağlamıştı bak kapalı sitenin otoparkına bağlamış deyyuz. Yere düşmüş sürtmemek için zorla geçiyordu millet. (Normalde yasaktır diye düşünüyorum) 

Cidden işine yarıyorsa ne güzel. Ama yaşadığım yerde dar kaldırımlar bunlarla dolu. Ortak park yerleri olsa daha iyi olurdu. 

İşin ehli olmayan kişiler biniyor canından oluyor, milletin de başına iş açıyor.

zeybekustasi tarafından 27/Eki/21 23:42 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Kız hatalı zaten

Kım kı araç sahıplerı hatalı dıyor şu vıdeodakı mevzuya , o pembe götlü helokiti eteklı sosyal medya etkısınde kalık bır boNboş sjw dır amk

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Olm taksı 15 tl'den açsa ne olacak tek dert bu olsa keşke , beklemesı dert + yakına gıtmek ıstemıyor + karşı şerıtse ve yakınsa özellıkle ya şımdı nası dönjem yapıyor + trafık çoksa of pof yapıyor ne sıkıme taksıcıler anlamadım yanı ışının gereklılıgı ve ışıyle ılgılı mevzular hep bunlar ne arzu ederler anlamak güç?  1 karış surat demır 5 6 tane para versen sadaka vermışçesıne trıbe bınıyor HOLDINK SAHIBI gururundalar amına koydugum ogullarından bırını öldürmeden nasıl yaşadık bu yaşımıza kadar şaşırtıcı.

Tüm türkıyedekı taksı sahıplerı ve şöförlerını topla 300 500'ünü ayır  gerı kalanı annelerı kerhaneden emeklı orospu cocuklarıdır sıfır ıstısna .

Bird.co ve li.me de Allah razı olsun o doğru güzel busıness :)),  sokayım martıya terörize edıyor ortamı zaten yoz bır toplumuz dayadı AKP lı karıya yarrağını da evlılık bağıyla sıkecem kuralsızlıklarını.  Bısıklet ıcın bısıklet yolu nasıl şartsa amına koydugum bu aletlerı ıcın de bellı duzenlemeler şart önce toplumu da eğıtmek gerek tabı ne kılıtledıklerı yer doğru ne en yoğun en araçlı trafıkte araçla yarışmaları ne de kaldırımdan sürmelerı. Kaldırımda motosıklet / bısıklet surenlere ayar olup boyna kapışıyordum bır de bu scooterlı pembe götler çıktı

LaNCeLoT tarafından 28/Eki/21 00:56 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu elektrikli scooterlar ilk çıktığı zaman demiştim Türkiye'de uygulanabilir bir sistem değil diye. Ülkede kaldırımda arabalardan yürünemiyor ne scooterı? Yoldan gitseniz arabaların çarpma tehlikesi var. 

Bu ülkede motosiklet bile araçtan sayılmıyor. Motorcuların kask, dizlik vs koruma ekipmanı var scooterda hiç bir koruma yok. Arabayla çarpsanız suçlu olursunuz bir sürü dert çıkar başınıza. Birde çarptığınız öldüyse hadi geçmiş olsun. 

Bizim ülkede adam öldürmedikten sonra bir şey olmuyor. Polis yakaladığına şöyle 4-5 bin lira ceza kesecek bak bakalım bir daha yapabiliyorlar mı ? Şu anda 200-300 lira bir ceza kesiyorlar oda para değil. Millet öder geçeriz kafasında. 

Motosikletin araçtan sayılması için en azından benim araçtan saymam için trafik kurallarına göre kullanılıyor olması gerek hocam. Sıkışık trafikte benimle birlikte şeridinden giden motor görmedim henüz. Aracının küçük olması sol şeridin sol tarafındaki ince boşluktan gitmesini gerektirmiyor. Kimse kusura bakmayacak ben sol şeritteyken sol tarafımı asla kontrol etmem. Vurursamda yapacak birşey yok derim geçerim. Trafik kuralları gereği orası herhangi bir aracın gidebileceği bir yer değil. 

Bu olayı anlayabilmek imkansız gerçekten. Hem trafik kurallarına uymazlar hemde motosikletlileri farkedin diye slogan atarlar

Not: Konuyu biraz dağıtıyorum ama bu konuda çok dertliyim :(

Titanyumun gücü adına!!!
Toplam Hit: 1955 Toplam Mesaj: 21
motorlukurye