folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Elektronik Mühendisiyim, İş Arıyorum

Elektronik Mühendisiyim, İş Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

merhaba dostum baştan beri yazdıklarında katılıyorum şu ülkede yemişler diplomasını kümüsünü yok sertifikasını dayın varsa arkanda gerisi halloluyor. bizde de dayı yok malesef ki hep kendi çabalarımla birşeyler yapmak zorundayım. her neyse benim bir arkadaşımda bu yaz uludağ üni. den mezun oldu. makina müh. ve şuan yapı denetim firması gibi bir firmada çalışıyor. tam olarak ne firması bilmediğim için böyle diyorum. olayı anlatıyım bunlara yapılan evlerin mimari çizimleri geliyor. bunlarda autocad vs gibi programlarla elektrik su doğal gaz vs hatlarını çiziyolar. biraz aşinalığım olduğu için inceledim yapılması çok kolay şeyler sadece biraz zaman alıyor ancak şöyle diyeyim aylık 3-5 k çok rahat kazandırıyor. bu tür firmalara bakabilirsin. okul hayatının iyi geçtiğinden bahsetmişsin eminim bu tür programları elbet görmüşsündür. arkadaşım forda giricekti 6 ay sonra yurt dışına çıkıcağı için kısa vadede burası daha çok kazandırıyor diye bu firmaya girdi. hatta firma sahibi zorla aldı desem yeridir çünkü adam projeleri yetiştiremediğin yakınıyormuş. he sen nasıl bulabilirsin bu şekilde o konuda yardımcı olamıycam ama müridler elbet isim vs yada hangi firmaların bunları yaptığını biliyordur gider cvni verirsin autocad çizimleride serpiştirdin mi araya niye olmasın diye düşünüyorum. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

merhaba dostum baştan beri yazdıklarında katılıyorum şu ülkede yemişler diplomasını kümüsünü yok sertifikasını dayın varsa arkanda gerisi halloluyor. bizde de dayı yok malesef ki hep kendi çabalarımla birşeyler yapmak zorundayım. her neyse benim bir arkadaşımda bu yaz uludağ üni. den mezun oldu. makina müh. ve şuan yapı denetim firması gibi bir firmada çalışıyor. tam olarak ne firması bilmediğim için böyle diyorum. olayı anlatıyım bunlara yapılan evlerin mimari çizimleri geliyor. bunlarda autocad vs gibi programlarla elektrik su doğal gaz vs hatlarını çiziyolar. biraz aşinalığım olduğu için inceledim yapılması çok kolay şeyler sadece biraz zaman alıyor ancak şöyle diyeyim aylık 3-5 k çok rahat kazandırıyor. bu tür firmalara bakabilirsin. okul hayatının iyi geçtiğinden bahsetmişsin eminim bu tür programları elbet görmüşsündür. arkadaşım forda giricekti 6 ay sonra yurt dışına çıkıcağı için kısa vadede burası daha çok kazandırıyor diye bu firmaya girdi. hatta firma sahibi zorla aldı desem yeridir çünkü adam projeleri yetiştiremediğin yakınıyormuş. he sen nasıl bulabilirsin bu şekilde o konuda yardımcı olamıycam ama müridler elbet isim vs yada hangi firmaların bunları yaptığını biliyordur gider cvni verirsin autocad çizimleride serpiştirdin mi araya niye olmasın diye düşünüyorum. 

hocam valla ağzın bal yesin hani benim derdimden anlayan adamlar gördü mü seviniyorum..

açıkçası bizim okulda autocadin adı bile geçmedi ben de hiç bu nedir diye bakmadım o zamanlar ama mezuniyetten sonra baktım piyasada iş yapan bi program bi süredir uğraşıyorum autocadle hani 2 boyut olarak baktım şimdilik sadece ama baya keyifli bir program.. hem o tarz firmalara da yavaştan göz atabiliyorum artık hani senin de dediğin gibi neden olmasın... =)

zndmn tarafından 05/Eki/15 03:24 tarihinde düzenlenmiştir

Zugzwang
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam kariyer.net' den iş alanlarına bak, en çok arananları listele. 

Ne kadarını yapabiliyorsun buna bak. Mesela benim mesleğim için, en çok ilan Java ve C#.

İş arayacak olsam, bu ikisinden birini bilmiyorsam, oturur öğrenirdim.

Dayı, amca olayında haklısın ama biraz da piyasa adamı olmak lazım. Yeteneklerini o yönde geliştirmek lazım, sonuçta burası Türkiye.

Kaçımız hayallerini kovalayabiliyor ki :/

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

En kötü iş işsizlikten iyidir bence önce tecrübe kazanacağın bir yerde başla daha sonra daha iyi bir yere geçersin 

işte öyle
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    RhiFaT bunu yazdı

En kötü iş işsizlikten iyidir bence önce tecrübe kazanacağın bir yerde başla daha sonra daha iyi bir yere geçersin 

aynen ben de öyle düşünüyorum hani iş beğenmemezlik falan gibi bişey yapmıyorum hocam =)

@ozgunlu çok haklısın hocam 

zndmn tarafından 05/Eki/15 11:04 tarihinde düzenlenmiştir

Zugzwang
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı
    RhiFaT bunu yazdı

aynen ben de öyle düşünüyorum hani iş beğenmemezlik falan gibi bişey yapmıyorum hocam =)

@ozgunlu çok haklısın hocam 

allah sabır versin aynı dusuncelere bende sahiptim ulan bu adamar nasıl bu hale gelmısler dıyordum ancak  neticeye degıl haticeye demısler sende kım ne yapmıs ne etmısı bırakıp moralını bozmak yerıne full konsantre ıle kendı karıyerıne odaklanmam gereklı sahsen ben boyle yapıyorum zamanınad yaptıgımız hatalar bugun bu kosullara getırdı bızım gıbı sahısları 

kımseye bak hocam kendı gelısımıne odaklan ve sonuc odaklı dusunerek senı sonuca ulastırabılecek herseye atıl :)

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı
    Branxian bunu yazdı

Boş beleş adamlara bakıyorum kısmından sonra okuma gereği duymadım. Zaten bu cümle neden iş bulamadığını açıklıyor.

sen çok bilen bi arkadaşa benziyosun hocam bahsettiğin şeyi anlamadım, neden iş bulamadığımı anlatıyosa açıkça anlatta ben de anlayayım neymiş sıkıntı?

düzenleme: valla konuşmadan edemedim hocam ne yani millete mi bok atıyorum ben? benim yazdığım şeyi okuma gereği duymuyosun ama bol keseden üstüne yorum yapma gereği duyuyosun öyle mi?arkadaşlarımın tanıdıklarımın 10da 9u torpille girdi işe.. ortalaması benden kötü olan benim uğraştığım işlerin yarısıyla uğraşmamış adamlar benim annem şurda babam burda böyle diyerek gevşek gevşek konuşa konuşa iş buldular diplomayı alır almaz.. ben harika bir mühendis olduğumu düşünmüyorum zaten böyle bir iddiam yok ama iyi bir eğitim hayatı da geçirdiğime hem akademik hem de sosyal olarak kendimi geliştirdiğime inanıyorum insanların da bana gelip ben işe girdim şurda şu tanıdığım ayarladı demesi zoruma gidiyor.

O yazdığın cümlede kibir gördüm başka birşey değil. İster torpili olsun ister olmasın iş yapıcak adam kendini herzaman belli eder.

Uzun süredir otomasyon piyasasındayım. Bilmem kimin dayısı amcası (özel sektör için geçerli bu) vasıtasıyla işe giren adamın max çalışma süresi 3ay, 4. ay şutluyorlar. (En azından bizim sektörde bu şekilde)

Sana bir garezim yok. "Boş beleş adam" muhabbetini yapan insan çok olduğu için gerisini okuma gereği duymadım.

Dediğim gibi iş yapıcak adam ilk görüşmede kendini belli ediyor. Şirkette ki iş görüşmelerinin bir kısmını ben yaptığım için bu kanıdayım.

Ama yine de bulursun umarım istediğin gibi bir iş.

Branxian tarafından 05/Eki/15 17:03 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı
    Branxian bunu yazdı

Boş beleş adamlara bakıyorum kısmından sonra okuma gereği duymadım. Zaten bu cümle neden iş bulamadığını açıklıyor.

sen çok bilen bi arkadaşa benziyosun hocam bahsettiğin şeyi anlamadım, neden iş bulamadığımı anlatıyosa açıkça anlatta ben de anlayayım neymiş sıkıntı?

düzenleme: valla konuşmadan edemedim hocam ne yani millete mi bok atıyorum ben? benim yazdığım şeyi okuma gereği duymuyosun ama bol keseden üstüne yorum yapma gereği duyuyosun öyle mi?arkadaşlarımın tanıdıklarımın 10da 9u torpille girdi işe.. ortalaması benden kötü olan benim uğraştığım işlerin yarısıyla uğraşmamış adamlar benim annem şurda babam burda böyle diyerek gevşek gevşek konuşa konuşa iş buldular diplomayı alır almaz.. ben harika bir mühendis olduğumu düşünmüyorum zaten böyle bir iddiam yok ama iyi bir eğitim hayatı da geçirdiğime hem akademik hem de sosyal olarak kendimi geliştirdiğime inanıyorum insanların da bana gelip ben işe girdim şurda şu tanıdığım ayarladı demesi zoruma gidiyor.

İnanma işte. Orda kaybediyorsun. 

Sen mühendislik mezunusun, mühendis değilsin. 

İş hayatı için de hiç sosyal çevren yok. İstersen ağzınla kuş tut mevzu bu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı
    zndmn bunu yazdı
    Branxian bunu yazdı

O yazdığın cümlede kibir gördüm başka birşey değil. İster torpili olsun ister olmasın iş yapıcak adam kendini herzaman belli eder.

Uzun süredir otomasyon piyasasındayım. Bilmem kimin dayısı amcası (özel sektör için geçerli bu) vasıtasıyla işe giren adamın max çalışma süresi 3ay, 4. ay şutluyorlar. (En azından bizim sektörde bu şekilde)

Sana bir garezim yok. "Boş beleş adam" muhabbetini yapan insan çok olduğu için gerisini okuma gereği duymadım.

Dediğim gibi iş yapıcak adam ilk görüşmede kendini belli ediyor. Şirkette ki iş görüşmelerinin bir kısmını ben yaptığım için bu kanıdayım.

Ama yine de bulursun umarım istediğin gibi bir iş.

hocam kibirli olduğumu düşünmüyorum elimde kibirlenebileceğim birşeyde yok zaten ama haklısın belki de yanlış ifade ettim kendimi ya da ağzıma geleni söyledim bilemiyorum. Benden çok daha deneyimlisin o açıdan söylediklerine de saygı duyuyorum.

iyi dileklerin için de çok teşekkür ederim.

@PathfindeR00 hocam bahsettiğim şeyler yanlış anlaşılıyo sanırım ben söylediğin herşeyi kabul ediyorum haklısın ama bir tek benim yok iş hayatında sosyal çevrem bu mudur hani..

Zugzwang
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

İş işte öğrenilir. Karışma Bende algısını oluştur. Tecrübeyle sabittir. İşe yarar :D

arbeit macht frei
Toplam Hit: 4066 Toplam Mesaj: 44
ankara i̇ş elektronik mühendisi