Elektronik Sigara

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

İçimi güzel keyif verici bir elektronik sigara alıcam fakat konuyla ilgili pek bir bilgi sahibi değilim.  Mutlaka bizden biriler bu konuda profesyoneldir. :) Marka model önerilerini bekliyorum .

Dante_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

benimde aklımda var. birçok konu açıldı ama tam çözemedim. ilk kez kullanacaklar için;

- fiyatı ortalama

- sigarayı fazla aratmayacak

birşeyler öneren olursa super olur

şeyini şeyettiğimin şeyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam 4564654987897894554 kere konu açıldı bunun için

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var abi.

Acılan konular direk likit satışına ,tavsiyesine dönüyor, dogru düzgün başlangıc rehberi yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var abi.

Acılan konular direk likit satışına ,tavsiyesine dönüyor, dogru düzgün başlangıc rehberi yok

sigara içen biri olsaydım ilk o rehberi ben hazırlardım 

güzel rehberler var fakat çoğu yurt dışı adam öyle anlatıyor ama o makınayı bulamıon dediğini anlamıon vs vs

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

uzun zamandır araştıran, yaklaşık iki aydır kullanan biri olaraktan görüşlerimi ve deneyimlerimi bildireyim;

normalde günde bir-birbuçuk paket civarı sigara içiyordum, benim kadar sigara içen kişilerin aklında hep şöyle bi düşünce oluyor "ben bunu elimden düşürmem çok içerim". üşenmedim üç dört dal sigara içtim kaç fırt çektiğimi saydım, ortalama 16. kullandığım alette kaç fırt çektiğim yazıyor. bir gün içinde kaç fırt çektiğime baktım (2 hafta boyunca) günde maksimum 360 gördüm. özetle, normal sigarayı ne kadar içiyosan bunu da o kadar içiyosun.

ilk başta alete bi yatırım yapıyosunuz 100-200-300 artık bütçenize merakınıza göre. bu masraf dışında sürekli olacak masraflarınızı yazayım, rta atomizerler için coil, rda-rdta atomizerler için pamuk, tel. her halükarda da likite ihtiyacımız var.

ben hazır sarım coil kullanıyorum eleaf melo III mini. bunun coili biraz daha pahalıymış joyetech'in coillere göre dediler de 65 liraya aldım geçen beşlisini kadıköyden. düşük watta kullanıyorum aleti beni baya götürüyor ayda bir falan değiştirmen gerekiyor bu coil denen zırıltıyı işte. diğer sarmalı dalgalar için de masrafı tam hesap edemiyorum ama şöyle anlatayım, tırnağın kadar pamuk ve bi kaç cm. tel alıyosun, teli sarıyosun alete takıyosun sonra iki-üç gün kafan rahat. ara ara pamuğu değiştirmen lazım o kadar, tel koptuğunda veya canın istediğinde teli değiştiriyosun.
    özetle coil masrafı hazır sarımda aylık ortalama 15 lira, diğerinde 1 cm tel, ufacık bi parça pamuk fiyatında.

günde iki tank dolduruyorum (benim bi tank galiba 2ml falan) likit fiyatları 20-30 ml'lik şişelerde 15-35 arası değişiyor eğer hazır alacaksanız. 10-15 günde 30-40 tl gibi bi likit masrafım oluyor benim, facebooktaki gruplardan temin ediyorum likiti (öğrenci bi arkadaşımı bulaştırdım bu işe, deli gibi piyasayı kovalıyor ben de oradan yürüyorum valla).

dezavantajlarından bahsetmek gerekirse, hacılar bi dezavantajı yok ya ne yalan söyliym. maddi açıdan yok (alete ilk verdiğim parayı saymazsak, uzun vadede onu da amorti ediyor gerçi), sağlık açısından net bilemem ama sigarayı bırakmış gibi hissediyorum kendimi vallah. ama işte pili günde iki kere falan fullüyorum neredeyse. gün içindeki o şarj olma sırasında beklemek öldürüyor beni vallah.

avantajları, dediğim gibi maddi yönden bi avantaj sağlıyor uzun vadede, içerken sigaradaki gibi cigerlerin acımıyor en önemlisi yattığın yerde iç kokusu rahatsız etmiyor, zaten üfledikten çok kısa süre sonra eğer yoğun bi aroma değilse, meyve tadlarıysa koku falan bırakmıyor bile.

teknik detaylardan bahsediym, buraya fazla takılmıycam.
    hacıt mod var atomizer var. atomizerin coili var, coilin elle sarımı var, hazır sarımı var. elle sarımda tanklı atomizer var tanksız atomizer var.
    coil ve elle sarım hakkında zaten yukarda diyeceğimi dedim, detaylar yutupta sürüyle var.
    çalışma prensibi basit, mod veriyor elektriği rezistans teli ısınıyor, pamuğa çekilmiş likiti buharlaştırıyor.
    likitte vg (vegetable glycerin), pg (propilen glikol), nikotin ve aroma var.
    vg dumanın yoğunluğunu sağlıyor, pg şu boğaza vurma hissini veriyor ben genelde %80 vg %20 pg kullanıyorum.
    kendi likitini mi yapmak istiyosun? nbase diye bi dava var, istediğin oranda vg-pg li, istediğin miktarda nikotinlisini alıyosun ister sade kullan istersen aromanı damlat öyle kullan. fiyatları öyle çok uçukta değil he. kimisi yüksek nikotinli nbase alıp sonra dışarıdan aldığı vg ve pg ile nbase'i seyreltip çoğaltıyor falan oralar çok detay verdim keywordü işte.
    içinde kullanılan pil li-ion hani şu laptop pilleri var ya ondan.

unutmadan; bu dalganın patladığına dair söylentiler vs. var ya hani. benim kullandığım joyetech evic vtwo mini'nin birkaç özelliğinden bahsedeyim. alet kendi iç sıcaklığını vs. biliyor zaten. belli bir sıcaklığın üstüne çıktığı zaman güç vermeyi kesiyor ve ekranında "hacı çok sıcakladım bi su veren yok mu" diye uyarı çıkıyor (hiç denk gelmedim). olur da bi şekilde duman vermesini tetikleyen buton takılı kalırsa diyelim, 10 saniye sonra alet kendini kitliyor yine, "kardeş napıyosun bizim de canımız var" diye uyarı çıkıyor, o uyarıya "k.bakma kardeş" demeden dumanlamaya devam ettirtmiyor, velhasıl aletimiz güvenli içiniz rahat olsun. bi li-ion pilin patlama ihtimaliyle aynı oranda risk taşıyor.

elektronik sigaraya yeni başlayacaksınız, önerim eleaf istick pico ve melo 3. bi sorun sıkıntı çıkarmaz, fiyatı orta hallidir, ikinci el almanızı tavsiye ederim. veya joyetech evic vtc mini veya vtwo mini de alabilirsiniz, biraz daha pahalıya gelebilir ama çok fark yok herhalde. joyetech alırsanız kesinlikle stock gelen atomizeri kullanmayın sıçratma sorunu var, farklı atomizer kullanmanız lazım.

bu dalgayı ofise ilk getirdim, şuan patron aile boyu elektronik sigaraya başladı, çalışanlardan da üç-beş kişi var başlayan/başlamak üzere olan. yakın arkadaşlarımdan yine üç beş kişi var benden dolayı başlayan daha memnun olmayan, bırakan görmedim. tanıdıklarımdan da hiçbiri elektronik  sigarayı aldığından beri ağzına normal sigara sürmedi.

işin baba ticareti facebook gruplarından dönüyor ama kovalamak lazım bilginiz olsun.

sorusu olan, istanbul içi yardım isteyen varsa elimden geldiğince yardım ederim hacıtlar.

iskeltan tarafından 25/Kas/16 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Wismec cihazlar hakkinda bilgisi olan varmidir. Veya kullanan goren duyan.

Su cihazi almayi planliyorum ancak aklimda deli sorular

http://m.all-service.com.ua/catalog/6287-vejping/6288-aksessuary-dlya-elektronnyh-sigaret/271877-wismec-reuleaux-rx200s-wisrxx200s.html

Site ruscadir.

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

size güzel bir başlangıç rehberi.

joyetech ego aio al yanına da bir likit al gerisi kendiliğinden gelir zaten.

işte öyle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

hocam epey yazılıp çizildi yine yardım edilir ama şöyle bi olay var. bütçeye göre bi tane 2. el alınıp öyle başlamak en güzeli. çünkü kullanırken araştırıyorsun deniyorsun ve öğreniyorsun.

ben 1 hafta araştırdım baktım olmuyor aldım bi tane ijust2. 1 ayı bitmeden bi çok şeyin farkına vardım sattım pro bi cihaz aldım mis gibi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

hocam epey yazılıp çizildi yine yardım edilir ama şöyle bi olay var. bütçeye göre bi tane 2. el alınıp öyle başlamak en güzeli. çünkü kullanırken araştırıyorsun deniyorsun ve öğreniyorsun.

ben 1 hafta araştırdım baktım olmuyor aldım bi tane ijust2. 1 ayı bitmeden bi çok şeyin farkına vardım sattım pro bi cihaz aldım mis gibi.

Ne aldin hocam

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek

Beyler sadece hazir coil kullanan atomizerlere bulasmayin derim. Piyasada hem hazir coil hemde rebuildable ozellikli tanklar(mesela smok tfv4 mini) var onlardan alin. llk basta hazir coil kullanirsiniz sonra zamanla kendiniz sarmaya baslarsiniz.

Toplam Hit: 3380 Toplam Mesaj: 22
elektronik smoke cigarette