folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Elektronikciler Bi Bakin Bu Tarafa (Vga)

Elektronikciler Bi Bakin Bu Tarafa (Vga)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

arkadaslar sorularin bitmek tukenmek bilmiyor simdi baska birsey soracagim VGA kablosu

30 metrelik kabloda vga baglantisi yapmam gerekiyor ancak sorularim var yardimci olursaniz sevinirim

1) dvr cihazindan cikis alip 30 metre uzaktaki bi monitore kabloyla goruntu aktarabilirmiyim kayip olurmu

2) eger goruntu aktarirsam bu kablonun uclarini neye gore baglanti yapacagim

3)illa vga kablosumu olmak zorunda yoksa cat5 kablo ilede bu islemi yapabilirmiyim

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kablosuz goruntu ileten cihazlar olmasi lazim onlara bak

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

cameraları ip kamera alsaydın ölürmüydün :)

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

cameraları ip kamera alsaydın ölürmüydün :)

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

8 tane ıp kamera pahalı oluo ayrıca konu o değil konu vga kablosunu nasıl yaparım yeterınce masraf yaptım saten ayrıca daha wıreless goruntu aktaran cıhazlarada para veremem bana bı yardım edın 

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ayhun bunu yazdı:

8 tane ıp kamera pahalı oluo ayrıca konu o değil konu vga kablosunu nasıl yaparım yeterınce masraf yaptım saten ayrıca daha wıreless goruntu aktaran cıhazlarada para veremem bana bı yardım edın 

valla görüntü kısmını bilmem lakin coğaltıcı alabilirsin onlar belki iişini görür vga kabloların kaç mt e kadar destekleediğni bilmiyom...

http://www.genetti.com.tr/spy-vb-213b-cat5-uzerinden-100-mt-goruntu-aktarma-ses-aktif--u

yani bunlarla uğraşana kadar ip kameralara modem alırrdın rahat ederden falan filan.. :)) 

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

1.) 10 metreden sonra vga kaliteyi düsürüyor ( sanirim, en uzun kablo 10m bizde ) ;D

2. ) cat5 ile yaparsin, converter lazim ama pahali..

bknz : http://www.google.de/search?q=vga+cat+extender&hl=de&prmd=ivns&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ei=1cy1TfzjJI-Sswao2ITvCw&ved=0CEwQrQQ&biw=944&bih=871

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben 15 metre vga kablosu çok bağladım 2 tane 15 er metre kablo alırsan birbirine bağlayıp görüntü alırsın kalite düşermi oorası tartışılır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

7 metreden sonra kalite düşer :)

extender alacaksın.

cat6 utp dahil kalite birşey al hocam.

keşke biraz daha zorlasaydın da sağlam bi sistem alsaydın hep ek masraf bunlar sana :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

30 mt 50 mt kablolar gordum anak benim sormak istediğim mevzu su simdi cat5 kablo icerisinde 8 kablo var vga gorutu aktarımda kac kablo kullanmam gerekecek onu bılmıorum ınternette baya baktım ama kac kablo oldugunu anlamadım bu isde anlayan bi elektronikci lazım yoksa ben kablo uclarını lehımlerım 16 tane kabloyla aktarırım goruntuyu ama amacım 8 kablo ıle yapılıp yapılmadııgını ogrenmek

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

umarim yarin unutmam, calismayan extender vardi, onun icine bakarim hele nasil yapmis ückagitcilar :D

ama sadece kablo baglamakla olacak is degil sanirim :/

Toplam Hit: 5942 Toplam Mesaj: 27