folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Elektronikciler Bi Bakin Bu Tarafa (Vga)

Elektronikciler Bi Bakin Bu Tarafa (Vga)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

ayhun bunu yazdı:
    -----------------------------

benım derdım kameralardan goruntu almak degıl benım derdım uzatma kablosu yapmak yani sole anlatayim kameradan goruntu cıkıyor dvr kayıt cihazına geliyor cihaz kaydediyor ancak ekranı farklı bi noktaya komamız gerektiği için dvr cihazıyla ekran arasına kablo cekmem gerekiyor bu sebebden dolayı kablonun ozelliği ve 30 metredeki kaybını sormak istedim birde kac damarlı kablo yeterli olur mesela butun gndleri bir bağlasam rgb yi ayrı ayrı baglasam birde hortizon ile vertikali ayrı kablolarla ceksem olurmu yani sole

5 gnd

6 kırmızı gnd

7yesil gnd

8mavi gnd

9gnd

10 gnd

bunları bir baglasam olurmu ?

birde başka bi bağlantı yapılabilme durumu varmı? kaclı kabloya gerek duyarım

senın dedıgını bazı dandık vga kablolarında yapılı olarak gordum ama kısa mesafe kabolardı ıkı metre cıvarı ama tavsıye etmem bugun degılse yarın problem cıkartacagı kesındır . bırde her cıhazda aynı olmuyor habern olsun

mıtsubıshı marka ekranlar vardı eskıden onların kabl baglanı seması falan farklıydı . artık ole ekran kalmadı

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

anladim illa o kabloyu bulmam gerekecek yani birazdan gidip bakicam hayirlisi olsun ins vga bana piclik yapmaz hdmi bile var uzerinde a.q. cihazinin ama bi vga sini kullanabilicek durum var 

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ayhun bunu yazdı:

arkadaslar sorularin bitmek tukenmek bilmiyor simdi baska birsey soracagim VGA kablosu

30 metrelik kabloda vga baglantisi yapmam gerekiyor ancak sorularim var yardimci olursaniz sevinirim

1) dvr cihazindan cikis alip 30 metre uzaktaki bi monitore kabloyla goruntu aktarabilirmiyim kayip olurmu

2) eger goruntu aktarirsam bu kablonun uclarini neye gore baglanti yapacagim

3)illa vga kablosumu olmak zorunda yoksa cat5 kablo ilede bu islemi yapabilirmiyim

vga stabil max 15 mt...

edit: 40-45 mt çeken vatandaşlar varmış oha diyorum, uygulamaları görmek isterdim.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

ayhun bunu yazdı:

arkadaslar sorularin bitmek tukenmek bilmiyor simdi baska birsey soracagim VGA kablosu

30 metrelik kabloda vga baglantisi yapmam gerekiyor ancak sorularim var yardimci olursaniz sevinirim

1) dvr cihazindan cikis alip 30 metre uzaktaki bi monitore kabloyla goruntu aktarabilirmiyim kayip olurmu

3)illa vga kablosumu olmak zorunda yoksa cat5 kablo ilede bu islemi yapabilirmiyim

vga stabil max 15 mt...

edit: 40-45 mt çeken vatandaşlar varmış oha diyorum, uygulamaları görmek isterdim.

buyur hocam birkaç uygulama

Gel bili bili gates
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Pessimistic bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

ayhun bunu yazdı:

vga stabil max 15 mt...

buyur hocam birkaç uygulama

çok iyiymiş :| bu kadar uzun mesafeden bozulma olmadan aktarım yapılabileceğini bilmiyordum. özel kablo kullanıldığını sanıyordum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

dun montajı yaptım ve 30 metrede cam gibi görüntü aldım 1024x768 60 hrz de sıkıntı olmadı ancak diğer çözünürlükleri deneme fırsatım olmadı bagladıgım ekran ust cözünürlükleri desteklemiyor cunku ama montaj yapacaklar için kullanılabılır burayada yazayım arayan arkadaslara en azından faydası olsun

delimiyim ben?
Toplam Hit: 5957 Toplam Mesaj: 27