folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    blackseaboy28 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

Buraya yazıyorum bu hizmet faaliyete geçsin. İlk Türkiye'de yasaklanır. Nedeni ise Elon Musk Türkiye de vergi mükellefi değil ☺️

Tam yazacaktım ki ..

+1

50 dolardan aşağı rakama hizmet vereceğiz diyor. 40 dolar desek aylık 240 lira yapıyor şuanki kur ile. Eğer ülke ekonomisine göre fiyatlandırma yapmazsa zor bizim ülkede.

1Gbit internet verirse bütün apartman, olmadı 3 5 aile beraber kullanır hocam.

1 gbit net verse bütün mahalle birleşip alabilir :) 240 tl ye 1gbit verse insan çıldırır ya ahahhh

100 mbit net var bizde, dün 2-3 saatte 50 gb tan fazla indirdim. Çok iyi geliyo

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

3 tane 1gb wicht var pasifde duruyor olurda tr gelirse direk 45*3 kişiye dağıtırım kablo üzerinden :D hatta 5 hat alırım yönetebilir yaparım :D ama dolars amca nereye gidiyor belli olmaz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu hizmetin Türkiye'de olabilmesi için BTK'dan hizmet sağlayıcı belgesi alması gerekecek. Yani ip kayıtları devlet gözetiminde olacak. Komşusuyla, akrabasıyla paylaşacak olanlar göte gelebilir.

Tutar Twitter'da bir siyasiye bir şey yazar direk abonelik sahibini paket yaparlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu hizmetin Türkiye'de olabilmesi için BTK'dan hizmet sağlayıcı belgesi alması gerekecek. Yani ip kayıtları devlet gözetiminde olacak. Komşusuyla, akrabasıyla paylaşacak olanlar göte gelebilir.

Tutar Twitter'da bir siyasiye bir şey yazar direk abonelik sahibini paket yaparlar. 

hocam bu sistemi devlet nasıl yasaklayacak ki? direk bağlanmayacaksak yerde herhangi bir alıcı olmayacaksa direk bağlanacaksak hükümet engelleyemez. sanırım bir amacıda buydu. sıkıntılı olan yerlerede internet vermek gibi. burdan gelecek gelirlerle marsa gitmeyi planlıyor

edit: bu arada başka şeyler için çok sıkıntı çıkartabilirler. mesela bu sistemlerle herhangi bir hükümetin ne yaptığını izleyebilirler. her ülkenin kafasının üstünde 2şer tane bu uydulardan olacak. ülkeler belki bu durumada izin vermeyebilir bizim üstümüzden uçmasın diye ama uzayda olacağı için orayı kapatamıyorlar sanırım

Ekerci tarafından 13/May/20 17:45 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

hocam bu sistemi devlet nasıl yasaklayacak ki? direk bağlanmayacaksak yerde herhangi bir alıcı olmayacaksa direk bağlanacaksak hükümet engelleyemez. sanırım bir amacıda buydu. sıkıntılı olan yerlerede internet vermek gibi. burdan gelecek gelirlerle marsa gitmeyi planlıyor

Ödemeyi nasıl yapacaksın? Devlet bloke koyar kalırsın. Ha ne olur yabancı siteler var. Komisyon alıp sana sanal kart oluşturuyor.

Burası Türkiye burada iyi şeyler olmaz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ödemeyi nasıl yapacaksın? Devlet bloke koyar kalırsın. Ha ne olur yabancı siteler var. Komisyon alıp sana sanal kart oluşturuyor.

doğru diyorsun fakat teknolojide savaş başlatırsan her türlü kaybedersin. yani amazon üstünden bile satabilirsin bu sistemi. devlet o zaman amazonu kapatacak bütün alışveriş sitelerini kapatacak vs. uğraşırlarsa engelleyemezler. uğraşmak isterler mi onu bilmiyorum ama türkiyede çok büyük potansiyelleri var. ben almam şu anda kullandığım net 1gbit zaten ve 70tl

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Firmanın diğer sitelerden satışla uğraşacağını sanmıyorum. Zaten devletten önce kan emici Turkcell Ve Telekom ortalığı ayağa kaldırır. 

Türknet Adil kullanım kotasını ilk kaldırdığında Turkcell gidip BTK ve rekabet kurumuna şikayet etmiş. Rekabeti bozup piyasayı etkiliyor diye. Devlet o dönem şaşırtıcı bir şekilde sizde kaldırın o zaman demiş göt gibi kalmışlardı.

Yurtdışında internet elektrik, su gibi doğal karşılanıyor artık. Ancak Türkiye'de lüks olarak görülüyor. Uzun bir sürede lüks olarak görülecek. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

son durum nedir peki şu an bilgisi olan varmı ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

doğru diyorsun fakat teknolojide savaş başlatırsan her türlü kaybedersin. yani amazon üstünden bile satabilirsin bu sistemi. devlet o zaman amazonu kapatacak bütün alışveriş sitelerini kapatacak vs. uğraşırlarsa engelleyemezler. uğraşmak isterler mi onu bilmiyorum ama türkiyede çok büyük potansiyelleri var. ben almam şu anda kullandığım net 1gbit zaten ve 70tl

Hocam Türkiye' de misin ? :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

uydudan ınternet tamam ama yıne baz ıstasyonu gıbı bır yapı olması gerekmez mı arada ? ya da cıhaz satacak .

uydu telefonları gıbı olması ıcınde yıne bır fırmaya baglı alıyorsun 

nıtekım uzaynet gıbı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 40218 Toplam Mesaj: 107
elon musk