folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

uydudan ınternet tamam ama yıne baz ıstasyonu gıbı bır yapı olması gerekmez mı arada ? ya da cıhaz satacak .

uydu telefonları gıbı olması ıcınde yıne bır fırmaya baglı alıyorsun 

nıtekım uzaynet gıbı 

aynen cihaz satacak ama bu cihazı olabildiğince ucuz yapmaya çalışıyolar, bu cihazı ucuz yapamadıkları için uyduları daha aşağı indirip (yere daha yakın yani) uydu sayısını arttırmaya karar verdiler hatta. bi videoda anlatıyodu musk bu olayı ama bulamadım şimdi.

ayrıca, gençler bu elon musk uydu internet bitirince burda "ben uzaya inanmıyorum nasaya inanmıyorum bunlar yalan dünya düz" diye gezen çok akıllı arkadaşlar, eğer alır kullanırsanız sizin kalıbınızı gururunuzu sikeyim :D 

Hahahaha resmen kapak olmuş.. Hadi kullansınlarda göreyim hakketende. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

uydudan ınternet tamam ama yıne baz ıstasyonu gıbı bır yapı olması gerekmez mı arada ? ya da cıhaz satacak .

nıtekım uzaynet gıbı 

aynen cihaz satacak ama bu cihazı olabildiğince ucuz yapmaya çalışıyolar, bu cihazı ucuz yapamadıkları için uyduları daha aşağı indirip (yere daha yakın yani) uydu sayısını arttırmaya karar verdiler hatta. bi videoda anlatıyodu musk bu olayı ama bulamadım şimdi.

ayrıca, gençler bu elon musk uydu internet bitirince burda "ben uzaya inanmıyorum nasaya inanmıyorum bunlar yalan dünya düz" diye gezen çok akıllı arkadaşlar, eğer alır kullanırsanız sizin kalıbınızı gururunuzu sikeyim :D 

@Swordfish düz diyor hala bu doru mu?

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Kernel_Panic bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

nıtekım uzaynet gıbı 

@Swordfish düz diyor hala bu doru mu?

Düz dünyanın  kanıtı  değil mi bu  uydular. karali defter kagidinda ki kareler gibi dünyayi kare kare bolup üzerine  uydular koyuyorlar. dunya yuvarlak ve dönüyor olsa zaten merkez kaç kuvvetınden uyduları uzaya firlatirdi. uzayda değil bu uydular da. yüksekte sadece. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bu hizmetin Türkiye'de olabilmesi için BTK'dan Hizmet Sağlayıcı Belgesi alması gerekecek. Yani ip kayıtları devlet gözetiminde olacak. Komşusuyla, akrabasıyla paylaşacak olanlar göte gelebilir.

Tutar Twitter'da bir siyasiye bir şey yazar direk abonelik sahibini paket yaparlar. 

hocam bu sistemi devlet nasıl yasaklayacak ki? direk bağlanmayacaksak yerde herhangi bir alıcı olmayacaksa direk bağlanacaksak hükümet engelleyemez. sanırım bir amacıda buydu. sıkıntılı olan yerlerede internet vermek gibi. burdan gelecek gelirlerle marsa gitmeyi planlıyor

edit: bu arada başka şeyler için çok sıkıntı çıkartabilirler. mesela bu sistemlerle herhangi bir hükümetin ne yaptığını izleyebilirler. her ülkenin kafasının üstünde 2şer tane bu uydulardan olacak. ülkeler belki bu durumada izin vermeyebilir bizim üstümüzden uçmasın diye ama uzayda olacağı için orayı kapatamıyorlar sanırım

o ülkede hizmet vereceksen o ülkenin kurallarına uyarak o ülkede vergi mukellefi olarak verirsin. öbür turlu vururum uyduyu derim, nasil benim ülkemin üzerinde ucuracaksin. 

^^` dünya tarihi'nde böyle, kasıtlı bir vuruşun örneği var mı? cidden.    Kendi uydu'larımızı Starlink uydularına yönlendirip çarptırıyor muyuz, yada dâhâ alçak yörüngede onun önüne konumlayıp yayını'nı engelleyebilir miyiz?  nokta atışı vurabilir miyiz gerçekten?

bizim Tr sınırlarının yüzey alanını kapsayan yayın yapabilecek kaç tane uyduları var, bizim kaç tane uydumuz var?

RitmFarbRacourci tarafından 14/May/20 10:31 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Blzi Ttnet belasından kurtar Elon reyiz zira bıktık usandık 

işte öyle
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

En düşük irtifada olani 300km yükseklikte olacak. Yağmurlu fırtınalı havada nasıl bağlantı kopmayacak bilmiyorum

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
Toplam Hit: 40223 Toplam Mesaj: 107
elon musk