folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Emekliye Niye Zam Yapılıyor

Emekliye Niye Zam Yapılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam şimdi 1500 tl ile geçiniyorum diyorsun da cumadan cumaya çıkıyorum v.s diyorsun. Emekli olmadan önceki hayatın nasıldı peki senin nasıl geçiniyordun harcamaların nasıldı yada sürekli evde mi vakit geçiriyordun ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Beyler sakinleşin biraz ya. Herkesin hayatı kendine. Herkesin yaşamı bir değil. Emekliye niye zam yapılıyor derken ajan kendisi için olması gerekeni tüm emekliler için genellemiş. Devletin aslında bunu denetlemesi gerek adalet için. Ajanın hesaba göre 1050 TL masrafı var. Ajana 1500 TL vereceğine 1050 TL verip kalan 450 lirayı daha çok ihtiyacı olana pay etmeli. 

Yalnız parmak bastığı bir nokta çok önemli ajanın. Emekliye zam demek=ek vergi . Bu konuda %10000000... haklı. Amma ki bu durum hükümete bak be yine zam yaptı olarak lanse ediliyor :)

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı

Elin emeklisi maasi ile dunyayi gezerken 1500 TL nin yettigini dusunen kisinin mal beyani 

Hayati sadece kendi yasadigin gibi mi zannediyorsun?  

Bak sadece kici kirik bir kitap okumak istesen (telif hakki suresi dolmus klasikler haric) en az 50 TL odersin.

Bir sinemaya gideyim desen 40-50 odersin.

Mutfak alisverisi gibi seyleri soylemiyorum bile

Disariya cikip cay kahve iceyim desen gelen hesabi gorunce herhalde boyle bir para birimi mi var diyeceksin.

Gelmis 1500 TL ile gecinmeyi normal karsiliyorsun.

Senin durumunda olan birisi degil yillarca calismis emekli olmus bir kisiyi dusun evi ve arabasi kendisine ait ev ve arabadan yana bir borcu yok, colugunu cocugunu evlendirmis, torun torba sahibi birinin yerine kendini koy.

Simdi otur masraflari hesapla faturalar vergiler ilac masraflari ve torunlara harclik oyuncak vs gibi seyleri... O 1500 TL yetecek mi bakalim. 

Al eline bir hesap makinesi madem a101den alisveris yapiyorsun gidip bir mutfak alisverisi fiyatlarina bak bakalim.

Evdeki o beyaz esyan hic mi bozulmayacak gidip camasir makinesi alman gerekmeyecek?

Magaradan cik gercek hayata bak

ben kafa olarak 1000 lirayla idare etmem lazım mantığıyla çıktığım zaman; kıçı kırık kitap 50 tl ben kitap okumamki hiç 50 tl cepte, sinema hadi tamam 50 tl, mutfak işini aylık 500 tl, çay kahve hadi bunuda çok gittim çok içtim falan 100 tl, elektrik telefon su atıyorum; 400 tl= 1050 tl ben her ay sadece 50 lira içerdeyim. bu 50'yide bi yerden çıkartırım. 

benim gerçek hayattan ne eksiğim var?

Sokakta yatıyorsun sanırım kira yok veya evin diğer masrafları yok.

anne ve babamla yaşıyom. oda zamanında benim istediğim kızı annem ve baba bir olup bana almadılar. bende ana baba sözü= Allah'ın sözü diye vazgeçmiştim. kira yok ve evin diğer masrafı falan hiç haberim olmadı bilmiyom.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam şimdi 1500 tl ile geçiniyorum diyorsun da cumadan cumaya çıkıyorum v.s diyorsun. Emekli olmadan önceki hayatın nasıldı peki senin nasıl geçiniyordun harcamaların nasıldı yada sürekli evde mi vakit geçiriyordun ? 

yok hocam benim emeklilk muhabbetim trafik kazam=beyin kanaması geçirmemden dolayı. emekli olmadan önce yani kazamdan önce kendi işimi yapıyordum sağlık sektöründe çalışıyordum. durumum fena değildi. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

yok hocam benim emeklilk muhabbetim trafik kazam=beyin kanaması geçirmemden dolayı. emekli olmadan önce yani kazamdan önce kendi işimi yapıyordum sağlık sektöründe çalışıyordum. durumum fena değildi. 

Arkadaşlar da onu dile getirmeye çalışıyor sen ailenin yanında kaldığın için, çalışanlar ne yapsın  kira, evin masrafları , giderler krediler ıvız zıvır v.s v.s

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Senin etrafında ailen , dostların olabilir 

İnan sen in durumunda tek mücadele eden çok insan var 

Şans yokken 1500 süper para 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Arkadaşlar da onu dile getirmeye çalışıyor sen ailenin yanında kaldığın için, çalışanlar ne yapsın  kira, evin masrafları , giderler krediler ıvız zıvır v.s v.s

kira, evin masafları, giderler, kredi olayına asla girmem heralde, ıvır zıvır falan ben ne yapar eder yolumu bulurdum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Kafaniz mi iyi la sizin.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Trollüyor sandım ama ciddi ciddi yazmış :( 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Ajan keyfine bak dostum, herkesin tuttuğu kendine. :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 8191 Toplam Mesaj: 78
emekliye zam