folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Emekliye Niye Zam Yapılıyor

Emekliye Niye Zam Yapılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hak ettiğin emekli maaşını alsaydın her sene bir ülkeye tatile gidip gününü gün ederdin. 

avrupa ülkelerindeki emekliler gibi adam gibi hayat yaşardın.

Şöyle bir kafamda canlandırdım da.. Senin dediğin şekilde bir emekli maaş miktarı olsaydı sanıyorum emekli statüsündeki herkes, istisnasız bir şekilde her önüne gelene "Çıkar telefonunu göster" derdi... :D Zaten günümüzde emekli kesimin pek çoğu böyle davranıyor... Böyle davrandıklarına göre demek ki hak ettikleri kadar maaş alıyorlar ve gayet mutlular. Tek korkuları ise "Yönetim değişirse maaşım elimden gider" diye düşünmeleri...

Edit:
    Büyüklerimizin neredeyse hiç biri, emekli olduktan sonra başka ülkeleri gezmeyi falan hayal etmiyor ki.. Evimde oturayım, ibadetimi yapayım, çocuklar iyi olsun, torunlar gelsin gitsin. Hepsi bu kadar...
    Bu düşünce ve yaşantının değişmesi lazım. Emekliler çok büyük işsiz.. Kendi ninemden biliyorum. Bu kadının kendi evi var, emekli maaşı var, torun torbaya karıştı, hacc ibadetini de yaptı ve hacı olduktan bir süre sonra da yavaş yavaş hafızası gitti (dedem ise yıllar önce rahmetli olmuş).. Ninem, aklı yerindeyken belkide kendi kafasından "Sıra geldi ölmeye" diye düşünüyordu ve belkide bu şekilde düşündüğü için kendini iyice saldı ve işin sonunda bunadı... Eğer işine gelen bir konu varsa, o zaman kafası gayet yerinde oluyor ama yok işine gelmiyorsa, hasta..
    Bu vaziyette olan bir sürü yaşlı var ve bence bunların, hayatta bir amacı kalmadığı için (böyle düşündükleri için) zamanla kendilerini salmaya başlıyorlar ve sonuç hastalık ile bitiyor... 

LhaNeT tarafından 21/Eyl/21 18:41 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Kafaniz mi iyi la sizin.

Bu manyağın sorusunu da anlamadılar mı ne ettıler, duzgun duzgun anlatıyorlar.

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Normal bir emekli için 1,500 TL yetmez ki Bu para ancak kiraya yeter.... Ama ajan1111 dediğine göre ailesi ile yaşadığı için; kira, elektrik, su, internet, çocuk torun vb masraflar, araba masrafları(sigorta kasko vize trafik cezaları vb) yok. Sadece Cep harçlığı olarak 1500 TL düşününce evet yeter.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Normal bir emekli için 1,500 TL yetmez ki Bu para ancak kiraya yeter.... Ama ajan1111 dediğine göre ailesi ile yaşadığı için; kira, elektrik, su, internet, çocuk torun vb masraflar, araba masrafları(sigorta kasko vize trafik cezaları vb) yok. Sadece Cep harçlığı olarak 1500 TL düşününce evet yeter.

Bizim millet boyledir, kendi geciniyorsa herkes geciniyordur.

Zam yapilmasini gec, enflasyonun altinda zam yapiliyor. Yani adamin maasi artmak yerine her sene azaliyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

Allahım çeşit çeşit yaratıyorsun maşallah !

sonra da küfür edince cehennem var diyon.

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Ey iman edenler, hiçbir alış-verişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı gün gelmezden evvel, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin. Kafirler… Onlar zulmedenlerdir. (Bakara 254)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Adamın ruhu fakir  .)

Tayga tarafından 22/Eyl/21 00:51 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ulan 1500 tl şu an da 173 usd. 173 usd ile bir ay ancak hintli falan geçinir... bu adam uzuna oy verecek anamızı zikecek, mürid ziyareti yapıp arada boğalım. :D:D:D

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bir insan bu kadar dalyarak nasil olabiliyor ciddi ciddi oturup bunu dusunuyorum.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hadi küçük bir hesap yapalım

tek kişisin hiçbir arkadaşın yok diye hesaplıyorum

kira giderin yok bunu düştük 

90 tl boktan internet faturası

50 tl telefon faturası 

500 tl elektrik doğalgaz su faturası

markete gittin canın bir şeyler çekti öyle aldın her gün dışarı çıktığını varsayalım günlük 20 tlden (600 tl eder) 2 çikolata 2 bisküvü 1.5 lt kola bile alamıyorsun

bir kız arkadaşın var kafeye gidiyorsun hesap kafadan 50 tl geliyor her gün gitmiyorsun varsayalım haftada 2 kez olsa 400 tl de buraya gitti 

araban var (taksit falan saymıyorum sadece mazot) ayda 10 kez bile kullansan kafadan 350 tl benzin bakımı yıkaması derken de 350 ona gidiyor

daha ne sinemaya gittin ne avmde bir yemek yedin ne üstüne başına bir şey aldın 

paran bitti?

No way out
Toplam Hit: 8192 Toplam Mesaj: 78
emekliye zam