Emine Bulut Ve Niceleri..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    x00m bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    x00m bunu yazdı

Yeniden diyorum nafaka çoğu olayın sebebi

Çocuğum olsaydı nafakayı göğsümü gere gere öderdim ama 8 aylık bir evlilik için nafaka ödemeye zorlayan sistemin mına korlar

Eşim bendende nafaka istedi eğer nafaka verirsem gelir üzerine bir şarjör boşaltır gider yatarım yaşım genç dedim . Maalesef bir hataydı yanlış bir evlilik yaptım ama alnımda enayi yazmıyor ben ona para ödeyecem o da elalemin adamları ile gezecek yok öyle bir dünya.

Verecekse de nafakayı devlet versin bu sorun çözülmez ise daha çok böyle insanlar ölür ne kadar acı olsada

Ha bir de nafaka ne yahu, yeni doğmuş bir bebek varsa ortada, o bebek için masraflar diye istenilirse anlaşılırda, ya da kendi çocuğun için ona harcanılması için ödeme yaparsında, bu nafaka saçmalığı nedir yahu, orasına bende ayar oluyorum, kadın bir bireydir, erkek gibi bir insandır, gitsin çalışsın, kendisine iş bulsun hayatını kazansın, erkeğe muhtaç bir varlık değildir kadın..

Hocam git resmi nikah yap ertesi gün boşan düğün olmadan süresiz nafaka bağlanıyor her sene de zamlanıyor ödemeyşnce de direkt hapis =) borç yüzünden hapis bir tek nafaka da gördük

Kadın isterse imam nikahı ile yaşar, isterse sigortasız çalışır bir yandan nafaka alır :) 

Boşanmak resmen avukatlara gelir kapısı o yüzden nafaka yasası bir türlü geçmiyor 

6284 yasası kadının beyanı esastır diyip nafaka maddi ve manevi tazminat, üstüne ev kredisi araba ne varsa kadına veriyor sorgusuz sualsiz he bide takılar komple :) 

Haklısın bu hukuk sistemi adama cinnet geçirttirir.. Belki de kadın cinayetlerindeki en büyük etken, yakasını bir türlü kurtaramayan erkeğin son cinneti olabilir.. Mevcut şartlarda erkeğin kendisine yeni bir yuva kurmak ve yeni bir yaşam kurmak gibi bir şansıda kalmıyor, hukukun ayırdığı sadece evlilik akiti, çiftleri birbirine bela ediyor tamam gidin diyor.. Sonrası ölen mezara, öldüren ömür boyu hapse..

Boşuna acun 1 kadın için aylık binlerce lira ödemiyor. Adam bir kadın için onca para ödedi. O parayla harem kurardı Rus kadınlarıyla saçma sapan olaylar :) evlilik erkek için en riskli şey :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fly_on_the_shit
    fly_on_the_shit's avatar
    Erkek

@italyan, racist sexist ve homophobic biri olama rağmen senin kafaya ulaşamadım.

Kedi köpek kesilirken suç hayvanın mi?

4 yaşında kız kaçırılıp tecavüz edilip öldürülünce suç o bebenin mi? 

Trafikte yol vermedi diye adam bicaklanirken arabanın üstünde tepinilirken suç o şoförün mu?

Herhalde sen başka bir Türkiye de yasiyorsun bizim bildigimiz açık timarhanede değil.

Bu işin tek bir çözümü var eugenics. Bu tür suçları işleyen öfkesinii kontrol edemeyen hayvandan hallice yaratıkları suçunun ağırlığına göre kisirlastiracak ya da öldüreceksin.

Bir kaç nesil sonra bunlar yok olacak. Dikkat et burada suçlulardan nefret ya da cezalandırma gibi bir amaç yok tamamen bilimsel ve genetik olarak evcilleştirme.

Benzer şey köpeklerde yapıldı, gri kurttan evcillestirilirken köpekler insanlara saldiran, ise ise yaramayan, korumayan sadık olmayan vs kurtlar öldürüldü, diğerleri yasatildi. Bugün köpekler hiç insan olmayan doğal ortamda bile buyuse insana saldırmaz genetik olarak evcildir.

Buna yapay seçilim denir. Insanlarda da aynısını uygulayıp bu Ortadoğu'daki sempazeleri evcilleştirmek gerek.

Copyright (c) 2012
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

bunun tek çözümü eğitim , başka bir olay yok . oda ülkede olmadığına ve olamayacağına göre ... kuzey avrupa da kaç cinayet oluyor abi ?

kaç tane dandik ülke varsa onlarda . çoğu güney amerikada bu ülkelerin ama aralarında uruguay yok mesela :)

isteyen burdan http://worldpopulationreview.com/countries/most-peaceful-countries/ global peace index e bakabilir (bu konuyla alakalı )

türkiye sondan 10.sırada .

bu ülke eskiden fena değildi ama artık içine ettiler .

my4 tarafından 26/Ağu/19 06:18 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    fly_on_the_shit bunu yazdı

@italyan, racist sexist ve homophobic biri olama rağmen senin kafaya ulaşamadım.

Kendini racist,sexist ve homophobic diye tanımladığın içindir.

Olaylara kök neden analizi yapıp sorgula

Örneğin ingiliz ırkçısı mısın her kavramı ingilizce yazıyorsun ? Asimile olup kendini saçma sapan kavramlarla ifade etmeye çalışan bir bireysin. Sana neyi anlatayım ? 
    Akademik araştırma yapmayı biliyorsan ; https://www.tahribat.com/forum/kadinlarin-pic-adam-tercihleri-242467 
    Bilmiyorsan ; https://www.kitapyurdu.com/kitap/tez-nasil-yazilir/446922.html
    Sonrada insan doğası,evrim ve demokrasinin kötü sonuçları üstüne birkaç belgesel izle. 

Benim haklı olduğumun kanıtlarını kadınlar kendi ağızlarıyla söylüyorlar. Teoriyi kuramıyorlarsa banane... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    fly_on_the_shit bunu yazdı

Kedi köpek kesilirken suç hayvanın mi?

4 yaşında kız kaçırılıp tecavüz edilip öldürülünce suç o bebenin mi? 

Trafikte yol vermedi diye adam bicaklanirken arabanın üstünde tepinilirken suç o şoförün mu?
    -0-

Buna yapay seçilim denir.

Bir toplumu şekillendiren şey kadındır. Koskoca padişahları ellerinde oyuncak eden kadınlardır. Truva savaşı bir kadın için çıkmıştır. 
    Tarih erkeklerin kadınlar için yaptığı çılgınca şeylerle dolu. 

Yukarıda saydıkların bir sürecin sonucu. En temeli ailesinde gördüğü eğitim deriz. Peki o Aile nasıl oluşuyor ? O aileyi hangi değer algılarına göre oluşturuyorlar ? 

"Adam zengin kızımıza iyi bakar." Zengin ama nasıl zengin olmuş? Ahlaklı olsun fakir olsun diyen var mı ? 

Şerefli Fakir olmak mı , Şerefsiz zengin olmak mı kadınlarla yatma ihtimalini arttırır ? Eee böyle bir toplumdan nasıl bireylerin türemesini bekliyorsun. Yapay Seçilim demişsin. Bu anlattığımda Doğal Seçilim. Milleti zindanlara at , erkeğin ve kadının içgüdüsünü değiştirebilecek misin ? Sen daha problemin kaynağını tespit edememişsin kalkıp politika üretiyorsun.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yavuzselimpusat
    yavuzselimpusat's avatar
    Erkek

Bu olay maalesef münferit değil ve benzer olaylar olmaya devam edecek.Çok geniş analiz yapılabilir ancak öz olarak toplum yapısı bozuldu, Türk aile yapısı çöküyor. Nereyi tutsak elimizde kalıyor.Eğitime bakıyorsun öyle, sağlığa bakıyorsun öyle, adalet sistemine bakıyorsun öyle. Yıl 2019 olmuş sen daha ülkende altyapıyı çözememişsin.Bizim ülkede işler akıl-mantık-bilim esas alınarak yürümez.Kime kâr ettirilecek, kim kazanacak anlayışıyla yürür. Son 20 yılda internet ve sosyal medyaya hızlı geçişi toplum gerektiği gibi sindiremedi.Eskiden baba-dede terbiyesiyle idare eden toplum yapısı iletişimin hızlı gelişimi karşısında çöktü.Sokaklar hiçbir ahlakî ve vicdanî doğrusu olmayan güruhlarla doldu.Böylece çok ilkel bir toplum haline geldik.Okumayan, düşünmeyen, sorgulamayan insanlardan oluşan büyük bir kalabalık.Bunun üstüne bir de hukuk sitemindeki durumu da ekle tamam işte. İnsanlar bu zavallı kadını katleden cani adamı hapishanedekilerin öldürerek adalet sağlamasını umuyor. İşte durum bu.

yavuzselimpusat tarafından 26/Ağu/19 11:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşamak her şeye rağmen.
Toplam Hit: 6337 Toplam Mesaj: 67
kadına şiddet