folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Eminevim Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

Eminevim Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Kafam karıştı çok :) Eğer ev 4 - 5 yıl sonra çıkacaksa hiç gerek yok. Ama aynı sene içinde çıkacaksa düşünülebilir aslında. 

Hocam sana seçenek sunuyorlar şu kadar aylık diye..Ama dediğim gibi şansa belki ilk belki son olursun..Ucu açık demek istiyorum.Senin ev kiran ne kadar ortalama hocam ?

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

daha önce kısa bir araştırma yapmıştım
    bildiğim kadarı ile sistemin herhangi bir falso durumu yok, kredi çeksem yine aynı olurdu v.s tarzı absürt yorumlar dışında hiç bir mağdura rastlamadım
    sistem kredi çekmekten daha mantıklı ama önemli olan taksitleri ödeyebilmekte (sanırım krediye göre aylık taksitleri biraz yüksek)
    en önemli artısı ise ödeyemeyecek durumda olduğun zaman bildiriyorsun, başta verilen teminat sayesinde sistem işlemeye devam ediyor

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

kura ile 2-3 ayda ev alan arkadaşım da var, birkaç yıl bekleyen de..

şunu taahhüt ediyorlardı, ödemelerin 10 yıl sürecekse, yarısında yani 5 yılda herkes evini almış oluyor..

bu süreç zarfında kurrada ilk çıkan ve kendi evine geçenlerin, eminevime olan aylık ödemeleri bir tık arttıyor, ama toplam anlaşılan bedel değişmiyor. (artık kendi evine geçip kira ödemiyorlar)

hala kirada oturan ve henüz kurada adı çıkmayan şahısların ise ödemeleri sürekli azalıyor (kurada adı çıkıp aylık ödemeleri artanlardan onlara destek geliyor diyelim)

faiz sistemlerine göre mantıklı. madur olanı görmedim..

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Bu konuyu dikkatle takip ediyorum.

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

Ben girdim 20 taksiti ödedim geçenlerde. Dün de çekiliş vardı aralık 2016 da çıktı bana. 

Peşinat verdiniz mi hocam? Alacağınız ev ne kadar? Birde aylık ödemeleriniz ne kadar?

Hocam ben 120.000 tl ye 80 aylık gruba girdim. hiç peşinat vermedim. aylık 1.500 tl ödüyorum.

çekilişte çıkmasaydı 44. ayda teslim alacaktım. 3. çekilişte çıktı bana. yani 26. ayda çıkmış oldu.

tabi şu anda 120.000 tl ye ev bulmak biraz zor. üzerine biraz daha katıp öyle ev alacağız inş.

Naber la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Benimde akrabam hem ev hem araba aldı eminevimden. Hiç de sıkıntı yaşamadı. Evinde oturuyor  cillop gibi arabasına da biniyor.

Bende bundan 4 sene önce filan sisteme girdim kurada da çıktım ama işte düzenli ödeyemediğim için hala evi alamadık. Bundan 4 sene önce eminevim e girerken banka kredisi ile kıyaslamıştım. Kendi evime geçeceğim zamana kadar ödediğim kiralar dahil bankadan 40-45k daha uyguna geliyordu. Bir de bankaya ödemeyezmez iflahını sökerler ama eminevim eğer ödeyemezsen sadece ödeyemediğin ay kadar teslim tarihini erteliyor o kadar. Ve en önemlisi faiz yok. Kendi evine geçene kadar taksilerin düzenli olarak düşüyor, evine geçtikten sonra biraz yüseliyor(kira yardımı). Sistem bence şu kapitalist banka sistemlerine göre mantıklı siz ne dersiniz bilmem. 

Zamanında gireken epey de araştırmıştım hiç şikayeti olanı görmedim. İstanbuldan girecek arkadaşlar olursa referans olalım :)

Not late for nothing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Hocalar bu eminevim kimin? Tarikat vs daha önemlisi paralel meselesinde neredeler ? 

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Shed510 bunu yazdı

Hocalar bu eminevim kimin? Tarikat vs daha önemlisi paralel meselesinde neredeler ? 

Faizsiz kredi adı altında yeşil sermayeyi sıvazlıyorlar hocam, cemaat değil akp ile de görünürde bir bağları yok jet fadıl tadındalar anlayacağın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek

Bir atasözü derki el s.  gerdege girilmez.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Sahibi eski saadetçi diye biliyorum. Yıllardır bunu yaparlar, mağdur olan yok, güzel program bence. Bankalardan iyidir. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
Toplam Hit: 4328 Toplam Mesaj: 37
eminevim