folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Eminevim Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

Eminevim Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

geçen forumda tartışıldı yine öyle hatırlıyorum. genel olarak güvenilir duruyor hocam bende sıcak bakıyorum hatta bunun araba üzerine olan sistemi var ama tek korkum her an kaçacaklar gibi duruyor. 

çok ev sahibi olan insanlar gördüm,hatta bankada taksit ödeyene de denk geldim.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Bugün arayıp bilgi alicam. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

faizsiz sistem,

faizsiz banka

hastayim bu kelimelere (:

faizsiz ev vereceklerse 100 tl ye evi satsinlar ben onlara 100 tl odeyeyim ona faizsiz sistem denir.

100 tl ye evi al sonra gelir ucreti, sistem ucreti vs diye ucret al 100 tl lik ev gelsin sana 150 tl ye

sonra faizsiz ev satiyorlar (:

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Nerde bu evler? Toki gibi mi? Hangi şehirde

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Vaybe milletteki cesarete bak . 200.000 tl ev alacak . Tam olarak ne olduğu belli olmayan bir sisteme güveniyorlar . 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

evi kendiniz bulup ev sahibiyle anlaşıyosunuz. parayı ev sahibine veriyorlar.

arabamı da bu sistem ile aldım 2012 de. çevremde bir çok kişi var ev ve araba alan. 

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

La olum yok öyle faizsiz işlem. Bizzat duyduğum şeyler. Faiz var.

Şunu söyleyeyim.

Gidince detaylı bir sorun.

100.000 tllik eve girsem, önden 10.000 tl versem, kaç ayda toplam ne kadar ödeme yaparım gibisinden sorular sorun. Toplam ödeyeceğiniz rakamı mutlak öğrenin. (Filanca çekilişte felan çıksa gibisinden)

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

faizsiz sistem,

faizsiz banka

faizsiz ev vereceklerse 100 tl ye evi satsinlar ben onlara 100 tl odeyeyim ona faizsiz sistem denir.

100 tl ye evi al sonra gelir ucreti, sistem ucreti vs diye ucret al 100 tl lik ev gelsin sana 150 tl ye

İşin büyüsüde orda ya zaten :)) Ben emlak işinde oldugum için sistemlerindeki çakallıkları çok iyi gördüm..Rabbena hep bana diyorlar :D

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Nerde bu evler? Toki gibi mi? Hangi şehirde

Öyle bir ev yok hocam.Bu sisteme giriyorsun çekiliş çıkınca o girdiğim rakama mesela 100.000 tl ye istediğin daireyi alabiliyorsun.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

faizsiz sistem,

faizsiz banka

Bende öyle düşünüyordum. Fiyatlar diğer bankalar ile aynı. Sonuç aynı. Nasıl oluyor diye bayağı kafamı kurcaladı. Sonra alışverişte de sıkıntı var gibi geldi bana. 10TL'ye al, 12TL'ye sat. 2TL'si faiz. Faiz mekanizması mı bozuk? Faizi ben mi anlamıyorum? derken ayet ile karşılaştım: 

Bakara Suresi 275. Ayet(Diyanet işleri meali):

Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da Allah’a kalmıştır. (Allah, onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır.

Senin söylediğin olayda da bankaların işlemleri nelerdir bilmiyorum. Olayı karıştırıyorlardır belki. Ama pekala faizsiz sistemde faizsiz bankada olur.

Sadece bi imza..
Toplam Hit: 4339 Toplam Mesaj: 37
eminevim