folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Emlak İşi Yapanlar ?

Emlak İşi Yapanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar normalde ben turizim sektöründe çalısıyorum fakat eniştem aracılığıyla tanıştığım bir abi yaklaşık 12 13 yıldır emlak işiyle uğraşıyor.Kendisi sıfırdan girmiş bu işe ve su anda altında son model bir bmw bolca nakit ve bi o kadar da evi var.Kazancı cok güzel sende gel yanımda başla dedi.Prim olayı evi bulunca % 3 satış %3 dedi sattığı evler ortalam 200 300 bin tl kadar.Bu bahsettiğim kişi Mersinin önde gelen emlakcılarından yanında 14 personel çalıştırıyor.Emlakcı olan varsa bu iş nedir nasıldır kazancı güzelmidir ? bana bahsettiğine göre 2 yıla kadar altına son model bir passat çekebilirsin diyor inandırıcı geldi de çünkü kazanc oranı çok yüksek.Emlakcı olanlar varsa Help Me plss :)

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

en çok küfür ettiğim meslek dalları sıralamasında taksicilerin hemen ardınden geliyolar.

hem oturduğu yerden sıfır sermaye dünya para kazanıyor,

hem de düz orospu çocuğu oluyorlar. 1 değil 2 değil kaç tanesine denk geldiysem bu şekilde.

çok çınlar kulakların bence seni memur yapalım :p

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Asker, polis, öğretmen, savcı, avukat, emekli, şoför, doktor, hemşire, Esnaf.. :) Bana kulağı çınlamayan bir meslek dalı söyle..  Sahtekarsan eyvallah söverim hiç affetmem ama adam namusuyla dürüstçe çalışıyor güzel para kazanıyor gene küfür yiyor.. " A.k oglu ne para kazanıyor ibne " herkes kullanmıştır bunu :))

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

bende emlak sektöründeyim (websitesi yönetimi ve analizi) ile uğraşıyorum ben turizm sektöründe isen daha yardımcı olmam biraz daha bizde turizm sektöründeyiz adam biraz seni yemiş. altında 13-14 adamın çalışmasına bakma komisyon hesabı çalıştıkları için adama koymaz (ha sistem bizim burdaki gibiyse o zaman onu göz önünde bulundurabilirsin (Maaş+SSK+Yemek+Yol+Prim)) olay tamamen senin insan ilişkilerinle alakalı eğer turizm sektörüne giriceksen konuşaçağın dile çok fazla hakim olman gerek kafandaki tam soruları sor ona göre cevap vereyim

edit: emlakçılara sövenler bence yalnış yapıyorsunuz her işin kendine göre çilesi zahmeti emeği var ki bende emlakçıda eve başlamadan önce çok severdim işin içine girince anladım

Gzx tarafından 25/Oca/13 13:08 tarihinde düzenlenmiştir

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

EHuehu aynen bende ev ararken sövüyordum ama işin bu denli kazançlı olduğunu bilmiyordum işin açığı.O adam kiralama işine hiç girmiyor direk satış üzerine malum kiralama olayında bir kira bedeli komisyon alıyorsun kira 500 tl olsa onu da yarısını çalıştığın yere versen 250 tl kadar ama sağlam bir ev satsan ortalama 3.000 tl kazansan süper olur.Yani ortalama sağlam 1 tane ev satmış olsan bile aylığın 3.000 tl ye geliyor ki şu anda ben iyi kazanıyorum diyen bir çok memur işçi çalısan o kadar alamıyor.Tecrübene göre daha da yüksek kazanç sağlayabilirsin.Artık söverken bu kardeşinizi es geçin emiii :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Gzx bunu yazdı

bende emlak sektöründeyim (websitesi yönetimi ve analizi) ile uğraşıyorum ben turizm sektöründe isen daha yardımcı olmam biraz daha bizde turizm sektöründeyiz adam biraz seni yemiş. altında 13-14 adamın çalışmasına bakma komisyon hesabı çalıştıkları için adama koymaz (ha sistem bizim burdaki gibiyse o zaman onu göz önünde bulundurabilirsin (Maaş+SSK+Yemek+Yol+Prim)) olay tamamen senin insan ilişkilerinle alakalı eğer turizm sektörüne giriceksen konuşaçağın dile çok fazla hakim olman gerek kafandaki tam soruları sor ona göre cevap vereyim

edit: emlakçılara sövenler bence yalnış yapıyorsunuz her işin kendine göre çilesi zahmeti emeği var ki bende emlakçıda eve başlamadan önce çok severdim işin içine girince anladım

yok hocam ben 2006 dan beri turizim sekltöründeyim insan ilişkilerim çok iyi diyebilirim.Bu bahsettiğim yer Mersinde bende mersinliyim zaten hani turistlik bir şehir değil.Maaş vermediğini söylüyor ve ilk 5-6 ay belki hiç para kazanamayacağımı söyledi açık açık çünkü hukukumuz olan bir insan şartları önüme koydu aklında bulunsun dedi.Benimde kafamı kurcaladı ve bu işin bir ömür boyu yapabileceğimi söyledi.Emlak işi gerçekden zor bir iş olduğuna inanıyorum çünkü o kişide evi kendisi satabilir internet,cama ilan asarak eş dost aracılığıyla vs vs onlardan sıyrılarak o adamı ikna etmek gerekiyor oda zurnanın zırt dediği yer olsa gerek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Gzx bunu yazdı

yok hocam ben 2006 dan beri turizim sekltöründeyim insan ilişkilerim çok iyi diyebilirim.Bu bahsettiğim yer Mersinde bende mersinliyim zaten hani turistlik bir şehir değil.Maaş vermediğini söylüyor ve ilk 5-6 ay belki hiç para kazanamayacağımı söyledi açık açık çünkü hukukumuz olan bir insan şartları önüme koydu aklında bulunsun dedi.Benimde kafamı kurcaladı ve bu işin bir ömür boyu yapabileceğimi söyledi.Emlak işi gerçekden zor bir iş olduğuna inanıyorum çünkü o kişide evi kendisi satabilir internet,cama ilan asarak eş dost aracılığıyla vs vs onlardan sıyrılarak o adamı ikna etmek gerekiyor oda zurnanın zırt dediği yer olsa gerek

Çok fazla problemi var bu işin emin olabilirsin ben genelde dua ediyorum allahtan bilgisayar başındayım diye :) ev satış oranı yüksek ise sende kendine güveniyorsan en ama en önemli etken sabırlı isen yapabilirsin hocam dedigi güzel ekmek yersin :) ama genç yaşta saçını başını dökersin onuda ekliyim :)

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Turizm sektöründe olan arkadaşlar tam olarak ne iş yapıyorsunuz ?

Emlakçılık özellikle son birkaç yıldır patladı gitti. Halkımızda para var ki alıyor satıyor kiralıyor. Bu da emlakçıların çoğalmasına, kurnaz olanın işi bilenin kazanmasına sebep oldu. 

Sana tavsiyem başla, işi bi gör, seversen işi öğrenmeye bak. O işte en az 1 sene çalış gözlemle sonra işin piçliğini de öğrenirsin. uyanık ol. Yeterli pörtföy oluşunca ve kendini hazır hissettiğinde küçük bir emlak ofisi açarsın. O işte eleman olarak kazanamazsın. Hatta hemen hemen her işte öyledir. Kendi yerini açarsın, işlerin artınca eleman alırsın falan filan. Birazda kısmet meselesi...

İstanbulda remax var. Onların emlak işini bi araştır. Adamlar nasıl iş yapıyor, nasıl büyümüşler falan bi gör derim ;)

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Gzx bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Gzx bunu yazdı

Çok fazla problemi var bu işin emin olabilirsin ben genelde dua ediyorum allahtan bilgisayar başındayım diye :) ev satış oranı yüksek ise sende kendine güveniyorsan en ama en önemli etken sabırlı isen yapabilirsin hocam dedigi güzel ekmek yersin :) ama genç yaşta saçını başını dökersin onuda ekliyim :)

Hocam bende bilgisayar mezunuyum bilgisayar masabaşı işlerden sıkldım turizim e atıldım turizim karınca misalı yazın çalış biriktir kışa ye olayı.24 yaşıma geldim artık sezonluk değil daha ciddi işler düşünüyorum o yüzden emlak sektörü cazip geldi.Sabır konusu turizim de çalıştığım için tüm sezonu sabır çeke çeke bitirioz zaten :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Turizm sektöründe olan arkadaşlar tam olarak ne iş yapıyorsunuz ?

Emlakçılık özellikle son birkaç yıldır patladı gitti. Halkımızda para var ki alıyor satıyor kiralıyor. Bu da emlakçıların çoğalmasına, kurnaz olanın işi bilenin kazanmasına sebep oldu. 

Sana tavsiyem başla, işi bi gör, seversen işi öğrenmeye bak. O işte en az 1 sene çalış gözlemle sonra işin piçliğini de öğrenirsin. uyanık ol. Yeterli pörtföy oluşunca ve kendini hazır hissettiğinde küçük bir emlak ofisi açarsın. O işte eleman olarak kazanamazsın. Hatta hemen hemen her işte öyledir. Kendi yerini açarsın, işlerin artınca eleman alırsın falan filan. Birazda kısmet meselesi...

İstanbulda remax var. Onların emlak işini bi araştır. Adamlar nasıl iş yapıyor, nasıl büyümüşler falan bi gör derim ;)

Hocam ben turizim sektörnde masörlük yapıyorum ama bu sene fotograf işini yapacam.Bir tane mekanın fotograf işini alıp satış yapmayı düşünüyorum olmazsa masörlüğe devam sen demi turizimcisin hocam ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ooo o iş güzel iş

evin kirası  kaçpara 800

800 komisyon alıo eve kiracı bulunca :D daha ne olsun

arsa buluyo komisyon ev buluyo komisyon

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 3628 Toplam Mesaj: 25