folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Emlak İşi Yapanlar ?

Emlak İşi Yapanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Turizm sektöründe olan arkadaşlar tam olarak ne iş yapıyorsunuz ?

Emlakçılık özellikle son birkaç yıldır patladı gitti. Halkımızda para var ki alıyor satıyor kiralıyor. Bu da emlakçıların çoğalmasına, kurnaz olanın işi bilenin kazanmasına sebep oldu. 

Sana tavsiyem başla, işi bi gör, seversen işi öğrenmeye bak. O işte en az 1 sene çalış gözlemle sonra işin piçliğini de öğrenirsin. uyanık ol. Yeterli pörtföy oluşunca ve kendini hazır hissettiğinde küçük bir emlak ofisi açarsın. O işte eleman olarak kazanamazsın. Hatta hemen hemen her işte öyledir. Kendi yerini açarsın, işlerin artınca eleman alırsın falan filan. Birazda kısmet meselesi...

İstanbulda remax var. Onların emlak işini bi araştır. Adamlar nasıl iş yapıyor, nasıl büyümüşler falan bi gör derim ;)

Hocam ben turizim sektörnde masörlük yapıyorum ama bu sene fotograf işini yapacam.Bir tane mekanın fotograf işini alıp satış yapmayı düşünüyorum olmazsa masörlüğe devam sen demi turizimcisin hocam ?

Hem tur operatörüyüm hemde otel de resepsiyon ve sorumlu kişiyim. 11 yıldır turizm sektöründe içine giripte öğrenmediğim bir iş kaladı diyebilirim.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

hocam hala daha düşünüyor olup buraya konu açman bile yanlış bekleme git git başla bir an önce :D:D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

bende emlak işine girmek istiyorum bunun için önce site kurcam :)

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ooo o iş güzel iş

evin kirası  kaçpara 800

800 komisyon alıo eve kiracı bulunca :D daha ne olsun

arsa buluyo komisyon ev buluyo komisyon

yemin ediyorum dışardan harbiden o kadar basit görünüyor demi :D yan gelip yatıo müşteri gelio bi elinde pro bi elinde viski para kazanıyorlar demi :D.

Dışarıdan her iş basit görünür hocam :)

Gzx tarafından 25/Oca/13 14:12 tarihinde düzenlenmiştir

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek
    Gzx bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

ooo o iş güzel iş

evin kirası  kaçpara 800

800 komisyon alıo eve kiracı bulunca :D daha ne olsun

arsa buluyo komisyon ev buluyo komisyon

yemin ediyorum dışardan harbiden o kadar basit görünüyor demi :D yan gelip yatıo müşteri gelio bi elinde pro bi elinde viski para kazanıyorlar demi :D.

Dışarıdan her iş basit görünür hocam :)

haha valla sesli güldüm emlakcı arkadaşım var  adama 1 arsa veya ev satmak için bütün gün arabayla arazileri evleri gezdiriyor ve bunun sonunda adam almıyacam veya vazgeçtim diyebiliyor sonuç = emlakcıya kaçan benzin ve minimum masraflar :) bütün gününün ölmesi de cabası  herşey sanıldığı gibi değildir.

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Emlakçılık özellikle son birkaç yıldır patladı gitti. Halkımızda para var ki alıyor satıyor kiralıyor. Bu da emlakçıların çoğalmasına, kurnaz olanın işi bilenin kazanmasına sebep oldu. 

Sana tavsiyem başla, işi bi gör, seversen işi öğrenmeye bak. O işte en az 1 sene çalış gözlemle sonra işin piçliğini de öğrenirsin. uyanık ol. Yeterli pörtföy oluşunca ve kendini hazır hissettiğinde küçük bir emlak ofisi açarsın. O işte eleman olarak kazanamazsın. Hatta hemen hemen her işte öyledir. Kendi yerini açarsın, işlerin artınca eleman alırsın falan filan. Birazda kısmet meselesi...

İstanbulda remax var. Onların emlak işini bi araştır. Adamlar nasıl iş yapıyor, nasıl büyümüşler falan bi gör derim ;)

Hocam ben turizim sektörnde masörlük yapıyorum ama bu sene fotograf işini yapacam.Bir tane mekanın fotograf işini alıp satış yapmayı düşünüyorum olmazsa masörlüğe devam sen demi turizimcisin hocam ?

Hem tur operatörüyüm hemde otel de resepsiyon ve sorumlu kişiyim. 11 yıldır turizm sektöründe içine giripte öğrenmediğim bir iş kaladı diyebilirim.

Zaten hocam turizim de çalışıp tek turizim den anlayan adam görmedim :D mutlaka başka sektörü deniyor sonra turizim e geçiyor bir daha da kolay kolay vazgeçemiyor.Sen antalya bölgesindemisin hocam ?

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

kiracıdan aldığı komisyonlarla emlakçı mal mülk sahibi olmuyor.olamazda. Uyanık emlakçının sermayesi var. Sıkışan olursa evi tarlayı vs ölü fiyatına aliyor.veya sattırmıyor, mülk sahibine 30 aşağı veren var istiyosan satiyim ağzı yapıp kendi adamına aldirip 10 aşağısına başka birine satiyor.emlakçı=Fırsatçıdır (Bunu gerektirir). 1kere denk getirip yakalayabilirsen devamı gelir, kendinde daha fazla güç ve istek hissedersin önünde açılır en sonunda enişten gibi olur çıkarsın sende. %3 komisyonla  çalış.Ama  %3 le çalışmak kafanda yer etmesin sakın. Bu enişteyin ameleliğini yapmaktır.Pastanın Büyük dilimi yine o yer. sende %3le ay sonunda bokunu yersin:)

Yanlış anlama,kısaca piçlik yapman gerekiyor.Ki olanlarda bu şekilde oluyor. :)))

cracker tarafından 25/Oca/13 15:33 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

en çok küfür ettiğim meslek dalları sıralamasında taksicilerin hemen ardınden geliyolar.

hem oturduğu yerden sıfır sermaye dünya para kazanıyor,

hem de düz orospu çocuğu oluyorlar. 1 değil 2 değil kaç tanesine denk geldiysem bu şekilde.

çok çınlar kulakların bence seni memur yapalım :p

yaklaşık 15 senedir emlak sektöründeyiz.

sıfır sermaye mi ? oturduğumuz yerden mi para kazanıyoruz ? 

hayatında kazandığın emek harcadığın bir kazancın oldumu senin ? 

düz orospu çocuğu emlakçılar olsunda sen yamuğumusun ? 

biraz edep ya! konuyu açan arkadaş sende bu arkadaşa uyup başka birşeyler yaparsan çok kulağın çınlar. 

seveceğin bir işi yap.

emlakçılık tefarruatlı iştir. kanunları kuralları bilmen gerek. tapu ile içli dışlı olman gerek en önemlisi insan ilişkilerin düzgün olmalı. bakkalda ekmek satmıyorsun insanları ikna etmelisin. hayırlısı olsun.

emlakçılara orospu çocuğu diyenlerde bi kendine baksın önce! sinir stress yaptım bak şimdi!

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    cracker bunu yazdı

kiracıdan aldığı komisyonlarla emlakçı mal mülk sahibi olmuyor.olamazda. Uyanık emlakçının sermayesi var. Sıkışan olursa evi tarlayı vs ölü fiyatına aliyor.veya sattırmıyor, mülk sahibine 30 aşağı veren var istiyosan satiyim ağzı yapıp kendi adamına aldirip 10 aşağısına başka birine satiyor.emlakçı=Fırsatçıdır (Bunu gerektirir). 1kere denk getirip yakalayabilirsen devamı gelir, kendinde daha fazla güç ve istek hissedersin önünde açılır en sonunda enişten gibi olur çıkarsın sende. %3 komisyonla  çalış.Ama  %3 le çalışmak kafanda yer etmesin sakın. Bu enişteyin ameleliğini yapmaktır.Pastanın Büyük dilimi yine o yer. sende %3le ay sonunda bokunu yersin:)

Yanlış anlama,kısaca piçlik yapman gerekiyor.Ki olanlarda bu şekilde oluyor. :)))

evet hocam doğru ilk etapta malesef ona para kazandıracam ki hangi iş öyle değil :) malesef eleman olaran herkes patrona para kazandırıyor.Elemanın amacı o zaten :) o yzden belli bir dönem çalışmak ve kendi işimi kurmak isterim ama bu 5 sene olur ama daha uzun yada kısa olur kısmet tabi.Ama nette de araştırdığım kadarıyla kazanç açısından gerçekden de güzel bir iş

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Zaten hocam turizim de çalışıp tek turizim den anlayan adam görmedim :D mutlaka başka sektörü deniyor sonra turizim e geçiyor bir daha da kolay kolay vazgeçemiyor.Sen antalya bölgesindemisin hocam ?

Hocam ben sadece turizm sektöründe çalıştım. Başka sektöre geçmedim, denemedim. Ancak çevresi geniş bir insanım. Bilmediğim görmediğim sektör çok azdır. Sıfırdan başlayıp şuan 10-15 milyonluk bir şirket olmayı başarmış gıda sektöründe faaliyette olan kişilerden tutta bilişim, güvenlik, elektirk, oto, pazarlama gibi birçok alanda bilgim vardır. Çevre geniş, içine geçip görüyoruz. Haa sende gider bakarsın ne yapıyo bunlar diye ama sen gidipte onların finans kısmını muhasebede resmi ve resmi olmayan gelir giderlerini bilemezsin. ;)

Antalya değil hocam istanbuldayım ben. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 3627 Toplam Mesaj: 25