folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Emlak Konut'tan Yeni Kampanya (20 Yıl Vadeli Konut Kredisi)

Emlak Konut'tan Yeni Kampanya (20 Yıl Vadeli Konut Kredisi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Kampanyanın konut ve bankacılık sektörünün el ele vererek vatandaşın uygun koşullarda ev sahibi olmasını amaçladığını anlatan Kurum, "Yüzde 5 peşinat olmak üzere 240 ayda yüzde 0,79 vade farkı, 120 ayda yüzde 0,45 vade farkı uygulayacağız. 60 ayda ise faizsiz ev sahibi olma fırsatı sunuyoruz. 20 yıl vade ile Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan kampanya 31 Mart 2017'ye kadar sürecek." ifadelerini kullandı.

Kurum, kalan yüzde 15'lik peşinatın iş sonuna kadar ödenebileceğini, bunun alıcı ile satıcı arasında belirlenebileceğini kaydetti.

Kampanyaya 9 bankanın dahil olduğu bilgisini veren Kurum, bunların Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası olduğunu bildirdi.

Kampanyaya dahil olan projeler

Emlak Konut GYO tarafından yarın başlayacak ve 31 Mart'ta sona erecek "Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" kampanyasının geçerli olacağı projeler şu şekilde:

"Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Evleri, Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3. Etap, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Karat Ofis Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453, Park Mavera 2, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent."

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/emlak-konutun-tarihi-kampanyasi-yarin-basliyor-296643.html

Ev almayı düşünenler varsa araştrmasını öneririm.Emlak piyasası hareketlenecek gibi görünüyor

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

en kısıtlı imkanları dilimleyip halka sunmaya çalışmışlar ama ortaya imkansıza yakın bir iş çıkmış gibi duruyor
    ilk defa böyle bişey olduğu içinmidir yoksa halk üzerinde test edilmeye çalışılan bişeylermi var bunu pek anlayamadım ve daha fazla düşünmeden hemen uzaklaşıyorum

inş ilerde daha kapsamlı ve daha olur şekilde karşımıza çıkarlar
    koskca devlet hala bir eminevim olamadı bu gibi bir projeyi haklına sunamadı :( !!

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

merak ettim aralardan bi tane seçtim. Batışehir denk geldi. Birde fiyatlarına bakayım dedim.

http://www.milliyetemlak.com/dergi/batisehir-yeni-fiyat-listesi-aciklandi/

işte min 310bin tl. yahu şunun şurasında bir ev ya. tamam istanbul evleri lüks olabilir ama benim aklım almıyor bu kadar pahalı oluşunu. 3 yıl önce 70bin tl ye aldığım evde yaşıyorum ki hala kredisini ödüyoruz. bugün ev alayım desem aynı evler 120bin tl ve mümkün değil almak.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

brüt 89m2 291.000 bunun neti kaç m2 ? içine bacaklarımız hariç başka uzuvlarımızı sokabilecek miyiz? 3 kişinin  yaşaması için minimum net 110m2 olmalı bir ev.

üstelik esenler! varoşun göbeği, batışehir oooo beybi diyip göbek deliğini öpmek istesen şivan perver ile ibo karışımı trans bir suriyeli çıkacak karşına... bakmayın isim oyunlarına, ataşehirden değil batışehirden; arap taşak kokulu esenlerden bahsediyoruz; kampanya diye gömüzleyecekler bir evimiz de bizim olsun kafasındaki kiradan bunalmış garibanlara.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bizim mahallede 350.000 750.000 arası daireler . Rezidans lar 600.000 3.500.000 arası . 

Şimdi ben gidip 2+1 e 400.000 versem bunu 240 ay kredi ile alsam . Aylık herşey dahil kaç para öderim .100.000 peşin versem  .

300.000 garanti bank Asın ın istediğine baksam 

• Taksit Tutarı:3.661,04 TL
    • Vade:240 Ay
    • Faiz Oranı:% 1,14
    • Tahsis Ücreti:1.500,00 TL
    • Ekspertiz Ücreti:750,00 TL
    • Taşınmaz Rehin Ücreti:160,00 TL
    • Toplam Masraf:2.410,00 TL
    • Toplam Geri Ödeme Tutarı:878.655,09 TL
    • Yıllık Maliyet Oranı :% 14,7261

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Bizim mahallede 350.000 750.000 arası daireler . Rezidans lar 600.000 3.500.000 arası . 

Şimdi ben gidip 2+1 e 400.000 versem bunu 240 ay kredi ile alsam . Aylık herşey dahil kaç para öderim .100.000 peşin versem  .

300.000 garanti bank Asın ın istediğine baksam 

• Taksit Tutarı:3.661,04 TL
    • Vade:240 Ay
    • Faiz Oranı:% 1,14
    • Tahsis Ücreti:1.500,00 TL
    • Ekspertiz Ücreti:750,00 TL
    • Taşınmaz Rehin Ücreti:160,00 TL
    • Toplam Masraf:2.410,00 TL
    • Toplam Geri Ödeme Tutarı:878.655,09 TL
    • Yıllık Maliyet Oranı :% 14,7261

300.000 in geri ödemesi 878.655TL? Anasının gözü.

Bortubocek sever
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

ee normaldir nisan ayı yaklaşıyor malumunuz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Emlak işi bir gün bir yerde patlasın diye bekliyorum.

Bu nasil bir iş, bir apartmn dairesine ne kadar luks olirsa olsun milyon liralari kimler odeyebiliyor?

Benim omrum boyunca cebimden gecmeyecek bir parayi bir daire icin(villa veya köşk flan degil daire) kim nasil hangi işi yaparak kazanabiliyor??? Ve bu adamlar iş adami degil elbette apartmanda otursun, bunlardan kaç tane var bu ulkede? Nasil kazaniliyor bu para?

Ben omrum boyunca 1 daire icin mi çalisacagim? Ve bunun borcunu odeyemeyip cocuklarima mi devredecegim?

Milyonluk daireyi kiraya versen yerine gore 1500-2000 lira. Bu da evin kendi parasini neredwyse bir omur cikarmayacak bir gelir.

Nedir bu isin mantigi?

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Bloom bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

300.000 in geri ödemesi 878.655TL? Anasının gözü.

Kredi Miktarı : 300.000,00 TL Kredi Tipi : KIŞA ÖZEL KONUT KREDİSİ
    Vade : 120 Faiz Oranı : %1,06
    Taksit Periyodu : 1 KKDF : %0,00
    Ödemesiz Dönem : 0 BSMV : %0,00
    Toplam Ödenecek Tutar : 531.588,83 TL Taksit Tutarı : 4.429,92 TL
    Kredi Tahsis Ücreti : 0,00 TL Ekspertiz Ücreti : 800,00 TL
    Yıllık Maliyet Oranı* : %13,5640  

buda başka bankanın . :S 

tamam vade uzun ama . parada büyük.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

Sen ben alamıyoruz ama alanlar alıyor.

Zengin olanlar zenginliğini katlıyor. Ama normal çalışan işçi memur aynı.

Allah sonumuzu hayir etsin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

şimdi gördümde . vadedilen faiz oranı 0,45 iken uygulanan 1,09 ? bu nasıl oluyor . 

Toplam Hit: 4132 Toplam Mesaj: 41
emlak konut gelsin paracıklar :d