folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder EN ESKİ BİLGİSAYARINIZIN ÖZELLİĞİ NEDİR?

EN ESKİ BİLGİSAYARINIZIN ÖZELLİĞİ NEDİR?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    yıl 1998 en iyi bilgisayar olan PII 450 mhz 16 mb ekran kartı 14" monütör 64 mb sd ram 10 gb hdd hala duruyor o bilgisayarım geçen seneye kadar onu kullanıyordum..

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

1. Atari marka teyp kasetleri ile çalışan bi aletim vardı... Hesapmakinasını ve painti vardı 60 dakikalık kasetler ile yüklüoduk...

2. Commodore 64 oldu. Oda kasetliydi sonradan disket sürücü almıştık harici 5.1/4 lük disketleri ile oynuoduk pacmanim vardı :)

3. Amiga 500 vardı 3½luk disketlerle kullanıyordum xcopy ile disket kopyalıyıp millete dağıtıyordum :)

(Atari'yi söküp parçaladım. Klavyesi ile daktiloculuk oynadım bi süre o zamanki aklımı sikim!!!)
    (Commodore 64'ü bi tanıdığa verdik...)
    (Amiga 500 lerim 2 adet birisi kırmızı ışıklı seriden diğeride yeşil ışıklı seriden hala depoda duruyorlar 100 den fazla oyunu 2 joystick'i 1 adet Amiga Monitoru ile)

Sonra uzun süre bekleyip Celeron 333 mhz ye transfer oldum. Overclock edip 413 de çalıştırıyordum yanlış hatırlamıyorsam. Sonra bilgisayarcılığa başlayınca gelip giden makinanın haddi hesabı kalmadı :) 2 kurulu makina 1 laptop ve depodada 1 internet cafeye yetecek kadar bilgisayar var :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

atari, komodor 4, amiga, monokrom ekran 8086 amistad pc.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

atari

comodor 64

amiga

amistad 8086 monokrom pc.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

sene 1991 senesi... pentıum100  1024mb   4xcd-rom    ekran kartını hatırlamıyorum 2günde bi yanardı... 16mbram... Tek oynadıgım oyun marıo ve java diye bi tavsan oyunuydu.... Fıfa97yi 2kez çalıstırabilmişti

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sheriff
    sheriff's avatar
    Erkek

commodore 64 sonrası 8088 pc windows filan yok kendi yazılımı vardı markası headstart tı. kasa klavyeye monteliydi. bileniniz vardır mutlaka HD değil DD disket sürücüsü vardı. 720 k lık 1.44 değil yani çok iyi hatırlıyorum pc yi aldığımda bir DD disket vermişleridi içinde 21 tane oyun vardı. deli gibi oynamıştım monochrome monitörle ne grafik vardı. ha şunu da söylüyeyim hdd si yoktu pcnin hdd 20 MB almak istedik de paramız yetmedi. sonra takarız zaten bir işe yaramıyor şimdilik alsanda dolduramazsın demişti bilgisayarcı. diketten basicle program yazardık. ne günlerdi beee...

Alayına İsyan İnadına Göztepe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kriptontr
    kriptontr's avatar
    Erkek
    IBM PS/1
    40mb hdd
    524kb ram
    shapersheet die bişe vardı exel yerine

siyahbeyaz ekran
    benden yaşlı bilgisayar
    babamındı
    tabiki bozuldu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek

işlemci  DX  40  

HD      40 Mb

Ram    4 Mb 

Ekran Kartı  ya 512 kb veya 1 Mb tam hatırlamıyorum

İşletim sistemi Win 3 . 1

Monitör 11 inc  siyah beyazdı

CD   rom   yok

Hala saklıyorum çalışıyormu çalışmıyormu bılmıyorum ama ilk göz ağrım... 

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delichoban
    delichoban's avatar
    Erkek
    pentium 1 133 megahertz 4mb ekran kartı  32 mb edo ram  14 inç ekran
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _speedboy_
    _speedboy_'s avatar
    Erkek
    bendede bir 286 vardı 90 yılların başlarında KRN idi markası sadece floppy var sadece msdos vardı üstünde 2mbram zaten anakartın üstünde 4 ram yeri vardı hepsi 1 ramlikti ilginç bir aletti hala kömürlükte saklıyorum onu hala çalışıyor 1 sefer arıza açdığını görmemiştim canavar gibi bir makinaydı ya fan çalışmaya başladımı sanki adris eksozlu bir araba çalışıyo sanardınız yanında 
Toplam Hit: 8844 Toplam Mesaj: 32