En İyi Üniversite Bölümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Tahribat ailesi merhabalar sınava hazırlananlar var tanıdıklarım var , onlara fikir vermek yardımcı olmak amaçlı yardım istiyorum. 

Sayısal bölümleri hariç 

Eşit ağırlık ( ygs-3/ygs-4/ygs-5/ygs-6/tm-1/tm-2/tm-3/ts-1/ts-2 ) ile gidilebilecek en iyi üniversite bölümü hangisidir? 

Başı hukuk çekebilir dogrudur lakin bazı tanıdıklarım maddi acıdan cok sıkıntılar cekti ve mutlu hayat istiyorlar , hem maddi hem manevi olarak bu puan türlerinden en iyi bölüm hangisidir? ilk aylar hariç ilerleyen dönemlerde aylık 5-6k veren devlet/özel ve gelirini çok daha fazla artırabilecegi

Özel ve Devlet sektörleri olabilir 

Örnek ; Uluslar arası ilişkiler ( yıldız teknik üniversitesi ) 

Hukuk  ( marmara üniversitesi )  

Gercektne yardımlarınıza ihtiyacım var 

kendilerini gelistirmeye cok meraklılar seminlerler dil öğrenme gibi , yardımcı olursanız cok makbule gecer

Saygı ve sevgilerim ile 

EDİT : Sevecegi meslegi diyen arkadaslarımız illa ki olacaktır ama bir hedefleri ya da yapmaktan hoslandıkları birsey yok diye , düsünürek yorum yapabilirsek iyi olur :) 

Bir meslek maaşı için seçilirse zaten yapılmaz biliyoruz lakin hayatın acı yönlerini gelince yaparız diye cevap verince kaldım :) 

o yüzden konuyu bu tarafa çekmeden yorum yaparsak cok sevinirim

Roark tarafından 06/Tem/15 01:28 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

bende FTR düşünüyorum 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

bende FTR düşünüyorum 

İnsallah kazanır ve gidersin hocam tercih basladı :) haber bekliyorum senden insallah olur.

Ama , sayısal ders görmediler :) sayısal sıfır , yani fizik kimya biyoloji görmediler :) mat-1 mat-2 ve geo gördüler :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Kesinlikle Fizyoterapi mükemmel para var . Sayısal

PDR - 3 bin tl maaş alır devlette aşağı yukarı. Özel sektörde Rehabilitasyon merkezlerinde ucu açık. EA 

Özel eğitim öğretmenliği - dil konuşma terapistleri seans başına 100 lira gibi bir para alıyorlar . kesinlikle tavsiye ederim. Özel eğitimdende özel sektörde iyi para var.

tıp falan diyecem de demeye gerek yok heral.  başka bilmiyorum iilgilenmedim. bunlar bizzat gördüklerim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

bende FTR düşünüyorum 

İnsallah kazanır ve gidersin hocam tercih basladı :) haber bekliyorum senden insallah olur.

Ama , sayısal ders görmediler :) sayısal sıfır , yani fizik kimya biyoloji görmediler :) mat-1 mat-2 ve geo gördüler :)

bide livane hocamın dediği dil ve konuşma terapist liğini düşünüyorum ama orasıda belirsiz , hani su şekilde yasası yok sertifika alanda pdr okuyanda felan hepsi birşeyler yapabiliyor. kpss puanlarıda 85 felan , ftr daha uygun gözüküyor

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Arkadaslar tarimsal biyoteknoloji hakkinda bilgisi olan var mi? Kardesim yazmayi dusunuyor, yazsin mi?

Edit: imla

csfrt tarafından 06/Tem/15 03:05 tarihinde düzenlenmiştir

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

muhendislik , hukuk , doktorluk gibi diplomanin yetkisiyle is yapamayacagin hic bir bolume sakin yazilma sasiripta tercih bile ettme. bir boka yaramiyor. Hakkin yeniyor it muamelesi gorursun. 

Not uluslar arasi iliskiler mezunuyum. Amerikada yasiyorum . Cok iyi rusca biliyordum. long time ago

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

muhendislik , hukuk , doktorluk gibi diplomanin yetkisiyle is yapamayacagin hic bir bolume sakin yazilma sasiripta tercih bile ettme. bir boka yaramiyor. Hakkin yeniyor it muamelesi gorursun. 

Not uluslar arasi iliskiler mezunuyum. Amerikada yasiyorum . Cok iyi rusca biliyordum. long time ago

Yani lys'de yine 3 bölüm vars diyorsun hocam , hukuk , mühendislik , tıp :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

adam eşit ağırlık sözel demiş bütün sayısal bölümleri önermişsiniz :D

edit: ea için hukuk,psikoloji,pdr ts için reklamcılık, sinema tv en güzel bölümler bence

slanger tarafından 06/Tem/15 14:53 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

yaz mekatronik bölümü gitsin.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

ortalama 400 puanlık yerler diyebiliriz. iş imkanı ile puanlar arasında paralelelik var. ortalama bi üniversitede 400 puan ve üzerine girilecek her bölüm iyidir hacı.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 1593 Toplam Mesaj: 20
üniversite