folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Engelliliğe Bir Bakış

Engelliliğe Bir Bakış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

kitabı okumak istiyorum ve bir arkadaşıma hediye etmek istiyorum

hocam, hangi ildesin bilmiyorum ama, kitapevlerinden bulabilirsin... internet üzerinden de satışı gerçekleştiriliyor...

Sevgimle... www.moguzmucurluoglu.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    necroshine bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

15. soru cevaplanmasi en zor soru

yaşamak herşeye rağmen iyidir hoca.

her türlü görüş, güzeldir...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

ulan bir saat okuyup tek tek doldurduk. hata verdi. calismayan zikkimi ne diye koyarsiniz.

arkadaşım,

çalışmayan zıkkım, emin ol bilinçli konulmuyor...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    ephimerid bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

Dostum ne kadar kompleksin varsa dökünmüşsün.

hocam,

bu yorumun banaysa, önyargılı olduğunu düşünürüm...

sana dostum çok keskin yargılar kullanmışsın, sakatlığı sonradan edinmeye karşı bir empati hiç bir zaman kuramadım fakat çok engelli stili yazmışsın. Engelliler.biz üye profili gibi olmuş. Tabi ki engelin getirdiği melankoliye karşı durabilmek meziyet istiyor fakat ne bileyim, ben katlanamıyorum öyle muhabbetlere. Sevgililer gününde hiç randevum olmadı kitabı mesela. Şuda var otobiyografini ve ziyaretçi defterini okudum insanlar pozitif düşüncenden bahsetmiş, melankolik bir kitap kapağı ve pozitif düşünce adına eleştiriler kafamı karıştırmadı değil. Aslında istanbulda olduğun vakit seninle oturup muhabbet etmek lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı
    ephimerid bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

hocam,

sana dostum çok keskin yargılar kullanmışsın, sakatlığı sonradan edinmeye karşı bir empati hiç bir zaman kuramadım fakat çok engelli stili yazmışsın. Engelliler.biz üye profili gibi olmuş. Tabi ki engelin getirdiği melankoliye karşı durabilmek meziyet istiyor fakat ne bileyim, ben katlanamıyorum öyle muhabbetlere. Sevgililer gününde hiç randevum olmadı kitabı mesela. Şuda var otobiyografini ve ziyaretçi defterini okudum insanlar pozitif düşüncenden bahsetmiş, melankolik bir kitap kapağı ve pozitif düşünce adına eleştiriler kafamı karıştırmadı değil. Aslında istanbulda olduğun vakit seninle oturup muhabbet etmek lazım.

bu bir anket... yargılar muallakta olmamalı elbette... işte tam üzerine bastın... empati kuramayanları saniyelikte olsa düşündürmekti... senin ifadelerinle anlaşılıyor ki, başarılmış bu... katlanamamakta, kaçıştan doğar... ama senin görüşlerin, kişisel elbette... aynı, bir kitabı beyenenle beyenmeyenin kaçınılmaz olarak olması gerektiği gibi... tanışmak beni de memnun eder. ankara'ya yolun düşerse, kapım daima açık...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Sorularınız oldukça iticiydi toplumun engelliler hakkında bakışını araştırmak gibi bir niyetiniz yokmuş da bak bu toplum böyle dışlıyor diyebilmek için oluşturulmuş bir anket sanki. Yalnızca sizin verdiğiniz seçenekler var. Halbuki o soruların hepsini paragraflarla anlatabilirdim. Kendi düşüncelerim kendi fikrim açıklamaya ihtiyaç duyarım. Ama siz tutmuşsunuz sizce hangisi zor sorusuna bile radio eklemişsiniz. Yazık.

Ayrıca hata verdi

Column count doesn't match value count at row 1 - insert into cevaplar3926k2a values('','3','1','2','2','3','3','2','4','2','2','2','3','1','2','2','5','3','6','3','1','4','2','3','5','2')

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    ephimerid bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    ephimerid bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

hocam,

bu bir anket... yargılar muallakta olmamalı elbette... işte tam üzerine bastın... empati kuramayanları saniyelikte olsa düşündürmekti... senin ifadelerinle anlaşılıyor ki, başarılmış bu... katlanamamakta, kaçıştan doğar... ama senin görüşlerin, kişisel elbette... aynı, bir kitabı beyenenle beyenmeyenin kaçınılmaz olarak olması gerektiği gibi... tanışmak beni de memnun eder. ankara'ya yolun düşerse, kapım daima açık...

ben hayatım boyunca düşündüğüm için işin kolay dostum fakat o dışarıda sana bakıp "oğlan bak adama da haline şükret(senin bir şıkkındı mesela)" diyene böyle bir empati nasıl kurduracaksın. Ya da sen istemeden günlük tatmini adına sana yardım etmeye çalışana, gerek yokken. Kaçmak zihnen bir ihtiyaç, bunun kabul edilebilir bir tarafı yok, dediğin gibi insanlar sevişirken senin hiç randevun olmamış, bu kabul edilemez, bundan kaçılır. Gerek ortapedik, gerek zihinsel olarak olgun bir ülkede yaşasaydın kabullenebilirdin fakat dışarıda o kadar beyinsiz varken kaçmak gerekir. İnsanlar bir kere sana özürlü diyor defolu mal der gibi, kısıtlı yani engelli demiyor. Takdir edilen bir engelli olmak bence çok boktan, insanların kafanı okşayıp "aferim oğlum" demesi gibi.

@By_TeT itici. Sen hiç bir engelli sınav salonu çıkışı gördün mü? İşte o realitedir, çokta iticidir.

kvasir tarafından 04/Ağu/12 14:35 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı
    ephimerid bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    ephimerid bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

hocam,

ben hayatım boyunca düşündüğüm için işin kolay dostum fakat o dışarıda sana bakıp "oğlan bak adama da haline şükret(senin bir şıkkındı mesela)" diyene böyle bir empati nasıl kurduracaksın. Ya da sen istemeden günlük tatmini adına sana yardım etmeye çalışana, gerek yokken. Kaçmak zihnen bir ihtiyaç, bunun kabul edilebilir bir tarafı yok, dediğin gibi insanlar sevişirken senin hiç randevun olmamış, bu kabul edilemez, bundan kaçılır. Gerek ortapedik, gerek zihinsel olarak olgun bir ülkede yaşasaydın kabullenebilirdin fakat dışarıda o kadar beyinsiz varken kaçmak gerekir. İnsanlar bir kere sana özürlü diyor defolu mal der gibi, kısıtlı yani engelli demiyor. Takdir edilen bir engelli olmak bence çok boktan, insanların kafanı okşayıp "aferim oğlum" demesi gibi.

@By_TeT itici. Sen hiç bir engelli sınav salonu çıkışı gördün mü? İşte o realitedir, çokta iticidir.

VBDream dostum, tüm söylemlerine saygım sonsuz emin ol... görüşler tecrübelerden oluşur ve herkesin tecrübesi farklılık gösterir...

@By_TeT hocam, sözünüz bana mıdır?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Doldurdum fakat şu hatayı verdi

Column count doesn't match value count at row 1 - insert into cevaplar3926k2a values('','3','2','3','2','3','2','2','2','1','4','1','3','2','2','3','1','3','1','3','1','4','2','2','3','2')

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

soruların bazılarında benim cevap verebileceğim şıklar olmadığı için tamamlamadım forumu.

Kahramann tarafından 05/Ağu/12 01:55 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5760 Toplam Mesaj: 65