folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Erben Zaman Takip Uygulaması Hakkında Excel Vb. Raporlamalara İhtiyacım Var.

Erben Zaman Takip Uygulaması Hakkında Excel Vb. Raporlamalara İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merhaba, bir kamu kurumunda çalışıyorum. Burada Gecotime Erben Zaman Takip uygulaması kullanıyorlar. Ben de yeni başladım. Kurum müdürü personelin ortalama bir ay boyunca mesaide ne kadar az kaldığını bilmek duruma göre yıllık izninden kesmek istiyor. Döner sermayeli kurum olduğundan sanırım müdür bey aşırı dikkat ediyor. Ben de yeni başladım. 

Program eski baya anladığım kadarıyla. Kart ve parmak okumaları kendine çekip zaman takibi yapıyor. Günlük kimler gelmemiş, gelenler ise hangi saatte girmiş hangi saatte çıkmış 2 farklı rapor alıyoruz. 150 kişiden fazla personel var. Listede tek tek 08.00 dan sonra işe geleni 17.00 dan önce işten çıkanları elle işaretliyoruz. Sonra bunları aylık listede yerlerine yazıyoruz. Bir ayda ne kadar mesaiden yemiş aylık toplamını yapıyoruz falan hep elle. Malum çok zaman alıyor. Erben İstanbul ile görüştüm. Yerel servisinizle görüşün ama istedikleriniz mümkün ücret dahilinde dedi. Yerel servisle henüz görüşemedim. 

http://www.erben.com.tr/UrunProfil.aspx?idd=92 program bu. Ben de yeniyim bilmeden fazla kurcalamak istedim bozarım diye. Listeyi excel çıktısı veriyor ama karakter hataları var. Saatler tek kutuda. Ayırıp sonra koşullu biçimlendirme ile saatleri vurgulayabiliyorum. Onun da tek faydası elle çizmemek oluyor ama yine de diğer listeye elle saatler girilcek ki aylık oluşsun falan filan. Excel çıktıları ile pek olacak iş değil. Biraz prof iş istiyor anladığım kadarıyla ki ben anlamam excelden o kadar. 

Görüştüğüm yetkili istedikleriniz olur hatta raporları mail atan uygulama da yaparız falan dedi ama ucu maddiyata dayanınca kurum müdürü yanaşmayacaktır.

Neyse kısa kesiyorum. Uygulama hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız var mıdır? Herkeşe benden çay. İyi günler.

Liquid tarafından 25/May/21 16:10 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Merhaba, bir kamu kurumunda çalışıyorum. Burada Gecotime Erben Zaman Takip uygulaması kullanıyorlar. Ben de yeni başladım. Kurum müdürü personelin ortalama bir ay boyunca mesaide ne kadar az kaldığını bilmek duruma göre yıllık izninden kesmek istiyor. Döner sermayeli kurum olduğundan sanırım müdür bey aşırı dikkat ediyor. Ben de yeni başladım. 

Program eski baya anladığım kadarıyla. Kart ve parmak okumaları kendine çekip zaman takibi yapıyor. Günlük kimler gelmemiş, gelenler ise hangi saatte girmiş hangi saatte çıkmış 2 farklı rapor alıyoruz. 150 kişiden fazla personel var. Listede tek tek 08.00 dan sonra işe geleni 17.00 dan önce işten çıkanları elle işaretliyoruz. Sonra bunları aylık listede yerlerine yazıyoruz. Bir ayda ne kadar mesaiden yemiş aylık toplamını yapıyoruz falan hep elle. Malum çok zaman alıyor. Erben İstanbul ile görüştüm. Yerel servisinizle görüşün ama istedikleriniz mümkün ücret dahilinde dedi. Yerel servisle henüz görüşemedim. 

http://www.erben.com.tr/UrunProfil.aspx?idd=92 program bu. Ben de yeniyim bilmeden fazla kurcalamak istedim bozarım diye. Listeyi excel çıktısı veriyor ama karakter hataları var. Saatler tek kutuda. Ayırıp sonra koşullu biçimlendirme ile saatleri vurgulayabiliyorum. Onun da tek faydası elle çizmemek oluyor ama yine de diğer listeye elle saatler girilcek ki aylık oluşsun falan filan. Excel çıktıları ile pek olacak iş değil. Biraz prof iş istiyor anladığım kadarıyla ki ben anlamam excelden o kadar. 

Görüştüğüm yetkili istedikleriniz olur hatta raporları mail atan uygulama da yaparız falan dedi ama ucu maddiyata dayanınca kurum müdürü yanaşmayacaktır.

Neyse kısa kesiyorum. Uygulama hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız var mıdır? Herkeşe benden çay. İyi günler.

hocam senin çalışma süren 8 saatse sen o işi 8 saatte yap gitsin, hem para vermesinler yazılıma hemde istesinler açıkçası iş hayatında artık bir geliştirme varsa sunuyorum üst yönetime kabul ederlerse ediyorlar yoksa o işlemi manuel süreçte aynı hızla kça saatte yapıyorsam öyle yapıyorum (( tabi ben otomatiğe alıyorum 3 saat lay lay lom)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Vurgulamayı yapabiliosan , formul ile kırpma vs ile veriyi alıp yine formul ile yorumlata bilirsin örnek excel paylaş bence yapan çıkar

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Yaz bir makro, attıktan sonra exceli biçimlendirsin. Sana da vakit kalsın.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

@KaptaN bana kalırsa kim ne zaman gelirse gelsin ama işler tıkırında yürüsün, olay kamu olunca böyle serbestlik olmuyor fakat dakika takip etmekle de biz boşuna insan kaynağı ve zaman harcıyoruz. Memurun çoğunu bilirsin zaten hocam bıraksan işe gelmez :)

@NoktaliVirgul @Mx0TBT

Hocalarım excel çıktısı çok dandik karakterler değişik, türkçe karakterlerde sıkıntı oluyor, saatler tek kutu içinde ayırmak gerekiyor, sonra bir satır alta düşüyor onu ayarlamak gerekiyor falan uğraştıyor bir de tek ben değilim başka elemanlar da var onların yapması da zor. Uygulamayı kullanmayı bilen varsa çok daha işime gelecek. Ayrı bir kodlama yapıp bir modül oluşturmuyorlarsa zamanla kurcalayarak belki çözerim ama kod işi varsa onu bilemem.

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

sanirim pek bilen yok. ilk ve son up

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

uygulama verileri veritabanında mı tutuyor?

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

sanirim oyle ama emin degilim nasil anlariz onu :)

bir tane haberlesme uygulamasi var kart okuyuculardan bilgileri cekiyor oyle bize rapor veriyor. 

ekleme: raporu veren basliktaki uygulama, haberlesme uygulamasi sadece kart giris cikis bilgilerini cekiyor. zaman takip uygulamasinda personel listesi vardiyalar falan girili. gunluk giris cikis ve gelmeyen listesini zaman takipten aliyorum haberlesme sadece kart uyuculardan bilgi cekiyor. onunla bilgileri cekmeden ztn rapor alinmiyor.

Liquid tarafından 27/May/21 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

bir tane haberlesme uygulamasi var kart okuyuculardan bilgileri cekiyor oyle bize rapor veriyor. 

ekleme: raporu veren basliktaki uygulama, haberlesme uygulamasi sadece kart giris cikis bilgilerini cekiyor. zaman takip uygulamasinda personel listesi vardiyalar falan girili. gunluk giris cikis ve gelmeyen listesini zaman takipten aliyorum haberlesme sadece kart uyuculardan bilgi cekiyor. onunla bilgileri cekmeden ztn rapor alinmiyor.

access veritani acmayi dene bakalım

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

denedik yetkiniz yok diyor, okuma cihazlarından günlük verileri çeken program yan tarafta çektiği bilgileri gösteriyor. Kart numarası,giriş tarihi, personel numarası gibi. Acep dedik bu verileri başka yere çeksek günlük olarak txt e falan alsak oradan bir uygulama yaptırabilir miyiz diye. Adamlar sadece teknik servis olarak gelmek için 1500tl+kdv istemişler geçen sorun çıkmış. Web tabanlı uygulama yaptırsak daire parası isterler aq.

Liquid tarafından 31/May/21 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

denedik yetkiniz yok diyor, okuma cihazlarından günlük verileri çeken program yan tarafta çektiği bilgileri gösteriyor. Kart numarası,giriş tarihi, personel numarası gibi. Acep dedik bu verileri başka yere çeksek günlük olarak txt e falan alsak oradan bir uygulama yaptırabilir miyiz diye. Adamlar sadece teknik servis olarak gelmek için 1500tl+kdv istemişler geçen sorun çıkmış. Web tabanlı uygulama yaptırsak daire parası isterler aq.

muhtemelen şifrelidir kanka access dosyası. uygulamanin kurulu oldugu dizini bana zip leyip atarsan (db ye gerek yok zaten 1.5 gb amk :D) şifreyi bulmaya çalışayım.

db hariç ne varsa ziple gonder kanka.

abdullahazad tarafından 31/May/21 23:17 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 1804 Toplam Mesaj: 18
gecotime zaman takip