folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Esnafına Sahip Çık Türkiye! [Reklam]

Esnafına Sahip Çık Türkiye! [Reklam]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Herkese merhaba pek değerli mürid ve mürideler,

Ben sessiz ama bir o kadar da yazılımcı bir müridiniz :)

Pandemi başlangıcından beri çalıştığım şirkette geliştirmiş olduğumuz bir uygulama mevcut, adı Tanbula (evet istanbul dan yola çıkıldı isim için :)). Bu uygulama ile çevrenizde bulunan yerel esnaflardan (bakkal, manav, kasap, eczane, restoran, kafe vs. vs.) sipariş verebilecek ve bu zor zamanlarda onlara destek olabileceksiniz. İçimizde bir yakını bu sektörlerden birinde çalışan mutlaka vardır diye düşünüyorum ve ne yaşadıklarını biliyordur. Şu an BanaBi, Getir, istegelsin gibi büyüklerin elinde olan bu mekanizmayı isteyen her esnaf için sunmak istiyoruz. Bu bağlamda İstanbul için Altunizade, Alibeyköy, Eminönü gibi bazı lokasyonlarda çalışmalara başladık ve sipariş alıp-gönderme süreçlerini işleme aldık. Gelen talepler ölçütünde yeni rotalar mevcut ve saydıklarım dışındaki ilçelerde de anlaşmalı esnaflar var. Ve esnaflardan şu an için herhangi bir komisyon almıyoruz.

Ek olarak sadece esnaflar ve müşteriler için değil, aynı zamanda kurye olarak görev almak isteyen arkadaşlara da yardımcı olmak için esnaf uygulamasına bir modül geliştirdik. Bu sayede bağlı olduğunuz esnaf (şimdilik 1 adet) size teslim etmeniz üzerine bir sipariş atayacak ve sizler verilen bilgilere göre adrese teslimi gerçekleştirebileceksiniz. Yakın zamanda online ödeme özelliğini devreye alıp esnaf-kurye-müşteri üçgenini daha da kolaylaştıracağız.

Aşağıya bana ait referanslı linki ve referanssız uygulama linkleri bırakıyorum. Destek olmak isteyenleri veya fikir sunmak isteyenleri aşağıda yorumlara veya isterse DM e davet ediyorum.

Sağlıcakla. 

Referanslı Link

Tanbula - Android   -   Tanbula - iOS

Tanbula:Esnaf - Android   -   Tanbula:Esnaf - iOS

Not-1: Referanslı link üzerinden kayıt olursanız şirket içinde yapılan yarışmada beni bir adım öne taşımış olursunuz, daha fazla destek için sipariş de verebilirsiniz :)

Not-2: Esnaf olarak katılmak isteyen olursa başvurusu sonrası gelen WhatsApp iletişim numarasına benden (adım Emre) geldiğinizi iletirseniz, onay süreci daha hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Se...a...se...deneme..deneme..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Yeni girişiminiz için tebrikler başarılar dilerim. Uygulama fikriniz biraz Türkiyeden çıkan glovo ve batan kapgel'e benziyor. Umarım onlara benzemez. Anlaşmalı esnaflarınız ile kullanan sayısı arttırılabilir. Ben üye olmayı düşünmedim çünkü kendi açımdan baktığımda oturduğum yer itibariyle sanırım sadece eczane alışverişini eve getiremiyorum esnaflara yardım açısından bakmak isterdim ama onlara da hükümetin yardım etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu arada oturduğum mahalledeki 2 küçük bakkal, 2 manav ve eczaneler haricinde trendyol market, trendyol yemek, hızlı market vs. teslim uygulamalarını kullanmayan sanırım yok.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3HLIK3
    T3HLIK3's avatar
    Erkek

Helal olsun benim projemi çalmışsın  :( helal olsun yemiyeni yerler ;)

T3HLIK3 tarafından 30/Oca/21 18:13 tarihinde düzenlenmiştir

mis kokan para
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı

Yeni girişiminiz için tebrikler başarılar dilerim. Uygulama fikriniz biraz Türkiyeden çıkan glovo ve batan kapgel'e benziyor. Umarım onlara benzemez. Anlaşmalı esnaflarınız ile kullanan sayısı arttırılabilir. Ben üye olmayı düşünmedim çünkü kendi açımdan baktığımda oturduğum yer itibariyle sanırım sadece eczane alışverişini eve getiremiyorum esnaflara yardım açısından bakmak isterdim ama onlara da hükümetin yardım etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu arada oturduğum mahalledeki 2 küçük bakkal, 2 manav ve eczaneler haricinde trendyol market, trendyol yemek, hızlı market vs. teslim uygulamalarını kullanmayan sanırım yok.

Umarım onlardan olmayız :)

Evet o tip uygulamalar kullanıcı açısından büyük kolaylık sunuyor ve çinli kafasında her şey tek app te olsun mantığı bizi zorluyor aslında. Biz farklı uçları birleştirmek ve biraz kültürel yaklaşmak istiyoruz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek
    T3HLIK3 bunu yazdı

Helal olsun benim projemi çalmışsın  :( helal olsun yemiyeni yerler ;)

Sen de gel aramıza :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klamp
    klamp's avatar
    Erkek

daha önce bende genel olarak düşünmüştüm bu tarz bişey ama maddi imkansızlıklardan yapamamıştım. Hayırlı olsun hocam umarım çok büyür :)

Tamamen doğal kendi hasatımız olan Zeytin ve Zeytinyağı satılır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Samimi bulmadım

Hedefimiz erdemli diyerek piyasadakilerden zerre fark yok özünde , sadece girişimin tutunabilmesi adına '' erdem '' sosu hatta oryantalleşelim Allah ne muradınız varsa versin quzuuum sosu katılmış

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek
    klamp bunu yazdı

daha önce bende genel olarak düşünmüştüm bu tarz bişey ama maddi imkansızlıklardan yapamamıştım. Hayırlı olsun hocam umarım çok büyür :)

Sağolasın hocam, hep beraber büyüyelim ve daha güzel yaşayalım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Samimi bulmadım

Hedefimiz erdemli diyerek piyasadakilerden zerre fark yok özünde , sadece girişimin tutunabilmesi adına '' erdem '' sosu hatta oryantalleşelim Allah ne muradınız varsa versin quzuuum sosu katılmış

Anlıyorum ve sonuna kadar saygı duyuyorum hocam.

Bu zamana kendini "cici" olarak gösterenlerin "non-cici" hareketleri hepimizi bu düşüncelere itiyor esasında. Burada oturup erdem erbabı mavraları da atmaya niyetim yok :) Yaptığımız iş gereği günün sonunda belli hedefler tabiki var ve olacak. Robinhood olarak ortaya çıkanları da gördük, çok taze bir şekilde. Dediğim gibi biz yapmaya çalıştığımızı anlatmaya çalıştık ama fikri sana ulaştıramamışız ve ısındıramamışız, bu kadar net. Saygım sonsuz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Bu arada hazır laf esnaflardan açılmışken bence çiçekçiler ve kuru temizlemeciler büyük sıkıntıda. Mahalleli çiçekçiler için bir uygulama olursa çiçek sepetinden ucuz ve kaliteli olmak koşuluyla iyi iş yapabilir.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı

Bu arada hazır laf esnaflardan açılmışken bence çiçekçiler ve kuru temizlemeciler büyük sıkıntıda. Mahalleli çiçekçiler için bir uygulama olursa çiçek sepetinden ucuz ve kaliteli olmak koşuluyla iyi iş yapabilir.

Çiçekçiler için halihazırda bir kategori var ve satış yapan anlaşmalı bir esnaf mevcut. Kurutemizlemeciler içerdeki yapıya çok denk düşmeyebilir ama değerlendirilebilir. Teşekkürler :)

Toplam Hit: 3092 Toplam Mesaj: 23
esnafa destek esnaf referans mobil uygulama