folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ethereum Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ?

Ethereum Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theimpossible
    theimpossible's avatar
    Erkek

Herkese Merhaba,

İnternette ve çevrem de araştırmaya başlamış olduğum bi konu hakkında siz değerli arkadaşlardan bilgi almak için konusunu açmak istedim.

Ethereum kazıma işlemi için ekran kartlarını araştırmaya başladım.fakat fiyatlar ve stok problemi oldukçta sıkıntılı.

Fakat yurtdışından da temin edip bulabilir ve sistemi kurabilirim.

Bu konu hakkında bilgisi olan,yapan,deneyim sahibi arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse çok sevinirim.

Yapılır mı ? gerçekten bi kazanç sağlayabilirmiyim? 

örneğin : 80-100 bin arası bi masraf ile kurulacak sistem , getiri sağlayabilir mi ?

şimdiden teşekkür ederim.

theimp0ssible - cout << " Emektar TBT'çı " << endl ;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

en az 6-7 ay kadar bi getirisi olmaz, anca sermayeyi amorti eder. tabi şu anki fiyat aralığına bakarak bunu söylüyorum.

1-2 ay sonra ethereum fiyatı 2k civarına gelirse zarar yazmaya başlayabilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theimpossible
    theimpossible's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

en az 6-7 ay kadar bi getirisi olmaz, anca sermayeyi amorti eder. tabi şu anki fiyat aralığına bakarak bunu söylüyorum.

1-2 ay sonra ethereum fiyatı 2k civarına gelirse zarar yazmaya başlayabilirsiniz.

6-7 ay da sermaye çıktıktan sonra gelen tutar kar ise iyi değil mi ?

bi de ekran kartları ne kadar dayanıklılık sağlar? sürekli masraf çıkarma durumu olur mu ?

theimp0ssible - cout << " Emektar TBT'çı " << endl ;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

ne kadar iyi soğutursan o kadar az sorun çıkartır ve soğutma da maliyetlidir.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

6 aydır falan kazıyorum, gördüklerimi anlatayım ufaktan : 

- takıyon çalışıyo bi olayı yok, millet çok abartıyo. vasıfsız vasıfsız herifler iki ekran kartını anakarta taktı diye allah sanıyo kendini.

- kartları alabildiğince ucuza bulmaya çalış, bu olayın 99% u ucuz kart bulmak , gerisi teferruat

- pci-e x1 i x16 yapan aparatlar var (riser deniyor), gördüğüm kadarıyla ve redditte cidden büyük rigleri olan adamların da söylediği kadarıyla (100-200 ekran kartlı herifler) en çok sorun çıkaran şeyler bunlar. ufak başlayacaksan çok pcie li anakart alıp kartlarını direkt anakarta takmaya çalış.

- yine psulardaki 12v satayı ekran kartı güç girişine çeviren dalgalar var. bunların bağlantısı ısınıyor falan bi süre sonra. ateş gibi oluyo. ben direkt psu dan gelen 12v kabloları kesip kendim ek yaptım. ısınma falan yok ek yerlerinde.

- ethereum için: memory hızını yükselt, gpu clock hızını düşür. watt ın düşer. verimin artar

- pahalı psu ya gerek yok bence, ben 300 liralık psu ile kazıyorum. 1 psu yetmezse birden fazla psu yu birlikte çalıştırmak için aparatlar da var. 

https://www.amazon.com.tr/Dijital-Enerji-Wattmetre-Elektrik-Analizörü/dp/B0969FY74H/ref=asc_df_B0969FY74H/?tag=trshpngglede-21&linkCode=df0&hvadid=510208268077&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=6326273169049515976&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-1303235372538&psc=1

şundan bitane aldım ne kadar güç çekiyo görüyorum. alet salonda, bi sıkıntı olursa güç tüketimi düşer-artar gözüme çarpar diye aldım. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

- takıyon çalışıyo bi olayı yok, millet çok abartıyo. vasıfsız vasıfsız herifler iki ekran kartını anakarta taktı diye allah sanıyo kendini.

- kartları alabildiğince ucuza bulmaya çalış, bu olayın 99% u ucuz kart bulmak , gerisi teferruat

- pci-e x1 i x16 yapan aparatlar var (riser deniyor), gördüğüm kadarıyla ve redditte cidden büyük rigleri olan adamların da söylediği kadarıyla (100-200 ekran kartlı herifler) en çok sorun çıkaran şeyler bunlar. ufak başlayacaksan çok pcie li anakart alıp kartlarını direkt anakarta takmaya çalış.

- yine psulardaki 12v satayı ekran kartı güç girişine çeviren dalgalar var. bunların bağlantısı ısınıyor falan bi süre sonra. ateş gibi oluyo. ben direkt psu dan gelen 12v kabloları kesip kendim ek yaptım. ısınma falan yok ek yerlerinde.

- ethereum için: memory hızını yükselt, gpu clock hızını düşür. watt ın düşer. verimin artar

- pahalı psu ya gerek yok bence, ben 300 liralık psu ile kazıyorum. 1 psu yetmezse birden fazla psu yu birlikte çalıştırmak için aparatlar da var. 

https://www.amazon.com.tr/Dijital-Enerji-Wattmetre-Elektrik-Analizörü/dp/B0969FY74H/ref=asc_df_B0969FY74H/?tag=trshpngglede-21&linkCode=df0&hvadid=510208268077&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=6326273169049515976&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-1303235372538&psc=1

şundan bitane aldım ne kadar güç çekiyo görüyorum. alet salonda, bi sıkıntı olursa güç tüketimi düşer-artar gözüme çarpar diye aldım. 

Reis nereden kazıyorsun program uygulama nedir. Bilale anlatır gibi anlatırmısın ? .

Sistem hazır diyelim ne yükleyecemde kazacak veya nereye üye olacamda kazacak ?

Dur be kadınnnn....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    A_REX bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Reis nereden kazıyorsun program uygulama nedir. Bilale anlatır gibi anlatırmısın ? .

Sistem hazır diyelim ne yükleyecemde kazacak veya nereye üye olacamda kazacak ?

kartına göre bak en güzel miner hangisi, amd için "teamredminer" mesela

sonra bi pool seç

ben bunu kullanıyorum : https://ethermine.org/

gerisi programı açmak sadece

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Sorularin cok basit, cok kolay arastirarak yanitlar bulabilirsin. 

Bende 20 tane 3090 var paranin minakoyuyorum :P dudaniz ucuklamasin diye foto atmiyacagim danismanlik verebilirim ama biraz pahaliyimdir.

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hiç bulaşma geçti o devir. sen masrafı çıkarana kadar eth madenciliği bitecek. cihaz parasını eth almak için kullan. aralık ocak gibi sat çık komple. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    override bunu yazdı

Sorularin cok basit, cok kolay arastirarak yanitlar bulabilirsin. 

Bende 20 tane 3090 var paranin minakoyuyorum :P dudaniz ucuklamasin diye foto atmiyacagim danismanlik verebilirim ama biraz pahaliyimdir.

Dudağım uçuklasın istiyorum hocam bana özelden de olsa gönderir misin? 

bu arada yukarıda ki yorum tam bir üstadın yorumudur, Aralık Ocak gibi çık diyorsa çıkılmalı bence 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

o tren kaçtı reiz eth madenciliği eth 2.0 ile bitecek proof of stake coini olacak. 

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
Toplam Hit: 1609 Toplam Mesaj: 15
ethereum mining