Etil Alkol Lazım Dostlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Komutan bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

sıfıra yakın maliyetle şarap mayalamayı öğreteyim sana.

hemde çeşme suyuyla. 20 litre şarabı 20 liraya  denk getirirsin.

extra birada bile %7 alkol varken şarapta %10 civarı alkol alırsın. 1 litre içersen kedi götü gibi eder adamı.

tadı it öldüren gibi ama kendi üretimin olduğu için zevkle içersin.

şarabı soğuk distilasyon yaparsın saf alkol elde edersin ama gerek yok. 

içecen şarabı sevecen arabı

kedi götü kıvamını merak ettim hocam, çok uğraştırıcı değilse anlat bir deneyelim

Ekmek mayası ve şeker ile dahi uretirsin alkolü hocam :)

end tarafından 26/Nis/22 11:34 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Komutan bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

sıfıra yakın maliyetle şarap mayalamayı öğreteyim sana.

hemde çeşme suyuyla. 20 litre şarabı 20 liraya  denk getirirsin.

extra birada bile %7 alkol varken şarapta %10 civarı alkol alırsın. 1 litre içersen kedi götü gibi eder adamı.

tadı it öldüren gibi ama kendi üretimin olduğu için zevkle içersin.

şarabı soğuk distilasyon yaparsın saf alkol elde edersin ama gerek yok. 

içecen şarabı sevecen arabı

kedi götü kıvamını merak ettim hocam, çok uğraştırıcı değilse anlat bir deneyelim

hocam dünyanın en kolay şeyi etil alkol üretmek .

5 litre hazır su al.  içinde 3 litre su kalacak şekilde boşalt.

içine 1 litre istediğin %100 mevve oranı olan tamek gibi meyve suyundan boşlat.hangi meyve hoşuna gidiyorsa artık. 4 litre olacak bidon toplamda.

4 su bardağı şekeri bidona ekle.

yarım çay kaşığı instant maya at karıştır hepsini şeker eriyene kadar.

bidonun kafasına iğne ile delinmiş balon tak. sıcaklığa bağlı olarak bir hafta ile 10 gün içinde şarabın hazır.

fermantasyonun bittiğini bidondan baloncuklar çıkmamaya başladığında anlarsın.

iş bittiğinde bidona kapak takıp dolapta bir gün beklet. dibindeki tortular şaraba karışmadan başka bidona aktar sal sana mis gibi şarap.

en kötü şartlarda içinde %8 alkol olur. extra birada bile %7.5 olması lazım. 1 litre extra bira içtiğini düşün . tahribata ssh ile bağlanmaya çalışırsın :D

edit2 : az daha bilgi vereyim:

bidon hava alırsa içindeki sıvı sirke olur.

bidon hava almazsa mayşe yani şarap olur. daha doğrusu biz şarap diyoruz ama alkollü meyveli su oluyor. gerçek şarap tabikide farklı oluyor.

dünyanın bilinen en eski içkisi bal şarabıymış. bildiğin ballı su mayalanmış alkollü içecek olmuş.

sadece su + maya ile bile alkollü içki üretebilirsin. ben çok yaptım zamanında. tadı zehir gibi ama kafa yapıyor sonuçta.

en doğrusu bozulmaya başlayan meyveleri bidona doldurup kafasına balon geçirerek fermantasyonun bitmesini beklemek. sonra şişeleyip dinlendirip afiyetle içmek.

en doğrusu hiç içmemek. ben çok içtim hiçbir faydasını görmedim. onun yerine zamanımı spor yaparak geçirseydim keşke

zalimadam tarafından 26/Nis/22 11:58 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

alkol haramdır arkadaşlar yapmayın içmeyin. ahirette hesabını nasl vereceniz hiç düşünmüyonuz mu.

siz demeden ben diyim; sen hiç içmedin mi diceniz; ben lise zamanı votkacıydım. bira acı tadı vardı ve çok işetiyordu. bunlardan bira içmezdim, votka direk kafa yapıyordu. 

ama liseden sonra hem günah hemde maliyeti yüzünden içmedim. 

içen arkadaşlar size içmeyin demeye hakkım yok ama üzerime düşeni yapıp sizi  uyarmam lazım. yapmayın içmeyin. hem ne diye içiyonuz bi düşünün hele. hiç değer mi?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

alkol haramdır arkadaşlar yapmayın içmeyin. ahirette hesabını nasl vereceniz hiç düşünmüyonuz mu.

siz demeden ben diyim; sen hiç içmedin mi diceniz; ben lise zamanı votkacıydım. bira acı tadı vardı ve çok işetiyordu. bunlardan bira içmezdim, votka direk kafa yapıyordu. 

içen arkadaşlar size içmeyin demeye hakkım yok ama üzerime düşeni yapıp sizi  uyarmam lazım. yapmayın içmeyin. hem ne diye içiyonuz bi düşünün hele. hiç değer mi?

içki içmeyip crackli program kullanıyorsun yaradan sormazmı reis ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

valla ben biranın tadını seviyorum, değişik tatlarda ve stillerde bira denemek de hoşuma gidiyor. Bir nevi hobi yani. Bence değer amk (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

ege tepeden alıyorum ve rakı yapıyorum. 

kendi kitleri var  yapımı çok basit ve içimide gayet güzel oluyor. 

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

200 gr taze zencefil al rendele

130 gr şeker koy

Biraz limon kabuğu rendele

1 yarım çay kaşığı ekmek mayası al aktif et suda.

1.8 litre kadar suyla kaynat zencefili limonu şekeri

Soğuyunca maya ile karıştırıp kola şişesine al cam ya da metal kullanma.

Ortalama 21-25 derecede karanlık yerde sakla. 

12 saatte bir kapağını aç pısslat şişeyi.

2-3 gün içinde %2-%3 alkolü bulur.

Ekmek mayası etanole pek dayanıklı değil, salaklar yan ürün içinde boğulup ölüyorlar :D

Bira mayası bulabilirsen daha yüksek volüm de elde edersin.

Tek dikkat edeceğin şey her şeyin steril olması.

Kontaminasyon olursa botulinum toksininden felce kadar gider :D

Fungus arkadaşın dominant olması lazım ki bakterileri yaşatmasın.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

içki içmeyip crackli program kullanıyorsun yaradan sormazmı reis ?

crack olayında; benim kazamdan sonra hiç öyle cracklı program kurmadım. diceniz windowsu da orjinal mi kullanıyon; windows olayında ben sadece şuna sığınıyorum; bana ilk bilgisayar alıdığında hani kasanın  yan kapağının üst çaprazında windows seri numarasının olduğu yapışkanlar vardı onlardan vardı. iyi paraya almıştı zamanında babam. windows 98'in yapıştırması vardı. büyük ihtimalle orjinal windows da aldı babam. sadece burdan yırtabilirsem yırtarım (; 

cracklı program kullanmamaya çalışıyorum. örneğin; dosya indirmeye idm kullanırızya bunun free olanı yok mudur diye aynen böyle arattım "free download manager" tamda bu isimle program yapmışlar ve free (;

illaki bi yerlerde yanlışım vardır işte artık yanlış yapmamaya çalışıyorum, geçmişte olanlar için Rabbim'in merhametine sığınmaktan başka çarem yok.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

olum kedi götü nası oluyo lan zdcxşlkfjnbsdmşk liosnrbtgkomntyrs

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

530 242 77 87 - Ege Zirve