Etil Alkol Lazım Dostlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

5 litresi 550 ytl dediler amq, yukarıdaki yazdıklarınızı deniycem youtube ta meyve suyundan şarap yapımı var onlara bakıyorum. 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    IvC bunu yazdı

5 litresi 550 ytl dediler amq, yukarıdaki yazdıklarınızı deniycem youtube ta meyve suyundan şarap yapımı var onlara bakıyorum. 

hojam 12 litre oluyor o kitle 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Kedi götü neymiş la? 
    bira yapıyoruz ama çok zahmetli uğraşılmaz

şarap olmasa da olur çok sık kullanmam

rakıyı korkudan denemiyorum

ama votka yapmak isterim. Tarifi olan varsa yeşillendirsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Etil alkol etil mi metil mi testi:

Alkolü metal çay tabağına koyun ve yakın. 1-Alev yukarıya doğru 10-15 cm yükselir ve alt kısımda mavi, yukarda kızıl renkte yanarsa etildir.

2-Bakır teli bikaç kat kıvırın, kalınlaştırın. Ocakta akkor hale gelene kadar ısıtın. Aklole sokun, hafif ve ekşimsi bir koku alırsanız etil, ağır ve rahatsız edici bir koku alırsanız metildir.

(Yüksek kimya mühendisi birinin anlatımıdır yukardakiler)

Votka dünyanın en kolay yapılan içeceği. ℅40 alkol + ℅60 şişe suyu. Bu kadar...

Sadece alkolü, karışımdan önce aktif karbonda bir kaç kez filtre edin kötü ve ağır tatlardan arındırın.

%60 suyu, tek başına su olarak karıştırabileceğiniz gibi, %60'ı tamamlayacak şekilde bir şişe (200 ml) istediğiniz tatta maden suyu ile karıştırabilirsiniz.

*

Rakı;

%45  etil alkol ve % 55 iyi su karışımı.

Karıştırmadan önce alkolün içine 2,5-3 ml anason yağı, 1 litre için 2-3 çay kaşığı şekeri yarım çay bardağı suda eriterek ve 8-10 damla üzüm yağı ekliyoruz.

Bunların hepsini (alkol hariç) internette bulabilirsiniz. Alfasol marka idealdir. Rakı kiti yazıp aratın.

Afiyet olsun.

Fakirler Ölsün...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    IvC bunu yazdı

Anasının amı... 300-350 lira civarında.

Fakirler Ölsün...
Toplam Hit: 1997 Toplam Mesaj: 26
tag mı kaldı