Ev Aldık Ama Kafamıza Takılanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fie
    Fie's avatar
    Erkek

Alo 181 abi ne derdin varsa sor sabırla cevaplıyorlar yalnız operatörün lafını bölmeyin sinirleniyo, dediğiniz gibi birşey olmaz ömür boyu o tapuyla oturun modunda bahsettiler cevaplar içinde sağolun deneyim yaşanmışlık candır teşekkür ediyoruz 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

tapuyu mülkiyete geçirttirirken topluca verin binada herkes versin yöneticiye tapuları yönetici toptan geçirtsin bu şekilde çok daha ucuza geliyodu detayını bilmiyorum ama gidin sorun tapuya aradaki farkı araştırın öle yaptırın kendi başını alıp gitme yani tapuya

..Morali hep bozuk olan insan..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sinanfdn
    sinanfdn's avatar
    Erkek

Bir sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim. 
     Fotokopi ile tapuda işlem yapılabilir doğrudur (aslına gerek olmadan) fakat sadece alım satım işleminde lazım olur. Asıl husus bu fotokopinin yanında istenilen evraklardır. Emlakçının gerçekten çok sağlam tanıdıkları varsa zaten senden tapu almadan da yapar. 
     Kat muhabbeti ise bildiğim kadarıyla (babamın evide öyle) arsadanda pay alıyorsun. Tek tapu olması sadece dairede hakkın olması, diğeri ise toprakta da hakkın olması durumu oluyordu yalnış hatırlamıyorsam.

Adımız yeterlidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Herkes eksigiyle fazlasıyla birseyler yazmıs. Hocam ben de sana direk sonucu yazayım:)

"Tadilat projesi" bununyaz bir kenara:) kat mulkiyetine gecmeniz icin cikarip uygulayacaginiz yahut uygulanmis gibi göstereceginiz projedir. Sonrasinda kat mülkiyeti tapularınızı alabilirsiniz.

He bu tapular birer kagit parcasidir artik cok bir gecerliligi yoktur hersey tapuda-belediyede kayit altindadir edevletten gorebilirsin. kaldi ki fotokopisi diyorsun hicbirise yaramaz.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam bende Antalya'da emlak işi yapıyorum ama emlakcı neden tapu istedi anlamış değilim.Ben ev sattığım zaman bırak o evin tapusnu ev sahibini ile görmek istemem :D (ev satmak stresli iştir çünkü) bu arada sormak istediğim bir kaç husus olacak.Siz emlakcı iile sözleşme yaptınız mı ? yaptıysanız yazılan fiyat ne kadar? anlaştığınız fiyat ne kadar ? Evi peşinmi aldınız kredimi yada ne kadar kredi kullanıldı ? tapuda ev ne kadar gösterdiniz.Keşke öncesinde konu açılsaydı daha detaylı bilgiler vermek isterdim

SaNaL_AjaN tarafından 20/May/16 09:59 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Tapu fotokopisini emlakçıya vermenin bi zararı olmaz. tapu fotokopisinin bir yaptırımı yok. Kat mülkiyetine gelince aslında olay şöyle açıklayım.

Bir evin kat irtifakı var ise yani tapuda kat irtifakı yazıyor ise Genel iskanı alınmış demektir. genel iskan olmadan irtifak vermiyorlar diye bilmekteyim. yani irtifak olayı kurtarıyor. şuanda türkiye şartlarında evlerin %80 i kat irtifakı ile oturmaktadır. benim evimde kat irtifaklı mesela. Kat mülkiyeti alınmış yani kanunen dairenin (dairenin diyorum binanın demiyorum dikkat) hudutları belli olmuş elinde yazılı belgen olmuş oluyor. yani laftan sozden anlamayan bir komsu var diyelim senin balkonun yarısı bana iat yada senin pencere benim odada pencereyi kaydır yık diyemiyor. elinde kat mülkiyeti var çünki olay bu... yani imkan var ise denk geliyor ise kat mülkiyetli ev almak ileride sorun sıkıntı olmayacak anlamına gelir diyebiliriz.

ileride bina oturanları olarak kat mülkiyetine geçmek isterseniz hep beraber haeket etmek ve bir miktar ödeme yapmanız gerekebilir. Tapunuzda yenilenir.. Tapuda Nitelik kısmında şuanda bak Arsa yazıyor Niteliği kısmına bakacaksın Üstte ortada. Mülikyete geçince orada Daire numarası daire bölümüne kadar senin yatıp kalktıgın yaşadığın alan açık açık yazılıyor.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fie
    Fie's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam bende Antalya'da emlak işi yapıyorum ama emlakcı neden tapu istedi anlamış değilim.Ben ev sattığım zaman bırak o evin tapusnu ev sahibini ile görmek istemem :D (ev satmak stresli iştir çünkü) bu arada sormak istediğim bir kaç husus olacak.Siz emlakcı iile sözleşme yaptınız mı ? yaptıysanız yazılan fiyat ne kadar? anlaştığınız fiyat ne kadar ? Evi peşinmi aldınız kredimi yada ne kadar kredi kullanıldı ? tapuda ev ne kadar gösterdiniz.Keşke öncesinde konu açılsaydı daha detaylı bilgiler vermek isterdim

-emlakçıyla sözleşme yaptık evet hatta arkadaşı aradan çıkarmayalım diye şu şu adresi daireyi ben gösterdim diye kağıt bile imzalattı uyanık

-yazılan resmi olan, anlaşılan 3000tl

-110nakit 120 kredi kullanıldı tapuda kredi kullandığımız için min. Onu gösterebildik harç hurç kaçmak için

bilgi veren herkeslere de teşekkür ederiz içimizi rahatlattınız 🙂

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Fie bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

-emlakçıyla sözleşme yaptık evet hatta arkadaşı aradan çıkarmayalım diye şu şu adresi daireyi ben gösterdim diye kağıt bile imzalattı uyanık

-110nakit 120 kredi kullanıldı tapuda kredi kullandığımız için min. Onu gösterebildik harç hurç kaçmak için

Peki hocam sözleşmede 230.000 tl mi 120.000 tl mi gösterdiniz sözleşme de ? Bu husus çok önemli o açıdan soruyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fie
    Fie's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Fie bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Peki hocam sözleşmede 230.000 tl mi 120.000 tl mi gösterdiniz sözle şme de ? Bu husus çok önemli o açıdan soruyorum.

230.000+3000 emlak tellallık cafcuf Osmanlıca terimlerle dolu 3te amlakçının payısı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Fie bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Fie bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Peki hocam sözleşmede 230.000 tl mi 120.000 tl mi gösterdiniz sözle şme de ? Bu husus çok önemli o açıdan soruyorum.

230.000+3000 emlak tellallık cafcuf Osmanlıca terimlerle dolu 3te amlakçının payısı

Şimdi muhterem ben olsam o sözleşmeyi almaya çalışırdım neden! Maliyeci amcalar bize de geliyor kontrole sözleşmelere bakıyor.Sözleşme 230 yazıyor ama sen tapuda 120 göstermişsin.O sözleşmenin fotokopisini alıyor amcalar senin tapu ile karşılaştırıyorlar.Arada uyumsuzluk varsa sana o kadar yani 110.000 tl kadar ceza kesebiliyorlar.Bu hemen gelmeyebiliyor.Bazen 1 ay bazen 5 yıl sonra gelebiliyor.Ucu açık yani.Kontrole ne zaman gelirseler  diyelim.Bunu malesef bir çok kişi bilmez o yuzden uyaramazlar.

Toplam Hit: 3878 Toplam Mesaj: 27
tapu kat mülkiyeti kat irtifakı