folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev İçin Tasarruflu Lamba Tavsiyesi

Ev İçin Tasarruflu Lamba Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

https://www.asaaydinlatma.com.tr/st64-rustik-ampul-u-1205.html

Hocam dükkanlarına gidip almıştım ben. Tanesi 20 tl. Açıkçası ben memnunum. Tek başına yetmez ama 2 veya 3lü kullanırsan güzel ışık veriyor. Eğer alacaksan şeffaf cam olsun o daha fazla ışık veriyor.

Yerleri beyoğlunda şişhane duraklarının orada. Eğer istanbuldaysan elden al çok yoğun oluyorlar çünkü.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

Eve alacağim öncelik olarak lumen fazla olçak salon tüm odaları iyi aydınlatması şart

Tavsiye edeceginiz lamba varsa marka model olrak çok iyi olur 

Tek geçerim fiyat/performans daha iyisi yok.. bunun 13w olani var 1w daha tasarruflu ama fiyati yuksek değmez..

Philips Ess Ledbulb 14W-100W E27 6500K 230V

https://www.google.com/search?q=Philips+Ess+Ledbulb+14W-100W+E27+6500K+230V&rlz=1CDGOYI_enTR590TR590&hl=tr&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    ByTechno bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

Eve alacağim öncelik olarak lumen fazla olçak salon tüm odaları iyi aydınlatması şart

Tavsiye edeceginiz lamba varsa marka model olrak çok iyi olur 

Tek geçerim fiyat/performans daha iyisi yok.. bunun 13w olani var 1w daha tasarruflu ama fiyati yuksek değmez..

Philips Ess Ledbulb 14W-100W E27 6500K 230V

https://www.google.com/search?q=Philips+Ess+Ledbulb+14W-100W+E27+6500K+230V&rlz=1CDGOYI_enTR590TR590&hl=tr&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

anlamadığım bir durum var 14-100w nedir o aralıktamı çalışıyor yanı demek oluyor 

TOMBLACK tarafından 03/Nis/21 11:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı
    ByTechno bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

anlamadığım bir durum var 14-100w nedir o aralıktamı çalışıyor yanı demek oluyor 

Yanlışsa düzeltsinler 14w elektrik çekiyor ama 100w halojen lamba ayarında çalışıyor.

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    seyhzade bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı
    ByTechno bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

Yanlışsa düzeltsinler 14w elektrik çekiyor ama 100w halojen lamba ayarında çalışıyor.

Aynen öyle.. ama teknik acidan en dogrusu lünen degerine bakmaktir.. bende 3-4 ay once bolca arastirdim en son gittim bu belirttigim philips ess serisinden aldım.. philips core serisi daha yeni, teknoloji olarak daha saglam ve uzun omurlu ve cok az daha tasarruflu. Ama fıyati iki katiydi o zamanlar.. simdi belki makas daralmistir.. bence iki secenek var

philips ess 14w

philips core 13w

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

o zaman hazır lambalardan konuşuyoruz.

e27 duylu 2000 kelvin yahut 2200 kelvin hadi onu da geçtim 2700kelvinden daha sıcak tonlu lamba satış linki paylaşabilecek var mı ? 

tabi 3.5w gibi değer değil 

60watt 100 watt 

eskiden halojen lambalar ile bu sıcaklık ve bu watların lümenini yakalardık ama şimdi çevre ve enerji söz konusu olunca maalesef halojen kalmadı diyebilirim:

var mıdır bu konuda tecrübesi olan ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 2659 Toplam Mesaj: 27
lamba aydınlatma aydınlanma ampul