folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ev Kiraya Verirken Dikkat Edilecekler

Ev Kiraya Verirken Dikkat Edilecekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

İlk defa ev kiraya verecem ve merak ettiğim bir kaç şey var.

En çok merak ettiğimse elektirik suyu kiracı üzerine nasıl alacak.

Yani kapattiriyoruz o acıtıyor mu, yoksa belediyeye git al mi diyoruz. 

Ya almaz borç yaparsa. Kendimde kirada oturdugum için borçla falan uğraşmam.

Kontrati nasıl yapmalı ? Depozito falan istemeli mi.

Nelere dikkat etmeli, ne yapmalı tecrübelerinizi anlatirsaniz sevinirim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.experexper.com/dosyalar/TAHLIYE-TAAHHUTNAMESI.pdf

Tahliye taahhütnamesine imza attır tarih kısmı boş kalsın. Kiracı sonradan çamura yatıp kirayı vermiyorum git mahkemeye ver öyle çıkart diyebilir ki başıma geldi. İbne evi boşalttığı halde anahtarı teslim etmedi eve çilingir ile girersen hırsızlıktan şikayetçi olurum vs dedi.

Elektrik, su aboneliği soruna gelecek olursam zaten başkasının adına olan saati kullanmak suç diye biliyorum. Şikayetçi olursan cezası var.

mkyb tarafından 09/Eyl/21 22:40 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1 işi düzgün adam bak  . mümkünse aynı yerde 4 5 senesini bitirmiş olsun. eşi çalışan tercih et. 

2 sen elektrik su telefon doğalgaz hepsini kapat senin üstüne hiç bir şey kalmasın   .  kiracı kontrat ile gidip hepsini üstüne alacak

3 düzgün kontrat yap . isim soy isim . tc . iş adresi . kefili .eksiksiz doldur  . 3 gün sonra kiranı ödemedii zaman mahkemelik olacaksın :D 

4 eve girmeden sözlü anlaş. ev nasıl verdiysem öyle isterim de . ( usulen .) sakın ben iilk defa kira veriyom falan deme . aidat vs hepsini anlaş 

5 kontrat yaparken evdeki tüm demirbaşları yaz ç kombi . ahize . ne varsa yaz . söküp giderse elinde koz olsun . kesnlikle her şeyi yaz aidat vs vs vs 

en az 2  kira depozito al   . onu ödeyemeyen adamla işin olmasın  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.experexper.com/dosyalar/TAHLIYE-TAAHHUTNAMESI.pdf

Tahliye taahhütnamesine imza attır tarih kısmı boş kalsın. Kiracı sonradan çamura yatıp kirayı vermiyorum git mahkemeye ver öyle çıkart diyebilir ki başıma geldi. İbne evi boşalttığı halde anahtarı teslim etmedi eve çilingir ile girersen hırsızlıktan şikayetçi olurum vs dedi.

Elektrik, su aboneliği soruna gelecek olursam zaten başkasının adına olan saati kullanmak suç diye biliyorum. Şikayetçi olursan cezası var.

Oha hocam tamamdır taahhütname ye dikkat edecem.

Elektirik şu yasal değil ama mesela bende suan oturdugum evde almadım üzerime. Bizde yanlış olmayacağını bildiği icin  ev sahibi dert etmedi. Ama mesela bir tanıdığım evini kiraladi karşı taraf su borcu yaptı icra geldi evine mesela.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

1 işi düzgün adam bak  . mümkünse aynı yerde 4 5 senesini bitirmiş olsun. eşi çalışan tercih et. 

2 sen elektrik su telefon doğalgaz hepsini kapat senin üstüne hiç bir şey kalmasın   .  kiracı kontrat ile gidip hepsini üstüne alacak

3 düzgün kontrat yap . isim soy isim . tc . iş adresi . kefili .eksiksiz doldur  . 3 gün sonra kiranı ödemedii zaman mahkemelik olacaksın :D 

4 eve girmeden sözlü anlaş. ev nasıl verdiysem öyle isterim de . ( usulen .) sakın ben iilk defa kira veriyom falan deme . aidat vs hepsini anlaş 

5 kontrat yaparken evdeki tüm demirbaşları yaz ç kombi . ahize . ne varsa yaz . söküp giderse elinde koz olsun . kesnlikle her şeyi yaz aidat vs vs vs 

yok artık daha neler

3k olan eve 9k oturmadan vermek..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

yok artık daha neler

3k olan eve 9k oturmadan vermek..

750,000 tl lik eve 

taşınma + depozito + kira + abonelik parası veremeyecek adam

3. kirada kayış atar  .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

8-9 bin lira çok büyük bir para değil ki ? Bir iPhone zor alınıyor o paraya artık. İstanbul için konuşacak olursam kiralık ev yok artık. O yüzden özellikle İstanbul'da kiralar çok arttı.

Hem mal sahibiyim, hem kiracı bu işin sonu nereye varacak bilemiyorum. Allaha şükür kazanıyorum ama kazandığım para nereye gidiyor anlam veremiyorum. Enflasyon yüzünden paramız fındık fıstık parası oldu. Bir değeri yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

750,000 tl lik eve 

taşınma + depozito + kira + abonelik parası veremeyecek adam

3. kirada kayış atar  .

ne olursa olsun zaten tip konuşma geldiği araç bile herşeyi belli eder o tip durumlarda ama 2. depozito saçma gibi geldi benimde evim kirada yıllardır 1 kere bile depozito almış değilim 

ya şansım çok yaver gidiyor yada gelen insanlar gerçekten benim gibi tertipli

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

tahliye taahhütnameside noter huzurunda alınmazsa bi sike yaramıyor . zor iş tavsiyem elantirik su senin üstüne kalsın siz kullanın ödeyin de geç takip et
    yarın bigün götveren çıkmam etmem derse suyu kesmek büyük avantaj sahibi yapar seni siktir olup gitmek zorunda kalır. ha gidip amcık açtırır mı açtırır zor işler

sırıtma la.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

vaz geçtim

sen bilen birine danış 

burda yine kafalar pırıl  pırıl 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    SSH bunu yazdı

tahliye taahhütnameside noter huzurunda alınmazsa bi sike yaramıyor . zor iş tavsiyem elantirik su senin üstüne kalsın siz kullanın ödeyin de geç takip et
    yarın bigün götveren çıkmam etmem derse suyu kesmek büyük avantaj sahibi yapar seni siktir olup gitmek zorunda kalır. ha gidip amcık açtırır mı açtırır zor işler

Noter huzurunda olması gerekiyor evet ayrıca ek olarak da kira sözleşmesiyle aynı gün imzalanmış tahliye taahhütnameleri geçersizdir. Tahliye taahhütnamesinin ,kira sözleşmesinden en az 1 gün sonra imzalanmış olması gerekir.

Nec mora, nec requies
Toplam Hit: 2493 Toplam Mesaj: 29
kira ev kira sözleşmesi