Ev Sahibi Beni Evden Atabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhabalar

geçen yıl 6 ekimde oturduğum eve taşınıp 1 yıllık sözleşme yaptım.

aralık ocak gibi çıkmayı düşünüyorum. ev sahibini geçen gün arayıp "ben aralık ocak gibi çıkıcam, kesinleşince de tam gününü söylerim en az 1 ay önce" dedim.

"6 ekimde çıkmanı istiyorum, ben ocakta kiracı bulamam" dedi. nuh dedi peygamber demedi. 

şimdi netten falan baktığım kadarıyla önceden noterle bana ihtar çekmezse sözleşme yenileniyor ve beni evden atması için ihtar çekmesi lazım. ihtar çektiğinde de 2 ay sürem var.

bu bildiklerim doğru mu ? ona göre adamı arayacağım. boşa artizlik yapıp evsiz kalmak istemediğim için sorayım dedim.

bir de : "pandemi de evden kiracı çıkarmak yasak" diye bişey duydum bi çok kişiden, bunla ilgili yasa kanun vs var mıdır? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Bende geçerli bir sebep olmadan hiç bir şekilse çıkaramaz diye biliyorum. Yani dert etme ne yaparsan yap de adama otur yerinde hocam.

selo-g tarafından 01/Eki/21 20:03 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Çıkartamaz anca kapına dayanır mevzu yaratabılır telefonla tacız eder.   O bıle yetıyor amk

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

sözleşme tarihinden 1 ay önce yeni sözleşme yapılmazsa veya evden çıkılması için ihtar çekmezse mevcut sözleşme 1 yıl daha geçerli oluyor diye biliyorum.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kiranı düzenli ödüyorsan zaten kontrat otomatik yenileniyor 5 senede 1 kira iyileştirmesi için dava açabiliyor 10 sene sonrada gene dava ile çıkartabiliyor diye biliyorum...

Rahat ol takıl kafana göre çıkmadan 1 1,5 ay önce boşaltacağını yazılı bir şekilde(whatsapp) bildir.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Mahkemeye verse temiz 6-7 ay hatta daha fazla sürer.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

Bisi yapmaz yeterki sen kiranı düzenli öde kira sozleşmesinin birimine 1 ay kala ihtar cekip çıkartırım şehir efsanesi.Oyle bir ihtar zati bir ev sahibi için yok sadece kiracı için var . Anca tahliye tahhatnamesi olması kazım, ihtiyaç için kullanıcam, tadilat yapıcam gibi birde 10 yıl sartı var. Bunun dısında yeni birine bile satsa hemen cukaramaz 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Ev sahibi acisindan bakalim mesela kiraciyi cikarmak istiyorum ne yapicaz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Hocam mahkeme uğraşmaz kimse, 6 bin avukat istiyor, tahliye için 2 kez ihtar 3 ay da o eder, yani onu da yapabilmesi için senin kirayı ödememen lazım. Düzenli kira ödeyen kiracıyı kimse çıkaramaz.

Bizim evden adam 6 ay kira ödemedi, avukata verdik 9. ayda çıkartabildi adam zaten tahliyeden 2 gün önce kaçtı, kirayıda ödemedi bize girdi. Yani o iş kolay değil, avukatlar da bir sikim yapamıyor zaten davayı almış olmak için alıp sonra telefonuna cevap vermiyor, yani yasalar gününde ödemeni yaptığın sürece kiracıdan yana.

En fazla haneye baskın yapar, onuda eğer kanıtlarsan hapis cezası var, götü yemez kolay kolay kimsenin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

çok teşekkür ederim arkadaşlar, içime su serptiniz.

yarın arayayım adamı.

kiramı hiç geciktirmedim, bişey yapamaz heralde.

70 yaşında adam , inş kapıya gelip caz yapmaz.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Ev sahibi acisindan bakalim mesela kiraciyi cikarmak istiyorum ne yapicaz

Sana vereceğim cevap diğer arkadaş içinde geçerli.

1.5 senedir şeref yoksunu kirayı ödemiyor üstüne apartman aidatlarını da ben ödüyorum ( yasa öyle sözleşme hikaye) mahkeme kararı dahi olmasına rağmen ( karar çıkalı sadece1 ay oldu) çıkaramıyorum. Yazılı bilmemne olmasını bekliyoruz.

Yani kirayı ödememiş mahkemeyle çıkartırım işi Türkiye de hikaye.%90 kiracı işine gelecek şekilde mahkeme ilerliyor.

Tek yolu satmak ki onda bile 3 ay daha oturma hakkı var.

Mahkemelik olduğumuzdan az kaldı diye kafasını gözünü yaramadım. Ona yanarım. 

Toplam Hit: 2649 Toplam Mesaj: 29
ev sahibi kiracı