folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Evde Ne Olduğunu Bilmediğim Bi Cihaz

Evde Ne Olduğunu Bilmediğim Bi Cihaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

Evde elime geçti bitane modem tarzı bişey access point olabilir altındaki marka model etiketi pek okunmuyo sadece huawei AP5030DN yazıyor. muhtemelen accesspoint gibi bişey ama üzerinde ethernet giris soketleri kısmında user console falan yazıları gördüm. nedir neyin nesidir bilen duyan kullanan varmı. yoksa sadece access point değilde daha farklı amaclarla kullanılan birşey mi. merak ettim

google amcaya bi bak diyebilirsiniz amazonda bitane gördüm 3bin tl gibi bi fiyat yazıyo cozemedim neden pahalı olabilirki bu ne ise okadar para edicek gibi de durmuyo acıkcası bi aydınlatırsanız sevinirim

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

ttnet wifi hotspot cihazlarinda kullaniyordu enson simdi bilmiyorum ne.kullaniyorlar ama saglam.cihazdir dediginse eger kodu ttnet logosu yada baska binlogo yokmu uzerinde sirket vs

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

ttnetten falan değil ya sanmıyorm hiç karsılasmadım huawei logosu falan var marka model etileti altında duruyo. temiz kalmıs hatta hiç kullanılmamış sanırsam bikaç senelik bişeydir. ev tasırken elime geçti nerden geldi kaldı bende hiç hatırlayamadım. ne amacla kullanılır peki basit bi hotspot gibide durmuyo nette baktım biraz fiyatı falan garip geldi basit bi modemden pahalı duruyo bian dusundum nasıl işime yarar diye acaba dedim. basit bi hotspot sa ttnetin modem wifisi zaten evde ofiste falan iş görüyo. hani cekim alanı uzatmak için kullanılan birşeymidir ki

Evrim içi mürit..laugh is live..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teslaction
    teslaction's avatar
    Erkek

Hocam o nasıl bir mesajdır okurken soluk soluğa kaldım ben  

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

hocam dediğin gibi access point bu cihaz evde yada iş yerinde kablosuz internetinden memnun değilsen modemdeki wifi'yi kapatıp bunu bağla user console yazan port yönetim arayüzüne girebilmen için var ister patch kabloyu bilgisayarına bağla ayarla istersen onuda modeme bağla

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Fotoğrafını paylaşma hocam, dış minnaklar ele geçirebilir. Sakın fotoğrafını paylaşma!! TOP SECRET !!

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

'^^" gözlerim kurudu sabah sabah.

RitmFarbRacourci tarafından 26/Nis/19 08:56 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

hocam access point dediğin şey zaten modeline göre pahalı olabilen bir şey niye şaşırdın ki? Araştır bence biraz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ekinalp
    ekinalp's avatar
    Erkek

Huawei AP5030DN ve AP5130DN performansı zenginleştirilmiş 802.11ac AP'ler; ofisler, havaalanları, trenler ve spor stadyumları gibi yoğun, geniş alanlı kullanıcı ortamları için yüksek kapasiteli, güvenli WLAN erişim hizmetleri sağlar.

bknz: https://e.huawei.com/tr/products/enterprise-networking/wlan/indoor-access-points/ap5030dn-ap5130dn

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_todd
    by_todd's avatar
    Erkek

hadi satmak istiyorum cihazı de de bizde bilelim. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Başlığa hitafen şunu diyeceğim, Evde bilmediğiniz şeyler görürseniz kurcalamayın.. :)

Bu başlığını her görüşümde çocukluk yaramazlıklarım gelir aklıma, bir keresinde Televizyonun Regülatörünü darmadağın etmiştim.. :)

Konuda bahse konu mesele hakkında bilgim yok.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 2406 Toplam Mesaj: 16
huawei ap5030dn