Evde Şalter Atıyor Neden Olabiir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

alberteinstein bunu yazdı:
    -----------------------------
    ELEKTRİKÇİ ÇAĞIRALIM DA KAÇA PATLAR DURUMLAR SIKIŞIK. ZATEN ÇOK PARA OLSA DİREK EKTRİKÇİYİ ARARDIM :) VE BU YAZIYIDA ŞALTERİN YANINDAN YAZIYORUM GENE ATTI
    -----------------------------

duyları , prizleri kontrol et illaki bir yerde kısa devre falan vardır , avizeyi çıkar , fişleri tek tek kontrol et, aa kablon varsa içini aç bazen yanabiliyor..büyük ihtimal priz koçum o olay 

....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DataDiver
    DataDiver's avatar
    Erkek

kaçak akım rölesi varmı ana sigortanın orda? sıfırlama varsa prizlerde kaçak olan bir cihaz attırıyordır..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Hocam atan sigortamı emin misin bazen aynı sigortaya benzeyen "Kaçak Akım Rolesi " var .Eğer öyle bişeyse kaçak akım roleleri çok hassatır ve sen kısa devre yapmasını boşver insanı 1sn bile çarpınca atıyor neyse eger sigorta isede daha öneden başıma geldi sigorat yalama gibi bişey oluyor artık dili tutmuyor yani tutsada bi süre sonra tekrar bırakıyor benim tavsiyem bu işten anlıyorsan aynı amperde bir sigorta tak gene atarsa bir kısa devre filan vardır.Ama anlamıyorsan bu işten çağır bi ellektrikci baksın SONUÇTA ELEKTRİK ŞAKAYA GELMEZ :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

apartmanda kaçak elektrik kullanıyor olabilirler hem şu sıra kış aylarındayındayız insanlar elektrikli sobaya çok yükleniyorlar

ondanda olabilir. 

Avizenin sorun yaratacağını hiç sanmıyorum en fazla 500 wolt elektrik harcasın oda hiç birşey yapmaz devede kulak.

FuCk yOu System..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

avizeyi taktıktan sonra olduysa ondadır problem. kendi içinde kısa devre yapar kısa devreyi kaldırmaz hale gelince sigorta atar. 

bu arada elektrikten anlamıyo9san hiç elleme daşak geçilcek bi mevzu değil affı yok ona göre :) ayrıca bi elektrikçi sölemişti elektrik çarpnca ilk olarak dşaklardaki kılcal damarları patlatıyomuş :

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam benim başıma gelen olayı anlatim sende ona göre değerlendir kendini.Elektiriğin fazı evin fazına temas ediyor.Elektrikçi geldi bulamadı tedaştan geldi onlar bulabildi.Şöyle yapabilrsin.Evin içerisindeki şartaller oda oda ayrılmış ise tek tek denersin hocam.Önce o odayı daha sonra diğer odaları test edersin hıı sorun sigortadan da olabilir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

bi şartele  fazla yükleniyorsundur mutfağa bi şertal sağolana bişartel ve hatta şefbene bi şartel olarak ayır..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Sorun toprak ve notr arasinda olan bir temas sonucu olusuyor, yada herhangi bir cihazda govdeye kacak var, kacak akim rolesi yada diger adiyla diffrentiel role aradaki kucuk degisimden dolayi atiyor. Bina kolonlarinda senin evi besleyen salter diyorsun aslinda o salter degil kacak akim rolesi... Turkiyede salter fazla kullanilmiyor, basit bir kacak akim rolesi ile gecistiriyorlar. Eger faz ve notr yada toprak arasinda bir kisa devre mevcut olsa saniyesinde atar sigortalar, uzun suruyor diyorsun, bu da demektir ki topraklama uzerinden bir govdeye kacak var. Avizeyi sok ve yerine basit bir duy-ampul tak, sorun buyuk ihtimalle cozulecektir. Kisisel kanim sen avizeyi duzgun baglamis olsan dahi onun icindeki duylara giden tellerde yada duyun kendisinde govdeye kacak var, istersen onuda bulabilirsin. Bu arada ben elektrikciyim, kolay gelsin...

Another day another death another sorrow another breath...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

koskoca einstein ın sorduğu soruya bak :(

since 2005 // tbt
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Benim top evladım olsa benim de şalterim atardı amk.

while (1<2)
Toplam Hit: 16204 Toplam Mesaj: 39