folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Evde Vakit Geçirmelik Hobi, Angarya Önerisi

Evde Vakit Geçirmelik Hobi, Angarya Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selamlar

pc den uzaklaşmalık bişeyler arıyorum. arada can sıkıntısından bişeyleri söküp duruyorum. 

amacım akşamları falan max 50-90 dk ayıracağım bir uğraş edinmek. 

maddi bir beklentim yok yapacağım şeyden, ayıracağım bütçede 300-500 lirayı geçmezse iyi olur.

ortalığı çok dağıtmadan, bir masada yapabileceğim ne önerirsiniz?

tornavida, pense, lehim makinası vs ufak tefek alet edevatım var.

arduino ile araba yapabilirim, kendime ufak bi torna yapıp (bunun gibi) bunla bişeyler yapabilirim ama ne yapacağımı düşünemedim. 

sigma profil alıp bişeyler yapayım dedim ama, çok vakit alacak bişey değil :P 3 güne tekrar yeni uğraş bulmam gerekecek.

revell in uçak modellerinden aldım, iyi güzel yapıştırıyorum da ben boyamaktan falan anlamıyorum hiç. boyamayınca da hiç güzel durmuyo lanet olasıcalar :P 

kil alıp çanak çömlek yapayım dedim, hatta kendime o döndürme dalgasından da yaparım ama etraf çok kirlenir . onla uğraşmak istemiyorum.

önerebileceğiniz, yaptığını vs bişeyler var mıdır? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Su kabağından abajur yapabilirsin. Renkli ışıklı falan. Bi tane hobi matkabına ihtiyacın olacak tabi 

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

Su kabağından abajur yapabilirsin. Renkli ışıklı falan. Bi tane hobi matkabına ihtiyacın olacak tabi 

Merak edip bakayım nasıl bir şeydir diye düşündüm, şuna denk geldim :D

HARİKA EL SANATI SU KABAĞI GECE LAMBASI - DOĞAL MALZEME - Art Kamasutra Sade Özel Tasarım- 100% Handmade by MYSTİCALLY https://www.amazon.com.tr/dp/B07Z6QTCFC/ref=cm_sw_r_wa_apan_glt_i_VHAGQR3JPX7Y1JW8TY7S

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Osbir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Osbir

En güzeli, en ucuzu. Bunu yazsam ayıp olur mu diye düşündüm, olmuyormuş :)) 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

revell'in hangi ölçeğinde model aldın? 1/48 felansa boyaması kolay ve fırçayla yapabilirsin. Daha büyük ölçekte bir şey aldıysan airbrush gerekli boşuna masraf yapma, fırçaylada boyanır ama vakit alır.

model işi candır ben her gün min 2 saat ayırıyorum en başta bok gibi boyuyorsun modellerini güzel yapıştıramıyorsun ama bol bol video izlemek ve denemelerden sonra elin alışıyor.

Mesela benim son yaptığım iki tank 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    sandman bunu yazdı

revell'in hangi ölçeğinde model aldın? 1/48 felansa boyaması kolay ve fırçayla yapabilirsin. Daha büyük ölçekte bir şey aldıysan airbrush gerekli boşuna masraf yapma, fırçaylada boyanır ama vakit alır.

model işi candır ben her gün min 2 saat ayırıyorum en başta bok gibi boyuyorsun modellerini güzel yapıştıramıyorsun ama bol bol video izlemek ve denemelerden sonra elin alışıyor.

Mesela benim son yaptığım iki tank 

ben hep 1:144 falan alıyodum çok yer kaplamasın diye.

bu resimdeki gibi bişeyi becerebilirim gibi gelmiyo pek, bu yüzden hiç girişmedim. ama hiç büyük model almadım. 1:48 lere falan bakayım bi abi eyvallah.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Becerirsin abi neden beceremeyesin, bu iş programlama gibi ilk yaptığın uygulamalar boktan, optimizasyonu olmayan ve delik deşik oluyor ama diğer programcılarla konuştukta, milletin yaptıklarına baktık ve sürekli denedikce sonunda cillop gibi işler çıkıyor. Bu da aynı mantık.

1:144 ucak için mantıklı araçlar içinde 1:48 gayet iyi, 1:72 baya minik ama hastası çok özellikle diorama için ideal

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    yanak bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

Osbir

En güzeli, en ucuzu. Bunu yazsam ayıp olur mu diye düşündüm, olmuyormuş :)) 

+31

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

selamlar

pc den uzaklaşmalık bişeyler arıyorum. arada can sıkıntısından bişeyleri söküp duruyorum. 

amacım akşamları falan max 50-90 dk ayıracağım bir uğraş edinmek. 

maddi bir beklentim yok yapacağım şeyden, ayıracağım bütçede 300-500 lirayı geçmezse iyi olur.

ortalığı çok dağıtmadan, bir masada yapabileceğim ne önerirsiniz?

tornavida, pense, lehim makinası vs ufak tefek alet edevatım var.

arduino ile araba yapabilirim, kendime ufak bi torna yapıp (bunun gibi) bunla bişeyler yapabilirim ama ne yapacağımı düşünemedim. 

sigma profil alıp bişeyler yapayım dedim ama, çok vakit alacak bişey değil :P 3 güne tekrar yeni uğraş bulmam gerekecek.

revell in uçak modellerinden aldım, iyi güzel yapıştırıyorum da ben boyamaktan falan anlamıyorum hiç. boyamayınca da hiç güzel durmuyo lanet olasıcalar :P 

kil alıp çanak çömlek yapayım dedim, hatta kendime o döndürme dalgasından da yaparım ama etraf çok kirlenir . onla uğraşmak istemiyorum.

önerebileceğiniz, yaptığını vs bişeyler var mıdır? 

Resim çizmeyi öğrenebilirsin, ben epey ilerledim, gıcık olduğum ilk kaynanamın hentaisini çizdim. Gravür makinesi alıp ahşap şekillendirebilirsin, wifi çıldırtan tactical saatler var onunla komşu delirtebilirsin, havalı tabanca çalışabilirsin, fırlatma bıçakları var onlardan alıp duvara üç harflinin resmini asıp pratik yapabilirsin, yapacak şey çok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

kıl testere

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
Toplam Hit: 2461 Toplam Mesaj: 26
hobi önerisi